Meditasyon Yoga

Yoganın Gücünü Arttırmak İçin Doğal Taşlar

17 Aralık 2019

Yoganın Gücünü Arttırmak İçin Doğal Taşlar

Doğal taşlar milyonlarca yıl toprağın en alt tabakalarında gizli kalarak, basınç ve içinde taşıdığı mineraller sayesinde taşımış oldukları enerjileri içlerinde taşımaktadırlar.

Doğal taşların var oluşu yaklaşık 30 milyon yıl gibi uzun bir süreye dayanmaktadır. Doğal taşların kozmik enerjiyle doğal olarak bağlantısı çok güçlüdür. Doğal taşların enerjisi doğadaki en düzenli atomik yapıdır, su ihtiva ettiği için çok iyi bir hafızaya, kozmik enerji depoladığı için de evrensel bilgiye sahiptir. Taşlardaki enerjinin esas sebebi, milyonlarca yıl yerin altında kalması, uzun süre dünyanın enerji merkezine yakın bir şekilde bulunmaları, ve yeryüzüne çıkarken pozitif enerji yüklenmeleridir.

Bu evrenin kadim varlıkları, tüm sırlara vakıf olan, gizemli ve güçlü enerjilere sahiptir. Her bir taş kendi varlığına özel bir enerji taşımakta, bulunduğu ortama ve kişiye özelliklerine göre güçlü etkiler sağlamaktadır.

İnsanın ruhu da ebedidir ve evrenin tüm gizemlerini içinde taşır. Bu yüzden doğa ile bütünleşmesi ve doğadaki taşlardan yararlanması bu sırların bilgisini kazanmayı sağlabilir, bilgeliği ve sonsuz şifayı kazandırabilir.

Bu doğal taşlar, insan tekamülü için büyük yardımcılardır. Bu nedenle taşların insanlık tarihi boyunca manevi ve ruhsal güçleri olduğuna inanılmış, insanlığın kendini keşfetme sürecinde, ruhsal birer rehber olma görevi görmüştür. Yine aynı görevi tüm kutsallığı ile sürdürmeye devam etmektedir.

Bu değerli taşlar eski uygarlıklar tarafından da şifa kaynağı olarak görülmüştür. Aztekler, Antik Mısır Medeniyeti, Eski Yunanlılar bu taşların gücünü keşfeden ve onların gücünden yararlanan kadim uygarlıklar arasında yer almaktadır.

Vücudunuzu ve sağlığınızı formda tutma konusunda karar verdiyseniz, ruhunuz güçlendirmek ve maneviyatınızı güçlendirmek amacındaysanız, yoga size özel bir öğreti olacaktır. Doğal taşlar ile yoga yapmak sizi daha da güçlü yapacak benzersiz öğelerden biri olmaktadır.

Yoga, Doğal Taşlar ve Çakra Gücü

Doğru yoga ile uygun şekilde bir araya getirildiğinde doğal taşların titreşimi çakra gücünüzü pozlar, harekete geçirir ya da  hizalar. Yoga düzenli uygulanan bir münzevi yoludur. Nefes ve esneme egzersizleri  rahatlatıcı zihin ve beden sağlar. Yoga manevi bir faaliyete dönüşürken, doğal taşlar uygulamaları her zamankinden daha güçlü hale getirebilir.

Doğru taşı takmanız, enerji tekerleğinizi ya da çakranızı dengede tutar. Doğal taşların titreşimleri yojik rahatlama ile karşılaştığında, güçlü bir yoga seansı için manevi enerjinizi yukarı yükseltmeye yardımcı olacaktır.

Yoga İçin Doğru Taşlar Nelerdir? 

Yoga için için doğru taşları kullanmak, zihinsel blokları yok etmenin yanı sıra, konsantrasyonu, esnekliği ne dengeyi arttırmaktadır. Tıpkı ilginizi çeken farklı yoga pozları gibi, doğal taşların da iyi bağlanması gerekmektedir.

Yoga için doru taşlar çakralara ya da onunla ne kadar iyi bağlandığınıza göre tercih edilebilir.

Florit Taşı

Modernitenin taşı olarak popüler hale gelen Florit değnekleri, verimli bir şekilde rahatlamanıza yarar sağlamak için büyük bir rol oynamaktadır. Florit, yoga esansında kolayca rahatsız olabilecek ya da çok huzursuzluğu olan insanlar için ideal bir taştır.

Rahat bir yoga yapmak istiyorsanız, zihninizdeki karanlığı ve blokları silmek için florit taşını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Gül Kuvars Taşı

Kalp çakrasını temsil eden gül kuvars taşı, kalp sorunları yaşayan insanlar için ideal bir taştır. Kendine aşkı savunan bir taş olan gül kuvars, eğer bir duygusal travma yaşamışsanız, bu nedenle olabilecek konsantrasyon sorunuzu çözmek konusunda büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Bir gül kuvars kolyesini, kendiniz ne zaman yoga sırasında duygusal olarak rahatsız hissederseniz yanınızda taşıyabilirsiniz.

Sitrin Taşı

Her zaman takmak için veya üzerinizde bulundurmak için hoş bir taş olan sitrin taşı, başarının bir sembolüdür. Yoga sırasında sitrin taşı takmak, yoganın ve taşın gücüne karşı amatörseniz, hedeflediğiniz atılımı elde etmenize yarar sağlayacaktır.

Yıkıcı zamanlarda kendinize pozitif bir doz enjekte etmek için sitrin taşını denemeyi tercih edebilirsiniz.

Siyah Turmalin Taşı

Sizi tüm olumsuzluklardan uzaklaştıran, koruyucu biğr taş olan Siyah Turmalin taşı, yoga yapmaya çalışırken zihninizi rahatlatmak için mükemmel bir taştır. Siyah turmalin taşını yoga seansları boyunca düzenli olarak yanınıza almanız, korkulardan kurtulmanıza ve rahatlamanıza faydalı olacaktır.

Sodalit Taşı

Bir sonraki yoga seansınız sizi şaşırtan bir gerçeği ortaya çıkarmaksa seansınıza sodalit taşı ile beş dakika boyunca bir meditasyon yaparak başlayın. Üçüncü göz çakrasını harekete geçirmeye yardımcı olan Sodalit taşını tüm yoga boyunca yanınızda taşımak sizin kendinizi harika ve güçlü hissetmenizi sağlayacaktır.

Kargaşayı sona erdirmek ve gerçeği ortaya çıkarmak için yogaya başlarken sodalit taşını paspasınızın üzerinde tutabilirsiniz.

Carnelian Taşı

Carnelian taşı, bolluğu işaret eden bir taşla doğrudan temas etmeseniz bile yarar sağlar, fakat onu yoga yaptığınız odada bulundurmanız gerekmektedir. Carnelian taşı, yogada odaklanmanızı sağlamak ve esnekliğinizi arttırmak için mükemmel bir taştır, çünkü sizin kendinizi on kat daha rahat hissetmenize yardımcı olacaktır.

Carnelian taşı almaya öncelik verebilirsiniz.Yoga esnasında odada bulundurarak onun büyüsünü hissedebilirsiniz.

Berrak Kuvars Taşı

Meditasyon, yoga ne nefes egzersizleri gibi uygulamalar için ideal bir taştır. Berrak kuvars taşı negatif enerjiyi çekerek dışarı atmanızı sağlamak gibi faydaların yanı sıra kafanızdaki karışıklıkların giderilmesine ve duygusal ıstırabın sona ermesine de yardım eder.

Yoga ile içsel anlamda huzuru ve dışsal anlamda başarıyı elde etmek istiyorsanız, bir berrak kuvars taşı bu konuda büyük yardımcınız olacaktır.

 

Ay taşı

Nihai ruhsal rahatlama için güzel bir taş olan ay taşı, aynı zamanda sezgisel özelliklerinizi geliştirmenin yanı sıra, ilahi yanınızı güçlendirmek içinde ideal bir taştır.

Yoganın tüm seanslarında ay taşı bulundurmak, vücudunuzun koltuk değneği olacaki, herhangi bir kramp yaşamadan yoga hareketlerini zerafet içinde gerçekleştirebilmenizi sağlayacaktır.

Ay taşını mutlaka denemelisiniz. Duygusal anlamda stresin olmadığı bir hayatı hissetmek konusunda büyük yardımcınız olacaktır.

Siyah Oniks Taşı

Bir başka koruma taşı olan siyah oniks taşı, psişik olarak korunma için mükemmel bir taştır. Yoga yaparken cebinizde siyah oniks taşı bulundurmak hatta onu kısa bir süre tutmak bile vücudnuzda ve ruhunuzda sakinleştirici bir titreşim olmasını sağlayacaktır.

Bir sonraki yogadan önce siyah oniks taşı takabilir ve oniks taşının sihrini meditasyon yaparken deneyimleyebilirsiniz.

Akuamarin Taşı

Akuamarin taşının mavimsi yeşil renginin büyük ölçüde enerji sağladığı bilinmektedir. Olumsuzlukları gidermek, ağrıyı ve acıyı dindirmek için etkili bir taştır. Yoga yaparken akuamarin taşı bulundurmak vücudunuzun büyük ölçüde rahatlamasını sağlarken, odaklanmanız konusunda da size yardımcı olacaktır.

Ametist Taşı

Ametist taşı, taç çakrasını harekete geçirmeye yardımcı oılur ve düşüncelerinizi sakinleştirmek için oldukça faydalı bir taştır. Yoga esnasında bir ametist taşı, zihnin netliğini getirmeyi ve kendinizi daha derin bir düzeyde tanıyabilmenizi sağlar, hislerinizi daha iyi bir şekilde anlamanız için yardımcı olur.

Bitirmeden Önce

Yoga ve meditasyonlar için taşlar uzun zamandan bu yana kullanılmaktadır. Taşları yoga için etkin bir şekilde kullanmanın altın kuralı, her seans sonunda taşı temizlemektir. Taşlarınızı temizlemek hakkında bilgi sahibi olmak için de araştırma yapabilirsiniz. Taşlarla yogadan tam anlamı ile verim alabilmek mümkündür. Hatta taşlar olduğunda yoga matınıza bile ihtiyacınız olmayacaktır.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar