Doğal Taşlar

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Doğal Taşlar Nelerdir?

23 Eylül 2021

Tansiyonunuzu doğal olarak düşürmek mi istiyorsunuz? Tansiyon problemi için geleneksel tedaviler semptomları iyileştirebilir. Peki, stres, kaygı ve bozukluğun altında yatan nedenleri gerçekten ele alıyorlar mı? Beslenme programınızda değişiklikler yapmak ve egzersiz yapmaya başlamanın yanı sıra, tarihsel olarak alternatif şifa yöntemlerinde kullanılan tansiyon düşüren taşlar da vardır.

Hipertansiyon veya yüksek tansiyon, atardamarlardaki kan basıncının olması gerekenden daha yüksek olduğu kronik bir tıbbi durumdur. Bu, kanın kan damarlarında dolaşması için kalbin normalden daha fazla çalışmasına neden olur.

Yüksek tansiyon; kalp krizi, felç, kalp yetmezliği ve böbrek yetmezliği gibi birçok soruna neden olabilir. Sağlıklı kalmak için, kan basıncı 140/90'ın altında tutmaya çalışmalıdır. 120/80 optimal olarak kabul edilir.

Atardamarlarınız kanı kalbinizden uzaklaştırır ve vücudunuza dağıtır. Atardamarlardan geçen bu kan, atardamarların duvarlarına baskı yapar. Tansiyon, kanın atardamar duvarlarına ne kadar sert ittiğinin bir ölçüsüdür. Neyse ki, yaşam tarzı değişiklikleri de yüksek tansiyonun yönetilmesinde veya azaltılmasında büyük rol oynayabilir.

Yüksek tansiyona iyi gelen doğal taşlar; kaygı, stres ve endişenin altında yatan nedenleri ele almanın yanı sıra onu düzenli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir. Ancak doktorunuzun önerdiği ilaçları bunlarla değiştirmenizi önermiyoruz. Yine de birlikte kullanmamanız için hiçbir neden yok!

Yüksek tansiyona iyi gelen 12 doğal taş

Ametist

 

Ametist, yüksek tansiyonu düzenlemek için en iyi şifa taşlarından biridir. Serinletici, tansiyon azaltıcı ve ağrı kesici etkileri vardır. Ayrıca; beyin fonksiyonlarının uyumlaştırılmasına yardımcı olur, sinirleri yatıştırır ve gevşeme sağlar. Ametist, yüksek ruhsal titreşime sahip son derece güçlü ve koruyucu bir taş olma avantajına da sahiptir.

Kan Taşı

Adından da anlayabileceğiniz gibi, yüksek tansiyona iyi gelen taşlar arasında en iyi seçeneklerden biridir. Özellikle kanı ve dolaşım sistemini temizlemek ve arındırmak için faydalıdır. Kan dolaşımını düzenlemeye ve optimum basıncı korumaya yardımcı olur. Ayrıca genel sağlık ve zindeliği destekler.

Siyah Turmalin

 

Tansiyonu dengelemeye, fiziksel canlılığı artırmaya ve sinir sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, stres ve olumsuzlukları ortadan kaldırmaya yardımcı olan koruyucu ve topraklayıcı bir doğal taştır.

Çeroit

Tansiyonu düşüren taşlardan biridir. Kan basıncınızı düzenler ve nabzınızı uyumlu hale getirir. Yorgun olduğunuz zamanlarda, ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlar. Stresi ve endişeyi azaltarak daha rahat bir tutuma sahip olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, rahatsızlığınızın kaynağını belirlemenize yardımcı olur. Böylece, sadece semptomları değil, altta yatan nedeni tedavi edebilirsiniz.

Krizokol

Tansiyonu düşürmek ve zayıf kan damarlarını güçlendirmek için enerjik bir yeteneğe sahiptir. Tüm enerji sistemlerinize yeniden enerji verir. Huzur, şefkat ve bağışlamayı simgeleyen bu taş; duygusal stresi, sinirleri, kaygıyı ve depresyonu sakinleştirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olur.

Yeşil Aventurin

Yüksek tansiyona iyi gelen taş olarak yeşil aventurin; kalbi rahatlatır, uyumlu hale getirir ve korur. Özellikle yatıştırıcı bir enerjisi olduğundan, çözülmemiş duygusal sorunlar üzerinde çalışmak için de önerilir. Negatifliği, enerji tıkanıklıklarını ve hastalıkları serbest bırakmak ve vücudun yenilenmesine yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Labradorit

Bu güzel taş, tansiyonu düşürürken stres ve kaygıyı da azaltır. Ayrıca, dolaşımınızı uyarır ve soğuğa duyarlılığı azaltır. Enerjilerinizdeki ve vücudunuzdaki farklılıkları tanımanıza yardımcı olan güç ve birlik sunar.

Lapis Lazuli

Kalp ritmini iyileştiren ve dolaşımı artıran bir taştır. Ayrıca, vertigoyu azaltır ve tansiyonu düşürür. Hayatı değiştirebilecek özelliklere sahip bu olağanüstü taş, kan damarlarınızdaki toksinleri temizlemeye yardımcı olur. Rahatsızlığın temel nedenine ulaşmaya yardımcı olduğu için şifa için iyi bir taştır.

Kiyanit

Kiyanit, yüksek tansiyona iyi gelen taş olmasının dışında, doğal bir ağrı kesicidir ve iyileşmeye enerjik olarak yardımcı olur. Kan basıncını düşürür ve enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı olur.

Yin-yang enerjisini dengeler, kafa karışıklığını, öfkeyi, hayal kırıklığını ve stresi ortadan kaldırır ve tıkanıklıkları giderir. Siyah Kiyanit vücudu topraklar, tıkanmış çakraları temizler ve meridyen sisteminizdeki enerji akışını geri yükler.

Malakit

 

Tansiyonu ve kalp problemlerini dengeleyici özelliği ile malakit, onu kullanan kişinin içinde ve çevresinde uyum sağlamasına yardımcı olur.

Bir sakatlıktan sonra gücü ve canlılığı geri kazanmaya yardımcıdır. Ayrıca, kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobin oluşumunu destekler.

Rodokrozit

Rodokrozit, geleneksel olarak kalbe ve dolaşım sistemlerine kan basıncını ve nabız hızını düzenlemede yardımcı olmak için kullanılmıştır. Damar sertleşmesi veya daralmasının tedavisinde de faydalı olduğu bulunmuştur. Canlı ve neşeli, dinamik ve aktif kalmanıza yardımcı olur.

Sodalit

 

Tansiyonu düşüren taşlar arasındaki sodalit, sinirleri sakinleştirmek için de iyidir. Ayrıca, organlarınızı arındırma ve kapasitelerini artırma gücüne de sahiptir. Ek olarak, bağışıklığınızı güçlendirebilir ve sizi çoğu rahatsızlıktan koruyabilir. Aynı zamanda, stressiz bir yaşam tarzı açan sağlıklı bir kalp titreşimi verir.

Yüksek tansiyona iyi gelen taşlar nasıl kullanılır?

Yukarıda listelediğimiz tansiyonu düşüren taşların hepsini aynı anda kullanmanız gerekmez. Ancak, sundukları faydalara yararınız olduğunu düşünüyorsanız, sizi bunu yapmaktan alıkoyan hiçbir şey yoktur.

Listemize göz attıktan sonra, size hitap eden doğal taşlardan birini veya birkaçını seçin. Seçiminizi, sunulan açıklamalara veya sezgilerinizi takip ederek yapabilirsiniz. Emin değilseniz, seçiminizi yapmanıza yardımcı olması için bir sarkaç kullanabilirsiniz.

Sarkaç satın almak isterseniz, koleksiyonumuza göz atabilirsiniz…

Bu yazıda belirtilen iyileştirici özellikler, destekleyici bir şifa içindir. Bu bilgileri ve iddia edilen faydaları yazılardan, kitaplardan ve diğer çeşitli kaynaklardan topluyoruz. Bu nedenle, uzman bir doktorun önerdiği tedavinin yerini alamaz.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar