Pembe Kuvars Face Roller Nasıl Kullanılır?

Pembe kuvars face roller ne işe yarar? Cildi gençleştirmeye nasıl yardımcı olur? Nasıl kullanılır ve günlük bakım rutinine nasıl dahil edilir?

Muhtemelen, sosyal medyada dolaşırken pembe kuvars face roller’lar ile karşılaşmışsınızdır. Ya da, yüz masajına merak salmış ve kendiniz için bir tane satın almış olabilirsiniz. Pembe kuvars face roller, son günlerde oldukça popüler görünüyor. Değerli taşlar ile cilt bakımı için son derece faydalı olduğu gerçeği, giderek daha fazla insan tarafından anlaşılıyor ve potansiyel faydaları, yatıştırıcılıktan cilt tonu eşitleme ve cildi sıkılaştırmaya kadar uzanıyor!

Bu yazıda ise, bloggerlar ve Instagram kullanıcıları arasında bu kadar popüler olan pembe kuvars face roller’ların gerçekte işe yaradığı, neden kullanılması gerektiği ve nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğiz. Hazırsanız, başlayalım.

Face Roller Nedir?

Gua sha gibi aletlerin kullanımı, aslında düşündüğünüz gibi yeni bir uygulama değildir. Çin’de zengin kadınlar tarafından kullanımı Antik Çin dönemine kadar uzanabilir. Face roller, pembe kuvars ya da yeşil gibi herhangi bir değerli taş ucu ile, günlük cilt bakımı rutininize dahil edebileceğiniz bir cilt bakım aracıdır. Doğal taş başlıkları, boyutuna bağlı olarak yüz genelinde ve göz çevresinde kullanılmaktadır.

Artan popülerliği ile, face roller’ları artık pek çok farklı boyut ve doğal taşta bulunabilir. Örneğin; mini face roller’lar, adından da anlaşılabileceği üzere boyut olarak daha küçüktür. Seyahat ederken kolayca yanınızda taşınabilir ve büyük boylara göre daha ekonomiktir. Mini versiyonları, göz ve ağız çevresinde kullanıma da uygundur.

Pembe Kuvars Face Roller Ne İşe Yarar?

Bir pembe kuvars face roller kullanmak, aşağıdakiler gibi cilde çeşitli açılardan fayda sağlayabilir:

  • Cildin yaşlanmasını geciktirir. Yüz kaslarını sıkılaştırarak çalışan bu aletler, cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. Yüzde yuvarlanarak, kan revanını arttırır ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya katkı sağlar.
  • Hücre yenilenmesine yardımcıdır. Roller aracılığıyla yuvarlanma tedavisi, doğru bir şekilde ve düzenli olarak yapıldığında, diğer yüz masaj aletleri kadar faydalıdır. Düzenli kullanımda, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur ve yorgun yüzünüzün daha enerjik görünmesini sağlar.
  • Kolajen üretimine yardımcı olur. Pembe kuvars face roller, yüzde kan akışını arttırarak çalışır. Bu da, cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Bunu yapmak, kolajen üretimini arttırmaya da yardımcı olacaktır.
  • Cilt ürünlerinin emilimini arttırır. Gözle görülür sonuçlar elde etmek için, nemlendirici ya da serum gibi ürünlerinizi bir pembe kuvars face roller ile hafifçe masaj yaparak uygulamayı deneyin. Kısa süre içinde faydalarını fark etmeye başlayabilirsiniz.
  • Göz altı morlukları ile mücadele eder. Soğutucu etkilere sahip olması nedeniyle, bir face roller göz altı morluklarını gidermeye yardımcı olur. Çünkü, göz altındaki kan damarlarının boyutunu azaltır. Bu da, hem morluklara hem de şişkinliklere veda etmenize yardımcı olur. Özellikle mini versiyonları, göz çevresine uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Pembe Kuvars Face Roller Nasıl Çalışır?

Bir pembe kuvars face roller’ın çalışma prensibini anlamak ve en doğru şekilde kullanmak için, yapısını tanımak önemlidir. Bir face roller’ın her iki ucunda da bir silindir vardır. Büyük olan silindir, genel yüz kullanımı içindir. Küçük olan silindirin ise göz çevresi, ağız çevresi gibi daha hassas bölgelerde kullanılması önerilir.

Her iki silindir de, başta pembe kuvars ve yeşim olmak üzere, çeşitli değerli taşlardan yapılmaktadır. Silindiri yüzünüzde döndürdükçe, kan ve enerji akışını arttıran bir basınç oluşturur. Bu, hem kan dolaşımını arttırmaya hem hücre yenilenmesine ve onarılmasına hem de hücrelerin korunmasına yardımcı olan bir lenf hareketini teşvik eder.

En İyi Face Roller Nasıl Seçilir?

Pembe kuvars

Sevginin ve aşkın taşı pembe kuvars, evrensel aşkı desteklemesi ile ünlüdür. Aynı zamanda, gençlik ve güzelliği sembolize eder. Fiziksel beden üzerinde, negatif enerjilerden arındırıcı ve stresi uzaklaştırıcı etkilere sahiptir. Cilt üzerinde, ince çizgileri hafifletmeye yardımcı olabilecek hücre yenileyici ve onarıcı etkilere sahiptir.

Yeşim taşı

Face roller’larda en çok tercih edilen taşlardan biri de, yeşim taşıdır. İltihaplanmayı ve tahrişi hafifletici, yatıştırıcı bir soğutma etkisine sahip olan yeşim taşı, leke ve kırışıklık tedavisinde en çok tercih edilen taşlardan biridir.

Ametist taşı

Koruyucu özellikleri ile bilinen ametist taşı, face roller olarak özellikle akne problemi yaşamaya meyilli ciltlere önerilir. Çünkü, hem iltihabı azaltıcı hem de cildi sıkılaştırıcı etkilere sahiptir.

Obsidyen taşı

Cilt üzerinde genel bir denge sağlanmasına yardımcı olan obsidyen taşı, hem su hem de ateş ve toprak elementlerinin güçlerini içerir. Düzenli kullanımda, cildi her düzeyde gençleştirecek iyileştirici etkilere sahiptir.

Pembe Kuvars Face Roller Nasıl Kullanılır?

Yukarıda, farklı cilt bakım ihtiyaçlarına göre kullanabileceğiniz doğal taş roller seçeneklerinden bahsettik. Bazıları, belirli cilt problemlerine yönelik olsa da, bir pembe kuvars face roller, genel cilt bakımı için harikadır. Ayrıca, cilt bakım ürünlerinin cilde daha iyi nüfuz etmesine de yardımcı olur. Eğer seçiminizi yaptıysanız ve kendiniz için bir tane roller satın aldıysanız, bu bölümde onu nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz:

  1. Adım: Hazırlık

Diğer cilt bakım uygulamalarında olduğu gibi, bir roller uygulaması için de hazırlık öenmli bir aşamadır. Soğutulmuş bir face roller’ın etkisi de daha yoğun olacaktır.

Face roller’ı kullanmadan önce 15 dakika buzdolabında veya 2-3 dakika dondurucuda soğutun. Bu sırada, cildinizi her zaman kullandığınız temizleyici ile kirden arındırın. Bir kağıt havlu ile yüzünüzü kuruladıktan sonra, cilt probleminize yönelik serum ya da nemlendirici uygulayın.

  1. Adım: Roller ile Cilt Bakımı

Artık, roller’ınızı kullanmaya hazırsınız. Bunun için; pembe kuvars face roller’ı önce boynun üst kısmından başlayarak kullanabilirsiniz. Şimdi, boyun bölgenizde yukarı aşağı hareketlerle roller’ı döndürün. Boyun bittikten sonra, çene hattından köprücük kemiğine doğru nazikçe ilerleyin.

Şimdi, yüzün orta hattına geçin. Önce dışa ve yanlara doğru hareket ettirerek başlayın. Alın bölgesine geçmeden önce, yanak ve orta yüz hattını tamamladığınızdan emin olun.

Alın bölgesine geçerken, pembe kuvars face roller’ı alnın orta bölgesine yerleştirin ve kaşlara doğru hareket ettirin. Bu kez de, roller’ı kaşların arasına yerleştirin ve yatay olarak hareket ettirin.

Face roller’ın küçük silindirin yer aldığı tarafını kullanarak, göz çevresine nazikçe dairesel hareketlerle masaj yapın. Bittikten sonra, bir kağıt havlu ile yüzünüzü nazikçe temizleyin ve her zaman kullandığınız nemlendiriciyi uygulayın.

Pembe Kuvars Face Roller Nasıl Temizlenir?

Face roller’ı düzenli olarak kullanırken, onu temiz tutmak önemlidir. Çünkü, yüzünüzde kullandıkça taşın üzerinde kir ve bakteri birikir. Bir sonraki kullanıma kadar temizlemezseniz, bu bakteriler yeniden yüzünüze yayılır. Dolayısıyla, her kullanımdan önce ve sonra temizlenmesi gerekir.

Temizlik işlemini temiz bir el havlusu ile yapabilirsiniz. El havlunuzu, önce temizleyici ve suyun olduğu kaba batırın ve ardından roller’ı nazikçe silin. Silme işlemini yaparken, taşınıza zarar vermediğinizden emin olun. Ayrıca, temizlik yaparken kimyasal içeren bir temizleyici kullanmadığınızdan emin olun.

İlginizi Çekebilir

Cilde İyi Gelen Doğal Taşlar

BENZER İÇERİKLER

OKUYUCU YORUMLARI

Yorumlar (0)

Yorum Yazın