Doğal Taşlar

Yeni Ay Ritüelleri ve Doğal Taş Programlama

13 Ocak 2021

Yeni Ay Ritüelleri ve Doğal Taş Programlama

Yeni ay ritüellerinizi geliştirmek için, doğal taşları programlayarak onlardan yardım alabilirsiniz. Geçmişi serbest bırakın ve olumsuzlukları sınırlandırın. Bu taşları kullanarak, yeni projeleri başlatmanın ya da olumlu düşünce kalıpları geliştirmenin tohumlarını ekebilirsiniz.

Yeni Ay

Yeni Ay; astrolojide ve Ay ile çalışan insanlar için, yeni bir enerji döngüsünün başlangıcı olarak kabul edilir. Gerçek bir yeni ay; ilk ışık şeridinin hilal şeklinde bir Ay şekli oluşturmaya başladığını gördüğümüz zamandır.

Yeni Ay, genellikle ayda bir kez gerçekleşir. Bunu, karanlık dünyadan büyüyen bir tohum gibi, kademeli bir enerji yapısı olarak görebilirsiniz. Hedeflerimizin tümü düşünceler ve fikirler olarak başlar

Yeni Ay ritüelleri şu amaçlarla kullanılabilir:

 • Yeni projelere başlamak
 • Yeni alışkanlıklar başlatmak
 • Niyet belirlemek
 • Olumlu inançlar geliştirmek
 • Yeni bir şey tezahür ettirmek

Kara Ay Zamanı Nedir?

Diğer bir yol, bir şeyleri serbest bırakmak için Ay’ın bu evresi ile çalışmaktır. Genellikle Yeni Ay olarak verilen tarih, Karanlık Ay’ın kısa bir evresi ile başlar. Bu, Ay’ın Ay'ın görünmediği zamandır, çünkü tamamen dünyanın gölgesi ile kaplıdır.

Günün saati ya da hava durumuna bakılmaksızın, ayın tamamen karanlık olduğunu görmek için, mobil uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Güvenilir uygulamalar, doğru Ay evreleri vermek için coğrafi konumunuza ihtiyaç duyar. Bu Ay evresini, her şeyi içine bırakıp gidebileceğiniz bir delik olarak görebilirsiniz.

Karanlık ay zamanı şu amaçlarla kullanılabilir:

 • Geçmişi bırakmak
 • Eski ya da toksik ilişkileri serbest bırakmak
 • İnançları sınırlandırmayı bırakmak
 • Negatif enerjileri temizlemek
 • Kötü alışkanlıkları sonlandırmak

Yeni Ay Takvimi

Oldukça farklı olan bu iki aşama, takvimlerde ve günümüz Astrologlarının çoğu tarafından "Yeni Ay" olarak bir araya getirilmiştir. Yeni Ay gününe bir döngünün sonu ve yeni bir döngünün başlangıcı olarak bakabilirsiniz. İnsanlar; bu zamanı, hem bırakmak hem de yeni bir şeye başlamak için kullanıyor. Sizin bununla nasıl çalışacağınız ise tamamen size kalmış.

Kesin olmak istiyorsanız, Ay’ın Karanlık Ay için tamamen dolu olup olmadığını görmek için bir Ay uygulaması kullanabilirsiniz. Doluluk oranı %1 ve daha fazla olduğunda, Yeni Ay’da olduğumuz anlamına gelir. Bu da, yeni şeylere başlamak için yeni ay ritüeli gerçekleştirmek için iyi bir zamandır.

Yeni Ay Ritüelleri Nelerdir?

Pek çok insan, yeni ayda taşlarını programlamayı sever. Bu programlama, gelecek ayda niyetlerinizi daha da sağlamlaştırmak ve Ay enerjilerini demirlemek için kullanır. Yeni Ay ritüelleri, bu enerjiler ile çalışmak için yapılacak herhangi bir şeydir.

Genellikle, niyetlerinizi yazdığınız ya da olumlamalar söylediğiniz küçük bir tören gibidir. Bazı kişiler, buna Yeni Ay Niyetleri de demektedir. Yeni Ay ritüelleri tamamen kişiseldir. Ruhsal fikirlerinizi ve inançlarınızı yansıtabilir. Dolayısıyla, bunu yapmanın doğru ya da yanlış bir yolu yoktur.

Yeni Ay Hedeflerinizi Belirleyin

Yeni Ay ritüelinizi yaratmak için bir nedeniniz yoksa, bazı niyetleriniz hakkında düşünmeyi deneyin. Salmak ve temizlemek istediğiniz şeylere odaklanabilirsiniz. Ya da, yeni bir proje ya da gerçekleştirmek istediğiniz bir şeye de odaklanabilirsiniz.

Bu, tek bir şey ya da birden fazla şey için olabilir. Bu ritüele, hem bırakmak istediğiniz inançları hem de benimsemek istediğiniz yeni ilaçları dahil edebilirsiniz. Bunalmak istemiyorsanız, kendinizi 5 niyetle sınırlandırmak isteyebilirsiniz. Ancak, bazı kişiler 10 niyete kadar çıkmaktadır. Yazdığınız bu niyetler, yeni ay programlamanızın bir parçası olacaktır. Aşağıda, bu niyetler için bazı örnekleri sizlerle paylaştık:

 • Öğünler arasında sadece sağlıklı atıştırmalıklar yapmayı taahhüt ediyorum
 • Eski sevgilime olan bağlılığımı salıyorum
 • Para bana kolayca akar
 • Pazar öğleden sonralarını yazı yazmaya adayacağım
 • Geçmişin üzerimde bir gücü yok
 • Kendi butiğimi açacağım
 • Yoga derslerine yeniden başlayacağım

Yaşam Tohumu Sembolü

Yeni ay ritüeli için, yaşam tohumu sembolünü kullanabilirsiniz. Kadim uygarlıklarda da kullanılan bu kutsal sembol, yeni döngüleri ve kişisel gelişimi desteklemektedir. Bunun için, varsa kendi sembolünüzü kullanabilir ya da internette bulduğunuz şablonu yazdırabilirsiniz.

İhtiyacınız olanlar:

Yeni ay ritüeli için toplamda 13 taş kullanacağız. 13, Ay’ın döngüleri ile ilgili bir enerji sayısıdır.

 • 1 orta ya da büyük boy selenit taşın

Selenit taşı, artık size hizmet etmeyen enerjileri temizleyen değerli bir taştır. Farklı formlarda selenit kullanılabilir. Selenit yoksa, şeffaf kuvars ya da sütlü kuvars da kullanılabilir.

 • 3 adet ay taşı

Bu, Ay’ın taşıdır ve yeni başlangıçları destekler. Bu taşın yerine; selestit, siyah ay taşı ya da merlinit taşı da kullanılabilir.

 • 3 adet labradorit taşı

Labradorit taşı, kendinizi dönüştürmenize yardımcı olur. Bu taşın yerine malakit de kullanabilirsiniz.

 • 3 adet dumanlı kristal taşı

Dumanlı kuvars, negatif enerjileri ve düşünceleri temizler. Bu taşın yerine, siyah turmalin ya da siyah kuvars taşı da kullanılabilir.

 • 3 adet kristal kuvars taşı

Bu taş, niyetlerinizi daha da güçlendirir.

 • Yaşam tohumu şablonu

İnternetten çıktı alabilirsiniz.

Doğal Taşlar İle Programlama Nasıl Yapılır?

Doğal taşlar ile yapacağınız bir programlamayı nasıl etkinleştireceğinizi zaten biliyorsanız, tercih ettiğiniz yöntemi kullanabilirsiniz. Bilmiyorsanız, aşağıda önereceğimiz yöntemi de kullanabilirsiniz. Taşları programlama, onları niyetinize göre programlar. Böylece, taşlar da sizin için üzerine düşen işi yapmaya başlayabilir.

Başlamadan önce, küçük bir kağıda Yeni Ay için niyetlerinizin bir listesini yazın. Bunun için, varsa gümüş bir kalem kullanabilirsiniz. Bu, bir Yeni Ay ritüeli parçası olduğu için, üç kez yüksek sesle okumanızı öneririz. Ardından, kağıdı merkeze koyacak şekilde iki kez katlayın.

 1. Temizlenen taşları ve notunuzu elinde tutun.
 2. Gözlerinizi kapatın ve üç derin nefes alın.
 3. Taşları, kaşınızın ortasındaki Üçüncü Göz Çakra’nın önüne kaldırın.
 4. Niyetinize odaklanın. Bunun için, görselleştirme ve duyguları kullanın.
 5. Kendinize, yüksek sesle niyetinizi söyleyin.

“Bu taşları, beni yeni niyetlerimle desteklemek için programlıyorum”.

Daha sonra, taşları doğru yere yerleştirin;

 1. Selenit taşını katladığınız notun üzerine, merkeze yerleştirin.
 2. Üç adet ay taşını, merkezin etrafında üçgen oluşturacak şekilde yerleştirin.
 3. Üç adet labradorit taşını, ay taşının etrafında üçgen oluşturacak şekilde yerleştirin.
 4. Üç adet şeffaf kuvars taşını, kenarların etrafına, dışa bakacak şekilde yerleştirin.
 5. Üç adet şeffaf kuvars taşını, kenarların etrafına, dışa bakacak şekilde yerleştirin.
 6. Üç adet dumanlı kuvars taşını, kenarların etrafına, dışa bakacak şekilde yerleştirin.

Yeni Başlangıçlar…

Niyet ve hedeflerinizle uyumlu eylemler yapmaya başladığınızda, programladığınız taşlar, sürekli bir hatırlatma olarak yerinde kalabilir. Bazı kişiler, bu taşları bir sonraki Yeni Ay’a kadar aynı yerde bırakır. Taşları yeniden kullanmak istiyorsanız, bir sonraki Yeni Ay’dan önce onları temizlemenizi tavsiye ederiz.

Yeni niyetleriniz varsa, onları da programlamalısınız. Yeni ay ritüeli bittiğinde, taşları çıkarın ve temizleyin. Başka bir tekrar kullanmadan önce tüm taşları yeniden programlamayı unutmayın.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar