Doğal Taşlar

Üçüncü Göz Çakrası Taşları Hangileridir?

09 Ağustos 2021

Üçüncü gözünüzün açık olmadığını keşfetmeden önce, üçüncü göz çakrasının yedi temel çakradan biri olduğunu anlamak önemlidir.

Zihin ve psişik bağlantımızı yöneten bu enerji merkezini doğal taşlar ile dengelemek, evrensel bilgeliğe ve aradığımız ilhama erişmemize yardımcı olur. Peki, bu çakranın dengede olması neden önemlidir? Onu hizalamak için yapabileceğiniz uygulamalar nelerdir? Üçüncü göz çakrası taşları ve meditasyonu hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin…

Üçüncü göz çakrası nedir? Nerede bulunur?

 • Üçüncü göz çakrası rengi: Mor ve çivit mavisi
 • Element: Tüm elementlerin en saf halinde birleştirilmiş hali olan yüce element
 • Ana fonksiyonları: Sezgi, bilgelik, iç görü, akıl, vizyon, enerji algısı, değişmiş bilinç durumlarına erişim, ilham, hayal gücü, uyanış
 • Vücut bölümleri: Gözler, epifiz bezi, hipofiz bezi, beyin, kaş

Üçüncü göz çakrası, vücuttaki 6.enerji merkezidir. Konum olarak, kaşların arasında bulunur. İç güdülerimizi, sezgilerimizi ve aklımızı yönetir. İlham, düşünce ve psişik bağlantı içeren her şey bu çakradan gelir.

Üçüncü göz, enerji sistemimizin ruhsal merkezidir. Perdenin ötesini görebilmemiz için; sezgisel akıl ve rasyonel akılla birlikte çalışır. Bu şekilde, yanılsamaların ötesine geçerek neyin gerçek ve neyin gerçekten önemli olduğunu anlamamıza yardımcı olur.

Üçüncü Göz Çakrası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Üçüncü göz çakrası sezgimizi, psişik güçlerimizi ve yüksek bilgimizi yönetir. Bizi evrene uyarlar ve onun bilgeliğinden yararlanmamıza izin verir. Bu nedenle; içgörü, ilham ve hayal gücü seviyemizi yönetir.

Kaş çakrası olarak da bilinen üçüncü göz çakrası, iç gözümüz olarak hizmet eder ve etrafımızdaki spiritüel enerjileri algılar. Fiziksel duyuların ötesini görür ve bize altıncı hissimizi sağlar. Durugörü vizyonları geliştirmemize izin vererek değişmiş bilinç durumlarına erişmemizi sağlar. Ayrıca; inançlarımız, tutumlarımız ve düşünce netliği de dahil olmak üzere benliğin psikolojik yönlerini yönetir.

Bu, kendimizi yansıtmak için kullandığımız çakradır. Bize evrensel bilgelik ve gerçeklere erişim sağlayan içsel rehberlik sistemimizdir.

Üçüncü Göz Çakrası Kapalıysa

Üçüncü göz çakrası etkisiz olduğunda, hayatınız büyük olasılıkla korkular ve sınırlayıcı inançlar tarafından yönlendirilir. Bu durumda; yüksek bilincin yönlendirdiği düşünceler ile korku ve yanılsama tarafından yönlendirilen düşünceleri ayırt edemezsiniz. Yani, inançlarınız gerçekmiş gibi gelir.

Tıkalı üçüncü göz, hayattaki büyük resmi görmeyi ve ruhsal ve psişik yeteneklerinizden yararlanmayı neredeyse imkansız hale getirir. Aslında, zihninizi kapatır ve beş duyunuzun dışında kalan her şeyi reddetmenize neden olur. Sonucunda, mevcut sorunlarınızdan bir çıkış yolu göremezsiniz.  Kendinizle ilgili gerçeği kabul etmek istemezsiniz ve içinize bakmaya isteksiz olursunuz. Tüm bunlar, kendimizi hayatımızda sıkışmış hissetmemize ve ilerleyemememize neden olur.

Fiziksel olarak tıkalı üçüncü göz çakrası belirtileri:

 • Uyku problemleri
 • Baş ağrısı
 • Kabuslar
 • Depresyon
 • Göz problemleri
 • Sinüs problemleri
 • Tükenmişlik hissi
 • Hormon dengesizlikleri

Zihinsel ve duygusal olarak tıkalı üçüncü göz çakrası belirtileri:

 • Önemsiz hissetmek
 • Amaç eksikliği
 • Kararsızlık
 • Yeni şeyler öğrenmede zorluk
 • Paranoya
 • Korku
 • İnançlarınızın gerçek olduğuna inanmak
 • Büyük resmi görememek
 • Açık fikirli olmamak
 • Manevi uygulamaların eksikliği
 • Fantezilere düşkünlük
 • Bir amacı olmadığını düşünmek
 • Eleştiri korkusu
 • Değişim korkusu

Üçüncü göz çakrası açma teknikleri

Üçüncü göz çakra meditasyonu

Çakraları düşündüğünüzde, aklınıza gelen ilk şeylerden biri meditasyon olabilir. Ancak, üçüncü göz meditasyonu bu çakrayı açmanın birçok yolundan sadece biridir. İşte, üçüncü göz çakra meditasyonunu nasıl yapabileceğiniz:

 • Rahatça oturun ve gözlerinizi kapatın.
 • Yavaşça ve derinden 10 kez nefes alıp verin.
 • Dikkatinizi üçüncü göz çakrasının konumuna odaklayın. Alnınızın ortasında mor bir enerji küresi hayal edin. Unutmayın, mor, üçüncü göz çakrasının rengidir.
 • Yavaş ve derin nefes almaya devam ederken, mor enerji topunun büyüdüğünü ve ısındığını hayal edin. Sonra, vücudunuzdaki olumsuzlukları temizlediğini hayal edin.
 • Üçüncü göz çakrasının enerjisini emdiğinizi düşünün ve her yerde hissetmenize izin verin.
 • Hazır hissettiğinizde gözlerinizi açın.

Üçüncü göz çakrası taşları nelerdir?

üçüncü göz çakra taşları

Üçüncü göz çakrası taşları için anahtar renk mordur. Buradaki düşünce, mor taşlı takıları, ihtiyaç duyduğunuz her an takmaktır. Ayrıca, cebinizde taşıyabilir veya meditasyon yaparken avcunuzun içinde tutabilirsiniz.

Ametist taşı ve üçüncü göz çakrası

Ametist, genellikle “maneviyat taşı” olarak adlandırılır. Çünkü, bu enerji merkezini optimize eder ve ruhsal gelişimimizde bize yardımcı olur. Bu üçüncü göz çakra taşı, ruhu uyandırır, sezgilerimizi ve psişik yeteneklerimizi geliştirir.

Meditasyon yaparken faydalıdır. Çükü, zihni sakinleştirir ve daha derin bilinç durumlarına erişmemize yardımcı olur. Onun yardımıyla, yeni anlayışlar ve algılar kazanabiliriz. Ayrıca, karar verme için mantık ve ruhsal içgörüyü bütünleştirebiliriz.

Bir ametist taşı bileklik takmak, onu vücudunuza yakın tutmak ve üçüncü göz çakranızı hizalamak için faydalı olabilir.

Ametrin taşı

Ametrin, gelişmiş ruhsal bağlantı ve kişisel güç ortaya çıkaran sitrin ve ametist taşlarının benzersiz bir karışımıdır. Bu taş, netliğimizi geliştirir ve sınırlayıcı inançlarımızın üstesinden gelmek için bize ruhsal içgörü sağlar.

Bu üçüncü göz çakra taşı kullanılarak, sorunların altında yatan nedenler daha iyi anlaşılabilir. Ruhsal ancak topraklayıcı enerjisi, yanılsamaları görmemiz ve yaşamlarımız hakkında yeni bir farkındalık kazanmamız için aklımızı yüksek bilincimizle birleştirir. Ametrin baş ağrısı için de faydalıdır.

Labradorit taşı

Labradorit; bizi eterik dünyaya bağlayan, psişik gücümüzü uyandıran ve bizi aydınlanmaya doğru hareket ettiren derin mistik bir taştır. Duru görü, kanallık, telepati ve kehanet gibi sezgileri geliştirir ve enerji alanınızı koruyucu bir kalkan haline getirir.

Bu üçüncü göz çakrası taşı; zihni sakinleştirir ve hayal gücünü harekete geçirir. Ayrıca, zeka ve sezgiyi dengeler. Bizi daha iyi ayırt etme ve kök nedenlerin anlaşılmasıyla donatır ve ruh amacımıza erişmemize yardımcı olur.

Lapis Lazuli ve üçüncü göz çakra

Lapis Lazuli, en iyi üçüncü göz çakra taşlarından biridir. Bu nedenle, “aydınlanma taşı” olarak adlandırılır. Enerjisi, bize akıl ve psişik sezginin sağlıklı bir karışımını sağlar ve yüksek benliğimizin uyanmasına yardımcı olur.

Bu taş, zihni ve yüksek bilinçle olan bağlantımızı açar. Her düzeyde farkındalığı geliştirir, bize bilgi ve keşif arzusu verir ve amacımıza ve gerçeğimize erişmemize yardımcı olur. Ruhsal ve fiziksel alemleri birbirine bağlar, titreşimimizi yükseltir.

Sodalit taşı

odalit, iç huzurunu ve duygusal dengeyi destekleyen bir üçüncü göz çakra taşıdır. Kaygıyı ortadan kaldırır, zihni sakinleştirir ve dikkati dağılmış olumsuz düşünceleri ortadan kaldırır.

Objektiflik, netlik ve sezginin sağlıklı bir karışımını sağlar. Düşüncelerimiz ve duygularımız arasında bir denge sağlar. Onun yardımıyla, kendimizi kabul etme, kendine güven ve benlik saygısı kazanabiliriz.

Mavi apatit

Mavi Apatit, özellikle geçmiş yaşam hatırlama çalışmaları ve Akaşik kayıtlara erişim söz konusu olduğunda faydalı olan bir üçüncü göz çakra taşıdır. Çoklu bilinç seviyelerine erişmemize yardımcı olarak, bizi geride tutan duygusal yaraların duvarlarını yıkmamıza yardımcı olur.

Onu, hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olması için kullanabiliriz. Kafa karışıklığını ve ilgisizliği giderir, yaratıcı problem çözmeyi geliştirir, zihni uyarır ve onu bilgiye hazırlar.

Üçüncü göz çakranızı dengelemeye çalışarak sonunda kendi teninizde kendiniz gibi hissedebilirsiniz. Ve yukarıda listelediğimiz üçüncü göz çakra taşları bunu yapmanın en etkili yollarından biridir!

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar