Doğal Taşlar

Uyumaya Yardımcı Doğal Taşlar Nelerdir?

02 Eylül 2021

Herhangi bir rahatsızlık söz konusu olduğunda, doğal tedaviler genellikle denenmez. Diğer her şey işe yaramıyorsa, neden doğal taş şifasına bir şans vermiyorsunuz? Doğal taşlar, uyku dahil çeşitli rahatsızlıklar için kullanılabilir. Uyumaya yardımcı doğal taşlar oldukça fazladır. Bu nedenle, hangisinin en iyi kullanılacağını belirlemek zor olabilir. Sakinleştirici bir enerjiyi teşvik eden ve uyku alanınıza koymak için harika olan en etkili 5 doğal taşı bu yazıda bulabilirsiniz…

Uykusuzluğa iyi gelen 7 doğal taş

Uyku problemi için mükemmel taşları seçmeye gelince birçok seçenek var. Bunlar, uykuya dalmayı kolaylaştırmak ve iyi bir gece uykusu çekmek için en çok önerilen taşlar:

Ay taşı

Psişik bir koruyucu görevi gören ve gün içinde yaşamış olabileceğiniz duygusal gerilimi azaltarak rahatlatıcı uykuyu kolaylaştıran ayın enerjisinden yararlanmanıza yardımcı olan nazik bir taştır.

Uyku için doğal taş olarak ay taşı; duygusal gerilimi azaltarak vücudun uykuya dalmasını kolaylaştırır.

Ametist taşı

Uykuya yardımcı taş olarak yatak odanızda bulundurmanız gerekip gerekmediği konusunda bazı tartışmalar var. Enerjinin büyütülmesi ve güçlü bir üçüncü göz çakrası taşı olduğu için, derinden dinlendirici bir uyku arıyorsanız onu yatak odanızda tutmak istemeyebilirsiniz.

Bununla birlikte, aynı zamanda yumuşak bir taş olduğu için ametistin kesinlikle etkili olabileceğini düşünen şifacılar da var. Ayrıca, berrak rüyalar ve yüksek benliğinizle bağlantı kurmak istiyorsanız, sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Hematit taşı

Fazlasıyla topraklayıcı olan hematit; uykusuzlukla mücadele ediyorsanız, sizi uykuda tutmaya yardımcı olacak derinlemesine topraklanmış bir doğal taş olarak tam da ihtiyacınız olan şey olduğunu görebilirsiniz.

Selenit taşı

Selenit, uyurken enerjinizi yeniden şarj etmek için mükemmel bir doğal taştır. Kirli veya tıkalı olabilecek çakraları yeniden hizalayacak ve temizleyecektir.

Pembe kuvars taşı

Pembe kuvars, kuvars ailesinin bir üyesidir ve siz uyurken sakinleştirici enerjiyi teşvik eder. Negatif enerjiyi dağıtır ve sağlıklı bir şekilde uyumanıza yardımcı olmak için sevgi dolu ve iyileştirici enerjiyi emmenize yardımcı olur.

Selestit taşı

Meleklerin çok sakinleştirici bir taşı olan selestit, uykuya yardımcı doğal taşlar arasındadır. Aynı zamanda, ruhsal yolunuzu keşfetmeniz için sizi açacaktır.

Kaplan gözü taşı 

Her zaman beyninizin içinde 85 açıkmış gibi hissediyorsanız, kaplan gözü; bu gürültüyü azaltmanıza ve zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olabileceğini göreceksiniz.

Uyku için doğal taşlar nasıl kullanılır?

Doğal taşlar ile ilgili güzel olan şey, onlarla çalışmanın basit olmasıdır. Onları yakınınızda, enerji alanınızda bulundurabilir veya onlarla meditasyon yapabilirsiniz.

Peki, yastığın altında doğal taşlar ile uyumak iyi bir fikir mi? Bazıları bunu önerse de; kendinizi taşın yere düşüp kırılması veya dinlendirici bir uyku olması gereken şey sırasında taşın size zarar vermesi ihtimaline açmış oluyorsunuz. Onun yerine, taşları yatağınızın altına koymayı deneyin. Korkmayın, hala iyi bir şekilde çalışacaktır… Taşları, dilerseniz enerji alanınızda olacak şekilde komodinin üzerine de yerleştirebilirsiniz.

Uyumaya yardımcı doğal taşlardan yararlanmanın bir etkili yolu da onları takı olarak takmaktır. Doğal taş bileklik ve kolyeler, rüya görmek ve uyku için doğal taşlar ile çalışmanın kolay bir yoludur. Bir kolye takmak veya kendinize uyku sırasında rahatça takabileceğiniz basit bir bileklik almak istiyorsanız, koleksiyonumuza göz atabilirsiniz…

Ritüeli de denemenizi öneririz. Uyku dünyasına dalmadan önce, taşı alıcı elinizde tutabilir veya birkaç dakika uyku niyetinize odaklanırken üçüncü göz çakranızın üzerine yerleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, taşı komodinin üzerine yerleştirin ve uykuya dalın!

Uyumayı engelleyen doğal taşlar var mı?

Evet! İyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacak birçok doğal taş varken, sizi uyanık tutacak olanlar da vardır. Bu nedenle, vücudunuzun neyle rezonansa girdiğini bulmak için her seferinde bir doğal taş denemek daha iyi olacaktır.

Genel olarak, enerjinizi yükseltmekle ilgisi olan doğal taşlardan kaçınmak iyi bir seçimdir. Bazı taşlar o kadar yüksek bir titreşime sahiptir ki, aslında uykunuzu bölebilir veya sizi gece boyunca deneyimlediğiniz her şeyden yorgun düşüren berrak rüya durumuna gönderebilir.

 

doğal taş

Kabus görmeye karşı doğal taşlar

Kabus görmekten korktuğunuz için uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, aşağıdaki doğal taşları deneyebilirsiniz:

  • Lepidolit taşı

Lepidolit, dinlendirici bir uyku için ortamı sakinleştirmek ve bu kabusları uzaklaştırmak için mükemmel bir taştır. Kabuslar için yakıt haline gelebilecek endişenizi azaltmaya yardımcı olan zengin bir mika mineralidir.

  • Dumanlı kuvars

Dumanlı kuvars, sizi negatif enerjilerden korumak için topraklama enerjisinin yükseltilmesi için mükemmel bir taştır.

  • Pembe kalsit

Bu, size ilk etapta kabusların olmasını önlemeye yardımcı olacak rahat bir battaniyede uyumayı hatırlatan nazik ve sevgi dolu bir pembe taştır.

Rüya ve uykuya dalmak için en sevdiğiniz doğal taşlar nelerdir? Hiç ters etki yaratan bir taş ile çalıştınız mı? Bizleri de bilgilendirin!

Uykuya yardımcı doğal taşları kullanırken bilmeniz gerekenler

Daha önce de belirttiğimiz gibi, seçtiğiniz taşı doğrudan yastığınızın altında kesinlikle tutabilirsiniz. Tabi ki, yastığınızın yeterince kalın olması ve taşın çok sivri olmaması şartıyla. Bununla birlikte; topraklama, dengeleyici etkilerini arttırmak için selenit gibi taşların yatağın altında tutulmasını öneririz. Komodinin üzeri de onlar için uygun bir yerdir. Burada amacınız, odanızda etkilerini en açık şekilde hissettiğiniz yeri bulmak olmalıdır.

Onları rutininizin bir parçası haline getirmeyi unutmayın

Genel olarak, bir yatma rutinine sahip olmak önemlidir. Ancak, uykuya dalma sürecinizin bir parçası olarak doğal taşlarınız ile etkileşime girdiğinizden emin olmalısınız.

Telefonunuzu uzaklaştırdıktan, perdeleri çektikten ve ışığı kapattıktan sonra, uyku için doğal taşlar arasından seçtiğiniz taşı çıkarın ve vücudunuza tutun. Onu tutarken meditasyon yapabilir veya yerine koyup yorganın altına girmeden önce bir süre sessizce oturabilirsiniz…

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar