Doğal Taşlar

Umut ve İnanç İçin En İyi Doğal Taşlar Hangileridir?

12 Ocak 2021

Bu yazıda, umut ve inanç için tercih edilebilecek en iyi taşlardan bazılarından bahsedeceğiz.

Zorluklarla karşılaştığınızda, kasvetli bir ruh hali içinde olduğunuzda ya da umutsuz hissettiğinizde bu taşlardan yardım alabilirsiniz. Fırtınalarda yelken açmak ve sizi daha iyi bir ruh haline yönlendirmek için ihtiyacınız olan inancı toplayabilirsiniz.

İnancın Gücü

Hepimizin hayatında, işlerin yolunda gitmediği zamanlar vardır. Her şey bize karşı gibidir ve işlerin iyi sonuçlanacağından şüphe ederiz. Böyle zamanlarda, onları bir meydan okuma ya da sınav gibi görmek faydalı olabilir.

Ruhunuza dokunabilir, dış dünyanın gürültüsünü ve diğer fikirleri azaltabilirseniz, o zaman inancınıza da dokunabilirsiniz. Çoğu zaman, mesajı tarot kartları aracılığıyla ya da iletişim kurduğunuz rehberlerinizden alabilirsiniz. Ancak, bu kolay değildir. Çünkü, kendinizden şüphe duymak veya olumsuz iç konuşmaları dinlemek çok daha kolaydır.

Bir fırtınanın ortasında olduğunuzda, net görmek zordur. Hayat sizi şaşırttı, işler bir anda tersine döndü ve hikayeniz sarsılmaya başladı. Her şeye rağmen, her şeyin sonunda bir araya geldiği ve kara bulutun kalktığı bir zamanı hatırlıyor musunuz?

Tabi ki, bu her zaman durumun sizin lehinize sonuçlanacağı anlamına gelmez. Ancak, en kötü senaryoyu beklemek, endişelenmek veya sadece vazgeçmek sadece kötü bir durumu daha da kötüleştirecektir. Bazen bu, kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olur ...

Umut ve İnanç İçin Doğal Taşlar

Zor bir dönemden geçiyorsanız ya da mevcut durumunuzdan bir çıkış yolu göremiyorsanız, umut ve inanç için bu taşlardan birini deneyebilirsiniz. Olumsuz gelecek senaryoları üzerinde durmamak için bilinçli taahhütte bulunmalısınız.

Bu taşlar, işlerin daha iyi olacağına ve her şeyin en iyi şekilde çalışacağına güvenmenize yardımcı olacaktır.

Doğal Taşlar İle Umut ve İnanç Meditasyonu

  1. Aşağıda listelediğimiz taşlardan birini seçin.
  2. Umudunuzu kaybetmeye başladığınız zaman, onu elinizde tutun ve gözlerinizi kapatın.
  3. Derin ve yavaşlar nefes alın ve taşa odaklanın.
  4. Taşın içinde, bir yıldız gibi titreşen parlak bir beyaz ışık hayal edin. Taşın karanlığı dağıtmak ve size rehberlik etmek için bir fener olduğunu düşünün.
  5. Işığın bedeninizi ve ardından enerji alanınızı dolduracak şekilde genişlediğini görün. Titreşiminizi yükselten enerjiyi hissedin. Daha hafif hissetmeye başlamalısınız.
  6. Gözlerinizi açın ve bunu atlatacağınıza inanın.
  7. Pes etmeyin.

Umut ve İnanç İçin Kullanılabilecek Doğal Taşlar

Melek Aura Taşı

Bu gelişmiş taş, opal aura olarak da bilinir. Gümüş gibi değerli metallerin kuvars üzerine yapıştırılmasıyla oluşturulur. Yüksek titreşimli bu değerli taş, enerjinizi yükseltir ve kasvetli düşünceleri ortadan kaldırır. Melek aura taşı, zor zamanlarda bile iyimser kalmanıza ve inanç sahibi olmanıza yardımcı olur. Birçok insan, melekleri ile bu taşın gücünden yardım alarak bağlantı kurmaktadır.

Güneş Taşı

Altın ışıltılı, şeftali pembe rengi ile bir gün batımı taşı olan güneş taşı, kriz zamanlarında tıkanabilecek tüm çakraları temizlemek için harikadır. Bu güneş kristali, daha olumlu bir bakış açısı besler ve depresyonu hafifletir. Ayrıca, inanç oluşturmak, titreşim ve frekansınızı arttırmak için de idealdir.

Dumanlı Kuvars Taşı

Kahverengi, gri veya siyah kuvars taşı, dumanlı kuvarstır. Bu değerli taş, temizleyici özelliklerinden dolayı umut ve inanç için en iyi taşlar arasında yer alır. Dumanlı kuvars, enerji alanınızdaki negatif enerjileri emer. Kullanıcısını, şimdiki zamana topraklar ve düşüncelerini izleyenlere yardımcı olur. Bu taş aynı zamanda, olumsuz düşünmeyi azaltmanıza ve geride bıraktığı enerjiyi temizlemenize yardımcı olur.

Turkuaz Taşı

Mavi, mavi yeşil tonları arasında olan turkuaz, inanılmaz derecede dokunsal bir taştır. Bu değerli taş, negatif enerjilerin enerji alanından temizlenmesine ve dönüştürülmesine yardımcı olur. Kullanıcısının kaygı ve stresini azaltır. Bu şifalı mavi taş, aynı zamanda zihni sakinleştirir ve zihinsel bir netlik kazandırır. Kullanıcısının, daha büyük resme ve yaşamının yönüne olan inanç ve güvenini güçlendirir. Turkuaz, hayatınıza huzur ve sükunet getirecektir.

Sitrin Taşı

Doğal sitrin bulmak her zaman kolay olmayabilir. Ancak bulamazsanız, onun yerine ısıl işlem görmüş çeşidini de bu amaç için kullanabilirsiniz. Bu değerli ve şifalı taş, hayatınıza pozitif enerji getirecek bir başka güneş taşıdır. Sitrin taşı, ruh halini yükseltmeye yardımcıdır. Daha olumlu düşünmeye çalışan kişiler için de faydalıdır.

Şifacının Altını

Bu, çok bilinen bir taş olmamakla birlikte, umut ve inanç için çok kullanışlı bir taştır. Manyetit ve piritin taşlarının bir karışımı olan şifacının taşı, kullanıcısını derinlemesine topraklar. Ayrıca, büyük yaşam geçişlerinde de yardımcı olur. Bu taş, inanç ve yaşamdaki zorlukların aşılacağına, kullanıcısının hayallerini gerçekleştirebileceğine dair umutları arttıracaktır.

Selestit Taşı

Oldukça etkileyici, narin ve mavi renkli selestit taşı, bir melek enerjisi taşıyan çok değerli bir taştır. Bu taş, arındırıcı bir özelliğe sahiptir. Ayrıca, yüksek bir ruhsal titreşime sahiptir. Kullanıcısını engelleyen inançları sınırlandırma konusunda iyi iş çıkarır. Selestit, kişinin inancını arttırır. Kaderine doğru ilerledikçe, yaşam sürecine güvenmeye de yardımcı olmaktadır.

Himalaya Pembe Tuz

Bu taş, artık benzersiz bir kazınmış yüzeye ve yumuşak pembe bir renge sahip olan bu taş, daha nadir görülen bir kuvars çeşididir. Bu taş, çok saf bir enerjiye sahiptir. Korku bulutunu ya da modası geçmiş inançları temizlemeye yardımcı olur. İnancı güçlendirmek ve size umut getirmek için himalaya pembe tuz ile çalışabilirsiniz.

Kaplanın Gözü

Kaplanın gözü, pek çok doğal taş listemizde düzenli bir şekilde yer alıyor. Umut ve inanç için kullanılacak taşlar listemizde de yer alıyor. Çünkü bu taş, içsel gücün gelişmesine yardımcı oluyor. Bu altın renkli taş, net görmenize yardımcı olur ve zihniyeti geliştirir. Kaplanın gözü, problem çözmenizde ve problem yerine çözüm aramanızda size yardımcı olur. Bu güneş taşı hayata olan inancınızı artıracaktır.

Enerjinizi ve Enerji Alanınızı Korumayı Unutmayın

Çevremizde, çok farklı enerjiler vardır ve negatif enerji de bunlardan biridir. Enerji alanımıza giren negatif enerjiler, ruh halimizi ve genel sağlığımızı olumsuz etkileyebilir.

Özellikle de negatif insanların etrafındaysanız, psişik saldırılara daha açık hale gelirsiniz. Psişik saldırıların genel olarak kasıtsız olduğunu unutmayın. Öfke, nefret ve kıskançlık gibi duygularla enerji alanınıza girerek tıkanıklıklara neden olabilir.

Bizi alaşağı eden insanlar arasında pozitif kalmak oldukça zordur. Size yardımcı olacak ve koruyacak bir yardımcıya ihtiyacınız varsa, yukarıdaki taşlarla meditasyon yapabilir ya da onları kolye, küpe, bileklik gibi takılar formunda üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar