Meditasyon Yoga

Rüya ve Uyku için iyi Gelen Doğal Taşlar

31 Aralık 2020

Rüyaya dalarken doğal taş kullanmak; uykunuzu geliştirebilir, daha derin rüyalar görmenizi sağlayabilir ve rüyalarınızı daha sık hatırlayabilirsiniz. Rüyalarınızı güçlendirmek ve daha berrak rüyalar görmek için, en iyilerin yer aldığı bu listeden yardım alabilirsiniz.

Hayallerinizi rüyada görmek ya da hatırlamak konusunda mücadele ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Stres, telaşı günlük rutinler, rüya ve uyku kalıplarının bozulmasına neden olabilir. Parçalanmış uyku, muhtemelen hepimizin yaşamının bir noktasında karşılaştığı bir şeydir. Bazılarında, diğerlerinden çok daha fazla olabilir. Rüya taşı olarak bilinen ve rüya ilgili konularda kullanılabilecek en iyi doğal taşlara başlamadan önce, uyurken beynimizde tam olarak nelerin olup bittiğine bir bakalım…

Nasıl Rüya Görürüz?

Uyku, iki aşamadan oluşur.

 • İlk aşama; alfa ve teta olarak adlandırılır.

Bu, tamamen uyumadığımız aşamadır. Hala, nerede olduğumuzun bilincinde oluruz ve kolayca uyandırılabiliriz.

 • İkinci aşama, delta olarak adlandırılır.

Uyku ilerledikçe ve vücut daha da gevşedikçe; vücut sıcaklığı düşer, kalp atış hızı yavaşlar ve delta adı verilen ikinci aşamaya geçeriz. Bu, tamamen uyuduğumuz ve rüya görmeye başladığımız aşamadır. REM uykusu olarak da bilinir.

Rüya görmek, beyin sağlığı için çok önemlidir. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre; rüya görmek bir gece terapisi gibidir ve bir şifa yöntemi olarak çalışır. Beynin herhangi bir endişe ya da stresten tamamen kurtulduğu zaman uyku zamanıdır.

Rüyanın olmaması ya da parçalanmış uyku; genellikle depresyona, ruh hali değişimlerine ve diğer psikolojik bozukluklara neden olabilir. Rüyaları canlandırmanın bir yolu olarak, doğal taşlar ile rüya çalışmaları yapılabilir.

Doğal Taşlar ile Rüya Çalışması

 Rüya çalışması, beynin içindeki keşfedilmemiş su havuzuna dalmak gibidir. Ruhun tamamen yeni bir parçasını uyandırabileceğimiz, ortaya çıkarabileceğimiz ve yorumlayabileceğimiz bir süreçtir. Rüya çalışması yoluyla; psikolojik veya duygusal sıkıntıyı deşifre edebilir ve hatta ondan kurtulabiliriz.

Bilinçli rüya görme, rüya çalışmalarını desteklemek için uygulanır. Berrak rüyalar, bir REM uykusu sırasında kendiliğinden ortaya çıkabilir, ancak çoğu insan onları nasıl uyandıracağını öğrenmeyi tercih eder.

Berrak rüyalar; beynin vücuttan ayrıldığı ve rüya gördüğümüz gerçeğinin farkına vardığımız bir rüyadır. Böylece beden uykuda kalırken bilincimiz serbest kalır. Berrak rüya ile ilgili olan şey, onu kontrol ettiğimizde, rüyalarımızı etkilemeye başlayabileceğimizdir. Rüya için doğal taşların faydalı olabileceği yer burasıdır.

Rüya İçin Faydalı Doğal Taşlar

İyileştirici özellikleri ile bilinen doğal ve şifalı taşlar; uyku bozuklukları da dahil olmak üzere çeşitli fiziksel ve duygusal sıkıntıları iyileştirmek için kullanılabilecek belirli titreşimleri ve enerjileri taşır.

Rüya ve uyku ile ilgili yaşanan sorunları çözmeye yardımcı olabilecek 10 doğal taştan oluşan bu listeye bir göz atabilirsiniz:

 1. Ametist Taşı

Ametist taşı, manevi alemle bağlantı görevi gören üçüncü göz çakrasını uyarma yeteneği ile bilinen popüler bir doğal taştır. Bu taşın titreşimleri, rüyaları düzenlemeye yardımcı olur ve onu rüya için en iyi taşlar listesine sokar. Sadece rüya işine dalıyorsanız, ametist taşı kullanacağınız ilk taş olmalıdır.

 1. Ametrin Taşı

Bu taş, ametist ve sitrin taşlarının doğal bir karışımıdır. Her iki enerjinin de güçlü bir kombinasyonunu oluşturur. Rüya çalışması yapanlar için iyi bir seçim olan ametrin taşı, bilincimizi açarken zihinsel berraklığı geliştirmeye hizmet eder.

 1. Havlit Taşı

Rüya görmek için faydalı olabilecek bir diğer etkili taştır. Kullanıcısına huzur hissi veren bu taş, yüksek bir frekansta titreşir. Öfkeyi, kaygıyı, olumsuzluğu yatıştırır. Ayrıca, uyku ile ilgili sorunları giderebilir ve düzenleyebilir. Özünde bu taş, rüyalara yer açmak için herhangi bir beyin sisini hafifletmeye yardımcı olur.

 1. Labradorit Taşı

Rüya için doğal taşlar arasında en etkili taşlardan biri olarak bilinir. Labradorit taşı, ruhsal alemle kutsal bir bağlantıyı harekete geçirir ve daha yüksek bilinç seviyelerinin uyanmasına ve ateşlenmesine yardımcı olur.

 1. Lepidolit Taşı

Lepidolit taşı, kaygılı düşünceleri ve ruh hali değişimlerini yatıştırma yeteneğine sahiptir. Kişinin ruhunu yatıştırmak için dengeleyici bir enerji sağlar. Ametist taşının yanında bu taş, rüya için doğal taşlar arasında en etkili şifalı taşlardan biridir. Tıkanıklıkları gidermeye ve kendi kendini engelleyen alışkanlıkların üstesinden gelmeye yardımcı olur ve bu da duygusal ve psikolojik iyileşmeyi teşvik edebilir.

 1. Mavi Apatit Taşı

Listemizde bir sonraki sırada mavi apatit geliyor. Bu taş, berrak rüya görme sürecini desteklemesi ile bilinir. Mavi apatit, Üçüncü Göz Çakrasını uyararak, unutulmuş rüyaları hatırlamaya yardımcı olur ve niyetle kullanıldığında onları etkileyebilir.

 1. Kan Taşı

Kan taşı, rüya görmek için en çok kullanılan şifalı taşlardan biridir. Bu taş, yeni algıları ortaya çıkararak, kendimiz hakkında içgörü kazanmamıza ve herhangi bir engel veya stresi aşmamıza yardımcı olarak rüya çalışmasını destekler.

 1. Kyanit Taşı

Sezgisel destek için harika bir taştır. Rüya çalışması için doğal taşlar arasında yer alan bu taş; algıyı değiştirmeye, yenilgiye uğratan alışkanlıkları azaltmaya ve bilinci açmaya yardımcı olur. Negatif enerjiye tutunmayan iki mineralden biridir. Uyku düzenini düzenlemek ve rüya çalışmasını desteklemek amacıyla kullanıldığında, bu taş berrak rüya görme için güçlü bir şifalı taş görevi görür.

 1. Yeşim Taşı

Rüya taşı” olarak da bilinen yeşim taşı, rüyaları geliştirmek ve onları hatırlamaya yardımcı olmak için güçlü bir doğal taştır. Aynı zamanda olumsuzluğu giderir, yaratıcılığı teşvik eder ve manevi ve duygusal içgörü getirir.

 1. Jasper Taşı

Bu taş, ruhu güçlendiren ve her türlü olumsuzluğa karşı koruyan bir enerji yayar. Kaotik deneyimlere veya hayallere istikrar ve uyum getirmeye çalışan, dayanıklılığın taşı olarak bilinir.

 1. Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli, zihinsel netliği ve genişlemeyi uyararak onu rüya çalışması için çok güçlü bir doğal taştır. Ruhsal farkındalığı uyandırırken, aynı zamanda psişik ve sezgisel yetenekleri destekler. Zihin, beden ve ruha daha derin bir bağlantı sağlarken bilincimizi genişletmek için daha yüksek frekanslarla bağlantı kurabilir.

Rüya İçin Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Rüya için doğal taşlar, rüya çalışmasını desteklemek için kullanılabilir ve onları kullanmanın birçok yolu vardır. Bazı faydalı yöntemler arasında:

 • Üçüncü Göz Çakrası ile meditasyon yapmak ve taşı, kaşların arasına yerleştirmek.
 • Taşı tutarken, uyku meditasyonu yapmak.
 • Taşları yastığın altına, komodinin üzerine ya da uyuduğunuz odanın herhangi bir yerine yerleştirmek.

Sonuç olarak..

Rüya çalışmaları için doğal taş uygulamaları, nesillerdir sürdürülmektedir. Uykuyu düzenlemeye, rüyaları canlandırmaya ve bilinçaltı üzerinde kontrol sahibi olunmasına yardımcı olur. Rüya için doğal taşlar kullanılmaya başlandığında, hem uyku hem de rüya döngülerinizde gözle görülür bir fark yaratmanız muhtemeldir. Parçalanmış uykulardan ya da rüyalarınızı unutmaktan bıktıysanız, rüya görmeye yönelik bu doğal taşlar, aradığınız destek olabilir!

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar