Meditasyon Yoga

Şifalı Doğal taşlar nasıl seçilir?

31 Aralık 2020

Her doğal taş bir titreşime sahiptir ve titreşen atomlardan oluşur. Bu bileşimi nedeniyle, belirli bir frekansta rezonansa girer. Taşların şifalı etkilerinin vücutta gerçekleşmesini sağlayan, bu frekansların rezonanslarıdır.

Şifalı taşların iyileştirici özellikleri, genel olarak bedenin enerji sistemini dengelemek için çakraların titreşimleriyle çalışarak fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal sağlığı aynı anda iyileştirme yetenekleriyle ilgilidir. Peki, dünyanızı değiştirecek bir taş nasıl seçilir?

Şifalı Taşlar Nasıl Seçilir ve Kullanılır?

Taşların enerjisi gerçektir. Bu yazıyı, sizlere taşların enerjisinin nasıl çalıştığını göstermek için hazırladık. Ayrıca, sizin için doğru olan taşları seçmenin farklı yollarını keşfetmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Doğal taşlara ilgi duyuyorsanız ancak hayatınızı iyileştirmek için bu taşlardan nasıl faydalanacağınızı bilmiyorsanız, bu yazıda kişisel olarak şifalı taş deneyimlerinize ilham verecek 10 farklı teknikten bahsedeceğiz!

Şifalı Taşların Anlamı Nasıl Belirlenir?

Bu noktada, sizlere 3 basit ipucundan bahsedeceğiz. Her taşın ne yaptığını ezberlemek zorunda değilsiniz. Onun yerine, şifalı taşların anlamlarını kendi başınıza belirlemenize yardımcı olacak basit göstergeleri öğrenebilirsiniz.

Günlük Hayatta Şifalı Taşları Kullanmanın Yolları

Değerli taşlar, hayatınıza güzel ve işlevsel bir katkı olabilir. Bir masanın üzerine yerleştirilmiş ya da cebinizde taşıyor olun, yanınızda değerli bir taş bulundurmak, genel sağlık durumunuz üzerinde önemli faydalar sağlayabilir. Doğal taşlar, bir ev dekorasyonu için göz kamaştırıcı bir süsleme sağlarken, günlük yaşamınızda kullanmanın başka yolları da vardır.

İster ruhsal yolculuğunuza doğru bir başlangıç ​​yapmayı umuyor olun, ister geleneksel tıbbi uygulamalara alternatif veya tamamlayıcı bir yöntem arıyor olun, şifalı doğal taşlar aradığınız yardımı sağlayabilir. Günlük yaşamınızda doğal taşları kullanmanın pek çok faydası vardır.

Doğal Taşlar Nasıl Çalışır?

Taşlar konusunda sık sık merak edilen bir soru şudur: “gerçekten işe yarıyorlar mı?”. Gerçekten işe yaradıklarını söylemek için buradayız. Hadi, ayrıntılarıyla tartışalım…

Doğal taşlar, kadim uygarlıklarda keşfedilen ve iyileştirici özellikleri için kullanılan doğal kaya oluşumlarıdır. Her bir doğal taşın farklı enerji türlerini emdiği, tuttuğu ve yaydığı bulunmuştur. Fakat, bu doğal taşların nasıl farklı enerjileri ve etkileri vardır?

Onlar da insanlar gibidir. Hepimiz; yaşam deneyimlerimize, kişilik özelliklerimize ve DNA'mıza bağlı olarak belirli enerji türlerini yayarız. Bunu, yeni biriyle tanıştığınızda gözlemleyebilirsiniz. Tanıştıktan sonra, ya onların enerjisine çekilirsiniz ya da onun enerjisi tarafından itilirsiniz. Aynı şey, taşlar için de geçerlidir.

“Enerji” sözcüğüne baktığımızda, dünyadaki her şeyin ondan oluştuğunu biliyoruz. Tüm canlı nesneler, bitkiler, insanlar ve hatta düşünceler birer enerji biçimidir. Doğal taşlar bazen yüksek ve bazen düşük enerji frekansı ile rezonansa girerler. Titreşimlerinin frekansı, üzerimizdeki etkilerini belirler. Şimdi de, faydalarına bakalım…

 Doğal Taşların Faydaları Nelerdir?

Her doğal taşın farklı faydaları vardır. Yeni başlayanlar için, şifalı doğal taşları kullanmanın 5 faydasına bir bakalım:

 • Doğal taşlar stres ve kaygıyı giderir

Jade ve havlit gibi taşlar, taşıdığınız herhangi bir gerginliği veya endişeyi gidermeye yardımcı olan yatıştırıcı enerjiler yaymaktadır.

 • Yaratıcılığı arttırır

Eski Mısırlıların süslemede kullandığı taşlardan biri olan karnelyan taşı; kişisel gücü, tutkuyu ve yaratıcılığı artırmamıza yardımcı olur.

 • Sezgileri ve zihinsel açıklığı geliştirir

Lapis lazuli taşı, zihni canlandırmak ve genişletmek için yüksek frekanslarla bağlanan, fiziksel ve ruhsal alemler arasında bir köprü oluşturan bir taştır.

 • Motivasyonu arttırır

Sitrin taşı gibi bazı taşlar; negatif enerjileri pozitif enerjiye dönüştürebilir. Bu da mutluluğu, canlılığı ve motivasyonu arttırmaya yardımcı olabilir.

 • Acıyı ve ağrıyı azaltır

Ametist taşı; iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olurken, baş ağrısı veya yorgunluk gibi vücuttaki ağrıları hafifletme yeteneği ile de bilinir.

Doğal Taşlar Nasıl Seçilir?

Herhangi bir doğal taşı seçmenin gerçekten doğru ya da yanlış bir yolu yoktur. Pek çok insan, kendisinin bir taşı değil, taşın kendisini seçtiğine inanır. Bunun nedeni, insanların genellikle taşları yalnızca o taşın yaşamlarında ihtiyaç duydukları enerjiyi içerdiğini bulmak için seçmeleridir.

Bir doğal taşı seçmenin birçok farklı yolu vardır:

 • Gördükleriniz arasında ilginizi çeken taşı seçebilirsiniz
 • Dengelemek istediğiniz bir çakra ile ilişkili olanı seçebilirsiniz
 • Aradığınız iyileştirici faydalara sahip olan bir taşı seçebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Doğal ve şifalı taşları kullanmanın pek çok yolu vardır. Bunların birkaçını aşağıda sizler için özetledik. Bunların hepsini ya da yalnızca birini yapabilirsiniz. Ancak, bir taneyle başlamanızı ve her bir kristalin size nasıl hizmet edeceğini gözlemlemenizi öneririz.

 • Cebinizde taşımak

Cebinizde şifalı doğal taşları taşımak, onları kullanmaya başlamanın en kolay yollarından biridir. Bu şekilde, gittiğiniz her yerde yanınızda götürebilirsiniz. Örneğin; dumanlı kuvars ya da siyah turmalin taşları, koruyucu ve topraklama özellikleri nedeniyle taşınması gereken harika taşlardır.

 • Takı olarak takmak

Doğal taşlar, eski zamanlardan beri takı ve mücevher olarak kullanıldı. Bu, belki de bugüne kadar doğal ve şifalı taşların en popüler kullanımıdır. Eski zamanlarda askerler, doğal taşları savaşa giderken muska olarak kullandı. Soylular ve devlet adamları, onları yüzük, küpe ve kolye olarak kullandı. Bugün, doğal taşlar hala popüler birer aksesuar seçeneği olarak mücevher dükkanlarında karşımıza çıkmaktadır.

 • Doğal taşlarla meditasyon

Selenit ve kuvars taşları; zihne netlik kazandıran, herhangi bir niyeti güçlendirmek ve açmak için çok güçlü iki taştır. Bu özellikleri, onları yeni başlayanlar için meditasyon sırasında kullanabilecekleri en iyi kristallerden biri yapar.

 • Ev dekorasyonunda kullanmak

Şifalı taşları yalnızca enerjileri için değil, aynı zamanda çok güzel oldukları için de seviyoruz. Evinizin çeşitli köşelerine doğal taş yerleştirmek, bulunduğu mekanın hem estetik açıdan güzelliğini hem de enerjisini yükseltecektir.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Doğal Taşlar

Şifalı ve doğal taşları yeni kullanmaya başlıyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, yalnız değilsiniz! Ancak, korkmayın. Çünkü basit bir doğal taş ile başlamak kolaydır. Bu bölümde, yeni başlayanlar için etkili olabilecek en iyi 8 doğal taştan bahsedeceğiz.

 1. Ametist

Dünyadaki en popüler ve güçlü kristallerden biri olan ametist; sezgileri güçlendirmeye, ruhsal farkındalığı artırmaya ve barışı teşvik etmeye hizmet eder. Meditasyon yaparken üçüncü gözünüze bir Ametist taşı koymak çakralarınızı açmanıza ve hizalamanıza yardımcı olacaktır.

 1. Kuvars

Niyetinizi ve onu çevreleyen enerjileri güçlendirerek ihtiyacınız olan her şekilde size hizmet etmek için programlanabilir.

 1. Gül Kuvars

Nazik ve besleyici enerjisi ile tanınan gül kuvars; kendini sevme, romantik aşk ve platonik aşk dahil olmak üzere hayatımıza daha fazla sevgi çekmek için Kalp Çakrasını açma yeteneğine sahiptir.

 1. Siyah Turmalin

Koruyucu taş olarak bilinen siyah turmalin; kök çakra ile birlikte çalışır. Önünüze gelebilecek olumsuz enerjileri dışarıda tutarak sizinle dış dünya arasına bir kalkan oluşturarak korumanızı iki kat arttırır.

 1. Dumanlı Kuvars

Koruma için bir diğer güçlü taş olan dumanlı kuvars; iç güdüleri harekete geçirmek ve topraklama sağlamak için kök çakra ile birlikte çalışır. Bu taş, takı olarak takmak için harikadır.

 1. Karnelyan

Karnelyan, hedefleri ortaya çıkarmaya yardımcı olan özelliklere sahiptir. Bu taş; yaratıcılığımızı, cesaretimizi ve güvenimizi artırmak için Sakral Çakramızla birlikte çalışır ve bize hayallerimize doğru harekete geçmek için ihtiyacımız olan enerjiyi verir. Ayrıca, ofiste bulundurmak için de harikadır.

 1. Sitrin

Solar Pleksus Çakra için temel bir taştır. Motivasyonu, şansı ve mutluluğu arttırır. Bu da, onu ofisinizde ve çalışma masanızın üzerinde tutmanız gereken güçlü bir taş yapmaktadır.

 1. Selenit

Temizlenmesi gerekmeyen sayılı doğal taştan biridir. O kadar yüksek bir frekansta titreşir ki, bulunduğu herhangi bir ortamın enerjisini arıtma ve yükseltme gücüne sahiptir.

 

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar