Doğal Taşlar

Strese İyi Gelen Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

17 Ağustos 2021

Doğal taşlar içinizdeki gücü bulmanıza yardımcı olur mu yoksa kristal şifası sadece bir halk efsanesi mi?

Stres veya kaygı ile mücadele ediyorsanız, hayatınızın zorlukları arasında kendinizi bunalmış hissediyorsanız, size aradığınız sükuneti kazandıracak ve huzursuz zihninizi sakinleştirmeye yardımcı olacak bir dizi alternatif ilaç vardır. Modern tıp ilaçlar reçete etse de, alternatif tıpta işler biraz daha farklı yürüyor…

Son yıllarda, doğal taş endüstrisi büyük ölçüde gelişti. Peki, “stres taşı bileklik” olarak müşteriye sunulan bir bileklik gerçekten stresi azaltabilir mi yoksa sadece şık bir aksesuar mı?

Strese iyi gelen doğal taşlar hakkında daha önce bilgi vermiştik. Bu yazıda ise; kristal şifasının arkasındaki teori, bu taşları stres tedavisinde nasıl kullanabileceğiniz ve nasıl işe yarayabileceklerinden bahsedeceğiz!

Doğal taşlar şifalı mıdır?

Doğal taşlar, binlerce yıldır yeryüzünde var olan doğal olarak oluşan kaya oluşumlarıdır. Ve insanoğlu, şifalı ve iyileştirici güçleri için onları uzun bir süredir kullanmaktadır. Peki, doğal taşlar nasıl çalışıyorlar?

Taşlarla çalışmanın arkasındaki teori, Einstein’ın meşhur enerji teorisini işaret ediyor: “E=MC2”. Yani, her şey hareket eder, her şeyin bir titreşim ve frekansı vardır.

Bu bilgiyi akılda tutarak, doğal taşların da bir titreşim ve frekansı olduğu anlaşılabilir. İnsanlar olarak bizlerin de bir titreşim ve frekansı vardır. Her vücut parçasının farklı bir frekansı vardır ve her taş, çok özel bir frekansta titreşir.

Bu, kimyasal bir reaksiyon gibidir. Doğal taş şifası ile frekansımız, taşın frekansıyla aynı hizaya gelecek şekilde yükselir. Strese iyi gelen taşlar için de aynı şey geçerlidir. Stres ve kaygı, titreşim ve frekansımızı düşürür. Sakinleştirici taşlar kullandığımızda, bedenimiz o taşın frekansı ile aynı hizaya gelir ve stresle mücadele etmemiz kolaylaşır. Yani, uyumsuz olduğumuzda ve frekansımız daha düşük olduğunda, daha yüksek bir frekansta zaman geçirerek kendi sağlığımızı ve zindelik duygularımızı yeniden inşa edebiliriz.

Doğal taş şifası rehberi

Peki, stresi azaltan taşlardan yararlanmak için cebinizde bu taşlardan birini taşımak ve günlük hayatınıza devam etmek yeterli midir? Aslında, onların sizin için çalıştığına güvenmeyi öğrenirseniz, cevap evettir! Onları taşıdığınızda, frekansın işi hallettiğine güvenmelisiniz.

Ancak genel olarak konuşursak, sadece bir taşı çantanıza koyarak ve ortaya çıkanlarla bağlantı kurmadan taşlarla bağlantı kuramazsınız. Doğal taşlardan en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki ipuçlarını deneyebilirsiniz:

 • Doğal taşları fiziksel olarak görmek için bir mağazaya gidin ve içlerinden kendinize en yakın hissettiğinizi seçip satın alın.
 • O taş hakkında bir şey okumayın veya araştırmayın.
 • Yalnızca, taşı günde 5 dakika sessizce elinizde tutun.
 • Daha sonra, aklınızdan geçenleri olduğu gibi yazın.
 • Bunu 15 gün boyunca düzenli olarak yapın.
 • Şimdi, nelerin değiştiğini okuyun. Mutlaka, bir bağlantı olduğunu fark edeceksiniz.
 • Çalıştığınız taşın titreşiminin, özelliklerinin taşıdığı işi ortaya çıkardığını çok göreceksiniz.
 • Bu ilişkiyi kurmaya ve bu güven düzeyine sahip olmaya başladığınızda, anlayışınızı bu şekilde geliştirebilirsiniz.

Strese iyi gelen taşlar nasıl kullanılır?

Doğru kullanıldıklarında, doğal taşlar stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Aslında, stres ve kaygıyla mücadele etmek için benliğinize geri dönmeniz gerekir.

Öncelikle, var oluşla ilgili olarak Kök Çakra’ya bakılır. “Ben varım, güvendeyim” gibi olumlamalar, meditasyon teknikleri ve diğer teknikler ile kök çakranızı hizalayabilirsiniz. Bunu yapmak, o kökü tekrar dengeye getirmenizi sağlayacaktır. Bu denge hissini yaratmak için topraklama taşları ile çalışmak, zihni sakinleştirmede oldukça etkilidir.

Yukarıda açıklanan şekilde taşla bağlantı kurmak; frekansınızı yükseltir ve dolayısıyla sizi daha topraklanmış bir duruma getirir. Böylece, stres ve kaygı hislerini hafifletmeye yardımcı olabilir.

Ancak, spiritüel bedeninizle çalıştığınızı unutmayın!

Bu nedenle, ilk başlarda daha az endişeli hissettiğinizi fark etmeyebilirsiniz. Ve bu, siyah turmalin taşı taşıdığınız için asla strese girmeyeceğiniz anlamına gelmez.

Stresle mücadele için doğal taşların şifalı etkilerinden yararlanmak, artık kulağa mantıklı geliyor. Bununla birlikte, doğal taş şifasının bilimsel bir desteği yoktur. Peki, bu kadar çok insanın hala doğal taşlar ile çalışmaları nasıl açıklanabilir.

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan doğal taşların kullanımı; fiziksel, ruhsal ve zihinsel bedenler için etkili bir araçtır. Bilimsel bir dayanağı olmasa da, sayısız insan stres ve kaygıyı gidermek için strese iyi gelen doğal taşlardan yararlanmış ve yararlanmaya devam edecektir.

Doğal taşlar ile stres meditasyonu

Meditasyon, stresi azaltmanın en etkili yollarından biridir. Kaygı ve stresi azaltmak için yapabileceğiniz meditasyondan sonra, kendinizi daha huzurlu hissedeceğiniz oldukça faydalı bir egzersizdir.

Meditasyon yaparken, beyin dalgalarınızın yavaşlar. Çünkü, ritmi normal günlük aktivitelerin beta dalgasından daha yavaş olan alfa dalgasına değişir. Çalışmalar ayrıca; meditasyonun, beynin serotonin üretimini etkilediğini de göstermektedir. Serotonin eksikliği, genellikle strese neden olur ve stres seviyelerini arttırabilir.

Peki, doğal taşlar ile stres meditasyonu nasıl yapılır?

 • Ortamı meditasyona hazırlamak için ışığı kısın veya ışığı kapatıp aromatik kokulu mumlar yakın.
 • Meditasyon alanınıza, topraklama için iyi olan taşlardan yerleştirin.
 • Dikkatinizi şimdiki ana açın.
 • Nefesinize odaklanın. Göbeğiniz veya göğsünüz ya da burun delikleriniz, aldığınız nefese odaklanın ve bunu koruyun.
 • Dikkati vücudunuza çekin. Bir bütün olarak bedendeki duyumların farkına varın. Tüm bedenle oturarak, tüm nefesle, daha geniş ve ferah bir farkındalığa geri dönüyoruz.
 • Burada olduğunuz için kendinize teşekkür edin ve meditasyonu sonlandırın.

Stres taşı bileklik kullanmak

Stres ve kaygı ile mücadelede strese iyi gelen doğal taşları kullanmanın en etkili yollarından biri de onları vücudunuza yakın tutmaktır.

Örneğin; kristal kuvars, stresi giderdiği bilinen bir taştır. Aynı Zamanda, duyguları dengeler ve ruhsal enerjileri en üst seviyeye çıkarır. Stres taşı bileklik olarak kristal kuvars tercih etmek, her türlü engellenmiş enerjinin engelini kaldırmaya yardımcı olacaktır. Özellikle doğru motivasyonlara sahipseniz, olumsuz düşüncelerinizi olumlu düşüncelere dönüştürmenize de yardımcı olacaktır.

Lapis lazuli de duygusal yükleri temizlemeye yardımcı olan bir başka stres taşıdır. Onu stres taşı bileklik olarak takmak, her şeyin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Bu taş, aynı zamanda bilgelik ve doğruluk taşı olarak da bilinir. Yani, özellikle çok fazla çalıştığınız zamanlarda kaygınızı gidermek istiyorsanız lapis lazuli taşı bileklik olarak kullanabilirsiniz.

Pembe kuvars da stresle mücadele etmek için iyidir ve kaygıyı giderir. Kırgınlığınızı, öfkenizi, kederinizi ve stres seviyenizi yükselten diğer bastırılmış duygularınızı serbest bırakmak istiyorsanız, onu bir stres bilekliği olarak takabilirsiniz.

Bu doğal taşları takmak, aynı zamanda affetmeyi, şefkati ve sevgiyi teşvik ederek de stresinizi atmanıza yardımcı olacaktır...

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar