Doğal Taşlar

Zor Zamanlarda Kullanılacak Doğal Taşlar

12 Ocak 2021

Zorluklar, öngörülemeyen değişimler, stres ve zor zamanlar karşısında içsel güç, cesaret ve sakinlik oluşturan taşlar; ruh, bede ve zihin sağlığınız için oldukça faydalı olabilir.

Bir pandemi zamanından geçiyoruz ve yeryüzündeki hemen herkesin zor bir yıl geçirdiğini söylemek mümkün. İnsanlar ve aileler test ediliyor, istikrarlı giden işler ortadan kayboluyor ve herkesin uğraşması gereken çok fazla şey var.

Büyük zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olması için, zor zamanlarda kullanılacak doğal taşlar faydalı olabilir. Stresli hissettiğinizde ya da sakinliğinizi kaybetmek üzereyken, kaos boyunca size rehberlik etmesi için bu taşlardan yardım alabilirsiniz.

Aşağıda listelediğimiz doğal taş önerilerinin tümü, deneyebileceğiniz olası seçeneklerdir. Hepsine birden ihtiyacınız yok ama isterseniz, taşları bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Taş seçimini, özelliklerine ve sezgilerinize göre yapabilirsiniz. En iyi sonuçlar için, taşları temizlemeyi ve niyetiniz doğrultusunda programlamayı unutmayın…

Zor Zamanlarda Kullanılacak Taşlar Nelerdir?

  1. Pietersite Taşı

Gizemli görünümlü bir taş olan pietersite taşı, ilk kez Güney Afrika civarında keşfedildi. Sıcak ateş tonlarındaki renklerinin dışında, soğuk mavi renkleri ile de bilinmektedir. Bu değerli taş, yaşamdaki değişiklikleri yönlendirmek ve kişisel dönüşümden geçerken kullanmak için harika bir taştır. Kaosun ortasındaysanız, onun üstesinden gelmek ve fırtınanın içinde sakinleşmek için faydalı olabilir.

  1. Kan Taşı

Zor zamanlarda kullanılacak doğal taşlar arasında yer alan kan taşı, cesaret ve güç veren değerli bir taştır. Orman yeşili ve kan kırmızı rengi; hem kendi içinizdeki hem de çevrenizde var olan zorluklarla yüzleşme konusunda, içinizde içsel bir güç oluşturur. Kan taşı, aynı zamanda kendi kendini iyileştirmek için de faydalı bir taştır.

Fedakarlık ile bağlantılı olan kan taşı, “hayat acıtır” sözünün bir hatırlatıcısı olarak kullanılır. Bu nedenle, zor zamanlarda kullanılacak doğal taşlar arasında en iyi seçimlerden biridir.

Hayat mücadelesinin bizi bunaltmasına izin vermemeliyiz. Onun yerine, yaşamın bir parçası olarak kucaklamalıyız. Kan taşı kolye ve takılar takmak, sevilen birinin ölümü gibi yoğun mücadeleler sırasında oldukça rahatlatıcı olabilir.

  1. Amazonit Taşı

Başkaları tarafından ya da kendiniz tarafından stres ve baskı altında hissediyorsanız, amazonit taşı kullanmayı deneyebilirsiniz. Enerji ve duyguları dengeleme konusunda faydalı olabilecek, sakinleştirici bir taş olan amazonit, aynı zamanda hayattaki zorlu dönemlerden geçerken, daha fazla kendinize inanmanızı sağlama konusunda size destek sağlayacaktır.

Sakinleştirici enerjisiyle bilinen amazonit taşı, kullanıcısına huzur getirme yeteneğine sahiptir. Sakinlik kazandırdığı için, iç gerçeği ifade etmek konusunda ilham verir. Boğaz Çakrası ile de güçlü bir şekilde ilişkilidir. Amazonit taşı kolye takmak, şifa enerjisi ve titreşimi vererek, duygusal olarak zor olabilecek zamanlarda daha fazla konuşarak rahatlamanıza izin verir.

  1. Labradorit Taşı

Büyülü bir taş olan labradorit, zor zamanlarda kullanılacak taş olarak, kişisel bir rehberiniz olabilir. Bu değerli taş, sizi bir kişi olarak değiştikçe değişir ve değiştirir. Yaşam geçişlerinden geçmenize yardımcı olur. Kişisel dönüşümü kolaylaştıran bir taştır. Zor bir zamandan geçiyorsanız, labradorit taşı sizi aşağı çekmeye çalışan enerji ve durumları engellemeye yardımcı olur. Kısacası, içinizdeki ışığı parlatmanıza olanak tanır.

  1. Gül Kuvars Taşı

Stres ve endişeyle başa çıkma konusunda faydalı bir taş olan gül kuvars, zor zamanlarda kullanılacak doğal taşlar listesine girmeyi kesinlikle hak ediyor.

Sinirleri yatıştırmak konusunda başarılı olan bu taş, içsel huzuru sağlamlaştırmak için kullanılabilir. Kuvars taş grubunun bu pembe formu, duygusal destek sağlayarak, kullanıcısını rahatlatacak en iyi taşlardan biridir. Bu yatıştırıcı taşın, size hizmet etmeyen şeyleri eritmesine izin verin. Sonucunda, daha fazla kendinize bakmaya odaklanabileceksiniz.

Gül kuvars taşı; duygusal sağlığı dengelemek, duygusal tıkanıklıkları gidermek ve vücuttaki çakraları dengelemek için kullanılabilir. İçinizdeki saf sevgiyi tanıyıp hissettiğinizde, bu saf sevgi enerjisi, çevrenizdekilerin hissettikleri ve en önemlisi tepki verdikleri şeydir.

Zor zamanlarda kullanılacak taş olarak bir kolye olarak kullanıldığında özellikle güçlüdür. Çünkü, kalp çakrasına yakın takılır. Bu taş, kalp merkezine yakın tutulduğunda, hayatınızdaki gerilimi açar ve serbest bırakılmasını sağlar.

  1. Bronzit Taşı

Bronzit taşı, zorluklar karşısında kişinin kararlılığını arttırarak faydalı olabilir. Bu değerli taş, hayatta ilerleyebilmek için önünüze çıkan engeller ve tıkanıklıklarla yüzleşmenize ve sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Aynı zamanda, merkezinizi korumak için oldukça faydalı bir topraklama taşıdır. Zor zamanlarda kullanılacak taş olarak, kendinize olan inancınızı arttırabilir.

Solar Pleksus Çakrası için gerçekten faydalı olan bronzit taşı, özgüvene ihtiyaç duyulan zor zamanlar için çok faydalıdır. Bu çakra, kişinin iradesini yönetir. Çok yönlü frekansı sayesinde, kullanıcısını topraklanmış kılar. Düşüncelerinize ve duygularınıza göre hareket etme cesareti verdiğinden, yaşamınız için doğru kararları verdiğinize güvenmenizi sağlar.

  1. Turkuaz Taşı

Biraz netliğe ihtiyacınız olduğunda, turkuaz taşından yardım alabilirsiniz. Bu değerli taş, zihni temizleyen ve hayatınızdaki herhangi bir kaos biçiminde, daha büyük resmi görmenize yardımcı olan bir taştır.

Turkuaz taşı; kullanıcısının rahatlamasına, stres atmasına, huzuru kazanmasına ve hayatına sükunet getirmesine yardımcı olur. Zorlu durumlarda, turkuaz taşının bir diğer öne çıkan faydası da, inancınızı güçlendirmeye yardımcı olmasıdır.

  1. Jasper Taşı

Jasper taşı, “tutulma taşı” olarak da bilinir. Kaotik zamanlarda, zorlu durumlarda, kullanıcısının içsel gücünü arttırmaya, enerjisini dengelemeye yardımcı olur. Yaşadığınız herhangi bir yaşam değişikliği sırasında, bu taşla çalışmak faydalı olabilir. Sonucunda da, değişime hızlı bir şekilde uyum sağlamanıza yardımcı olur. Jasper taşı, korkuların üstesinden gelmeniz konusunda sizi destekleyecek ve ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Cesaret, canlılık ve gücü arttıran çok şifalı bir taştır. Hem fiziksel hem de zihinsel ve duygusal bedenleri destekler. Kişinin merkezlenmesini sağlayan jasper taşı; yolunuza hangi zorluk çıkarsa çıksın, güçlü ve ayakta kalmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Hematit Taşı

Zihninizi bir kaos ortamı gibi mi hissediyorsunuz? Zor zamanlarda kullanılacak doğal taşlar listemizin son sırasındaki hematit taşı, pek çok faydasının yanında zihni dinlendirmek ve enerjiyi dağıtmak konusunda da faydalı olabilir.

Bir topraklama taşı olan hematit; enerji alanınıza giren negatif enerjileri engellerken, içinizdeki kaygı ve endişeyi hafifletmeye de yardımcı olur. Bu değerli taş, size fırtınaları atlatmak ve direncinizi arttırmak konusunda ihtiyacınız olan içsel gücü verecektir.

Doğal taşlar ile terapide hematit taşı; iyileştirici güce sahiptir. Stres ve kişinin egosunun sarsılması gibi zamanlarda, kullanıcısının içindeki gücü yeniden canlandırır. Negatif enerjileri çıkarmak için güçlü bri taştır.

 

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar