Meditasyon Yoga

Yoga ile Kanser Yenilir Mi?

17 Aralık 2019

Yoga tek başına kanseri yenmez. Kanser hastaları doktor tarafından ilaç tedavisi görürken yanında rahatlamak için yoga hareketlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yoga hareketleri kanseri yenmenize yardımcı olur. Yoganın kanseri yendiğine dair net bir çalışma henüz yoktur. Ancak yoga insan ruhunu rahatlatır ve ihtiyaç duyduğunuz pozitif enerjiyi ve yaşama sevincini size sunar. Bu şekilde ilaç tedavisinin yanında yogadan destek ve moral alabilirsiniz. Kanseri yenen yoga hastalık süresince ihtiyaç duyduğunuz pozitif enerjiyi size depolar.

 

Kanseri Yenen Yoga Alternatif Bir Tedavi Midir?

Kanseri yenen yoga yaparak kanser hastalığına kaşı savaşabilirsiniz. Ancak yoga kansere karşı savaşta Alternatif bir yöntemdir. Yoga gerçekleştirebilmek için öncelikle doktorunuz tarafından ilaçlı tedaviye alınmanız gerekir.

Bu ilaçlı tedavi yanında yoga yaparak enerjinizi pozitif ve yüksek tutabilirsiniz. Alternatif bir tedavi yöntemi olan yoga vücudunuzda enerji kanallarının açılmasına yardımcı olur. Açılan enerji kanallarından bedeninize pozitif enerji salgılanır. Yogayı günlük rutininiz içerisine koyarak kanseri yenen yogadan tam olarak yararlanabilirsiniz.

Kanseri yenen yoga alternatif bir tedavi yöntemidir. Öncelikle doktorunuz tarafından belirlenen tedavi yöntemini uygulamanız gerekir. Bu yöntemi uyguladıktan sonra pozitif enerjinizi yükseltmek ve vücudunuzdaki gerginliği alabilmek için kanseri yenen yoga çeşidini gerçekleştirebilirsiniz.

Kanseri yenen yoga hücrelerinize iyileşmeyiş teşvik eder. Bu yogadan tam verim alabilmek için öncelikle nefesinizi düzenlemeyi öğrenmeniz gerekir. Nefesinizi doğru bir şekilde kullanmayı öğrendikten sonra yogadan aldığınız verim de artar.

Alternatif bir tedavi yöntemi olan kanseri yenen yoga çeşidi vücudunuzun gevşemesine yardımcı olur. Doğru konsantrasyon ve odaklanmayla bu yogadan çok daha iyi bir verim alabilirsiniz. Yoga ile kanserin kapladığı alana odaklanabilir ve bu bölgeye iyileşme çağrısı gönderebilirsiniz.

Kanseri Yenen Yoga İçin Doktora Danışmak Gerekir Mi?

Kanseri yenen yogadan yararlanabilmek için öncelikle doktorunuza danışmanız gerekir. Burada doktor fikri kesinlikle çok önemlidir. Kanseri yenen yoga hareketleri sizi yoracak hareketler içermez. Kanseri yenen yoga genel olarak meditasyon ile ilgilidir.

Kanseri yenen yoga sayesinde vücudunuzun merkezinin gevşemesine yardımcı olursunuz. Gevşemeyi gerçekleştirebilmek için odaklanmanız oldukça önemlidir. Gerekli şekilde odaklanmanızı gerçekleştirdikten sonra vücudunuzu sorunsuz bir şekilde gevşetebilirsiniz.

Vücudunuzun içerisinde enerji akışının gerçekleşmesine izin vere kanseri yenen yoga çeşidi sayesinde vücudunuzun istediğiniz bir bölgesine odaklanabilir ve bu bölgeye iyileşmesi için sinyal uyarı gönderebilirsiniz.

Huzur, mutluluk ve pozitiflik bir kanser hastasının en çok ihtiyaç duyduğu şeylerdir. Bunlara sahip olabilmek için kanseri yenen yoga yapmanız gerekir. Kanseri yenen yoga sayesinde vücudunuzun enerji kanalları açılır ve vücudunuz içerisine pozitif enerji depolanır.

Bu yüzden bu yoga yöntemini günlük hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gerekir. Tabi bunu yapmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir. Doktorunuza danışarak kanseri yenen yogadan yararlanabilirsiniz.

Kanseri Yenen Yoganın Etkileri Nelerdir?

Kanseri yenen yoganın insan ruhu, bedeni ve zihni üzerinde çeşitli etkileri vardır. Kanseri yenen yoga çeşidi sayesinde yoganın tüm etkilerini görebilirsiniz.

Kanseri yenen yoga ruhunuzu dinlendirir, iç huzurunuzu bulmanıza yardımcı olur, bedensel yorgunluğunuzu atmanız için size yardımcı olur. İyileştirmek istediğiniz bölgelere sinyal gönderir, enerji kanallarınızı açar, daha iyi bir uyku çekmenizi sağlar. İştahınızın açılmasına yardımcı olur.

Kanseri yenen yoga yukarıda yer alan etkilere sahiptir. Kanseri yenen yoganın kanser üzerinde etkiye sahip olabilmesi kanserin yerine ve tipine göre değişiklik gösterir. Kanseri yenen yoga uygulanmadan önce tedavi türü ve tedavi aşaması da bilinmelidir.

Kanseri Yenen Yoganın Ruhsal Yararları Nelerdir?

Kanseri yenen yoganın insan ruhu üzerinde olan etkisi oldukça yüksektir. Öncelikle kanseri yenen yoga ruhunuzun toparlanmasına yardımcı olur. Kanseri yenen yoga sayesinde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Kanser hastalığı sırasında ihtiyacınız olan ruhsal gücü ve desteği kanseri yenen yoga sayesinde bulabilirsiniz. Kanseri yenen yoganın ruhsal yararları şu şekildedir;

  • Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuz birbirine bağlar.
  • Stresinizi azaltır.
  • Pozitif enerjinin ruhunuzda dolaşmasına izin verir.
  • İç huzuru bulmanıza yardımcı olur.
  • Manevi duygunuzu arttırır.
  • Kendinize olan inancınızı geliştirir.

Kanseri Yenen Yoganın Fiziksel Yararları Nelerdir?

Kanseri yenen yoga sayesinde fiziksel açıdan da birçok yarar elde edebilirsiniz. Kanseri yenen yoga tedavi süresinde size oldukça yardımcı olan bir yoga çeşididir. Kanseri yenen yoganın fiziksel yararları şu şekildedir;

  • İştahınızın artmasına yardımcı olur.
  • Uykunuzu daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirirsiniz.
  • Kemoterapi tedavisi sırasında iyileşme sürenizi hızlandırır.
  • Bedensel bitkinliğinizin geçmesine yardımcı olur.

Yukarıda yer alan maddeler kanseri yene yoga çeşidinin fiziksel durumunuza olan katkılarıdır. Bu yoga sayesinde kendinizi daha dinç hissedersiniz. Ayrıca kanseri yenen yoga ilaçların etkisini daha hızlı göstermesine yardımcı olur. Kanseri yenen yoga sayesinde vücudunuzdaki belirli bölgelere ulaşarak bu bölgelerin iyileşmesi için onlara sinyal gönderebilirsiniz. Tedavi sürecinde kanseri yenen yoga önemli bir konumda yer alır.

Kanseri Yenen Yoga Hareketleri Zorlu Mudur?

Kanseri yenen yoga hareketleri vücudunuzu yormayacak duruş kombinasyonlarından oluşur. Bu yoganın hareketleri genel olarak insan vücudunu dinlendirmek ve insan ruhunu arındırmak amacı ile gerçekleştirilir.

Kanseri yenen yogada Nidra ve Hatha yogasından yararlanılır. Bu yogalar sayesinde fiziksel ve ruhsal bir gelişme gösterebilirsiniz. Kanseri yenen yoga yaparken odaklanmanız oldukça önemlidir. Her yoga çeşidinde olduğu gibi kanseri yenen yoga çeşidinde de odak oldukça önemlidir. Kanseri yenen yoga hareketleri sizi zorlayacak hareketler değildir.

Bu hareketler güç ya da sağlam bir esneklik gerektirmeyen hareketlerdir. Kanseri yenen yoga hareketleri sizin rahatlamanıza ve gevşemenize yardımcı olan hareketler arasında yer alır.

 

Kanseri Yenen Yoga Çeşitleri Nelerdir?

Kanseri yenen yoga genel bir tabirdir. Kanseri yenen yoga aslında iki farklı yoga türünü içerisine alır. Bu yoga türleri Nidra ve Hatha yogasıdır. Bu iki yogadan istediğiniz bir tanesini ya da ikisini birden seçerek kanseri yenen yoga çeşidinden yararlanabilirsiniz. Kanseri yenen yoga çeşitleri arasında bulunan bu iki yoganın özellikleri şu şekildedir;

Nidra Yogası: Derin uyku anlamını taşıyan bu yoga çeşidi uyur uyanık bir pozisyonda gerçekleşir. Ruhunuzun ve vücudunuzun dinlemesini sağlar. Bu yoga sayesinde enerji kanallarınız açılır ve aktif düşünme becerinizi geliştirebilirsiniz.

Hatha Yogası: Bu yoga vücudu temizlemek ve açmak için kullanılır. Bedeninizi ve zihninizi uyandıran bu yoga pozisyonu yoganın temelleri arasında yer alır. Vücudunuza pozitif enerji akışını sağlayan bu pozisyon iç huzurunuzu bulmanıza yardımcı olur.

Kanseri Yenen Yogada Konsantrasyon Önemli Midir?

Kanseri yenen yoga duruşlarını sergilerken konsantre olmanız oldukça önemlidir. Bu duruşları sergilerken vücudunuzda onarmak ve iyileştirmek istediğiniz bölgelere konsantre olmanız gerekir. Kanseri yenen yogayı bu şekilde daha aktif olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kanseri yenen yoga duruşları diğer yogalara oranla daha kolaydır. Ancak bu duruşların etkisi oldukça fazladır. Kanseri yenen yoga duruşlarının etkilerinden faydalanabilmek için öncelikle odaklanma ve konsantrasyon becerinizi geliştirmeniz gerekir. Bu becerilerinizi geliştirerek yaptığınız yoga duruşlarından daha yüksek verim elde edebilirsiniz.

Yoga sayesinde ruhunuzu ferahlatabilir ve enerji kanallarını açabilirsiniz. Bu yoga duruşları iştahınızın açılmasına da yardımcı olur.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar