Palo Santo Tütsü Ne İşe Yarar? Fiziksel ve Ruhsal Faydaları

Palo Santo Tütsü Ne İşe Yarar? Fiziksel ve Ruhsal Faydaları

Palo Santo, yalnızca Ekvador, Peru, Meksika’nın bazı bölgeleri gibi Güney Amerika ülkelerinin tropikal kuru ormanlarında yetişir. Ağaca adını "Kutsal Ağaç" veya "Azizler Ağacı" anlamına gelen İspanyol rahipler vermiştir.

Bu mistik doğa armağanının, kötü enerjiyi temizlemeye ve gücüne inananlara servet getirmeye yardımcı olan ruhsal arındırıcı niteliklere sahip olduğu söylenir. Bazı şifa uzmanlarına göre, Palo Santo ağacı, kesildiğinde bile bulunan özel bir ruha sahiptir ve sunduğu tüm faydalardan yararlanabilmek için saygılı davranılması gerekmektedir.

Bu, Palo Santo ağaçlarının asla sökülmemesinin veya kesilmemesinin nedenlerinden biridir. Bunun yerine doğal olarak ölürler. Bu nedenle, ağacın sahip olduğu yağlar ve doğanın tüm iyiliği, ancak Palo Santo ağacı öldükten sonra hasat edilebilir.

Palo Santo Tütsü Faydaları

Tatlı çam, nane ve limon kokusuyla Palo Santo, her yandığında mekanınızda rahatlatıcı bir aromaterapi deneyimi yaratan dünyanın en güzel kokulu ağaçlarından biridir.

Ancak bu bitki, tatlı kokusundan daha fazlası ile bilinir. Palo Santo tütsü; korumak, deneyimlemek, iyileştirmek ve çok daha fazlası için kullanılabilir.

Palo Santo Tütsü Manevi Faydaları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Palo Santo'da bir ruhun yaşadığına ve ağaç öldükten çok sonra da içinde yaşadığına inanılır. Böylece, evinizde bir tütsü yaktığınızda; ağacın ruhu negatif enerjiyi temizlemeye, kötü ruhları uzaklaştırmaya ve evinize servet getirmeye yardımcı olur.

Palo Santo tütsü ile meditasyon yapıyorsanız; kokunun sıcaklığı ruhunuzu canlandırır ve vücudunuzun her yerine belirli bir zindelik hissi yerleşir. Aynı zamanda, doğa ile büyük bir bağ hissetmenizi sağlar. Palo santa ağaç tütsünün yaydığı enerjiyi, en iyi deneyimleyerek anlayabilirsiniz!

Sağlık ve Ruhsal Faydaları

Her gün meditasyon yapmanın ve maneviyatın size göre olduğunu farz edelim. Bu durumda, yukarıda belirtilen faydalar gerçekten size göre olmayabilir. Peki, bir Palo Santo tütsünün iyileştirici özelliklerinin de olduğunu söylesek?

 • Bir Palo Santo tütsü; soğuk algınlığı, depresyon, anksiyete gibi yaygın rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanılabilir.
 • Eklem ağrısı ve artrit için ağrı kesici olarak Palo Santo yağı kullanılabilir.
 • Bu ağacın kokusu; bağışıklık sistemini düzenlemeye yardımcı olan, stresi, baş ağrılarını, soğuk algınlığı ve diğer ağrıları hafifleten, aynı zamanda güçlü ama yatıştırıcı etkisi olan bir kokudur.

Palo Santo ağacının, parfümlerde ve yağlarda kullanılması da işte bu yüzdendir.

Koruyucu Olarak Palo Santo Tütsü

Palo Santo ağacının muhteşem kokusu, evinizde harikalar yaratabilir. Ancak, kötü enerjiler için de iyidir. Palo Santo uçucu yağı, kötü ruhları alanınızdan doğal ve zararsız bir şekilde uzaklaştırır.

Palo Santo Tütsü Nasıl Yakılır?

Palo Santo tütsü yakmak ve ondan faydalanmak için, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Sonrasında, tatlı bir ruh canlanmasına ve duygusal dengeye doğru ilerleyebilirsiniz!

 • Tütsüyü bir çakmak ya da mum yardımıyla yakın.
 • Çubuğu 30 saniye-1 dakika boyunca yakın ve ardından üfleyin.
 • Temizlemek istediğiniz alanın etrafında hareket edin. Tütsüyü, vücudunuzun etrafında da hareket ettirin.
 • Odanızı zengin bir koku saracak ve o anda huzur ve pozitiflik hissedeceksiniz.
 • Temizlenmesi gereken tüm boşlukları temizlediğinizi hissettiğinizde, Palo Santo tütsüyü ateşe dayanıklı metal veya cam bir kaseye koyun.
 • Közünü üflemediğiniz sürece, tütsü kendi kendine sönecektir.

Palo Santo Tarihi

Bu bitkinin tarihine bakıldığında, Güney Amerika’nın eski İnka Halkı’na kadar gidilmektedir.

Palo Santo Kokusu

Palo Santo'nun sahip olduğu zengin ve ferahlatıcı nane ve narenciye kokusu size temizlik sırasında harika bir koku deneyimi yaşatır.

Palo Santo Tütsü ile Enerji Temizleme

Palo Santo tütsü, adaçayı gibi diğer tütsülerden daha yavaş yanmaktadır. Adaçayı, yakıldığında oldukça dumanlı olabilir. Dumanı, geniş bir alanı kaplayabilir. Ancak, Palo Santo tütsünün yavaş yanması, onu küçük alanlar için ideal kılmaktadır.

Diğer Palo Santo Ürünleri

 • Palo Santo Mum

Palo Santo ağaç tütsülerden hoşlanmıyor musunuz? Endişelenmeyin. Bu güzel kokulu bitkinin doğal güzelliğini deneyimlemenize yardımcı olacak tütsü dışında başka seçenekler de vardır.

Tütsü yerine deneyimleyebileceğiniz bir ürün, Palo Santo mumlardır. Bu mumlar, ağacın reçinesinden damıtılarak elde edilir. Palo Santo yağı ile birleştirilir ve doğal soya balmumu ile yapılır. Cam kavanozda yer alması nedeniyle, dekorasyon için de güzel bir parçadır. Palo Santo mum, sizi tütsü yakma zahmetinden de kurtarır.

 • Palo Santo Yağı

Palo Santo'nun uçucu yağının büyüsü ile ruhunuzu sakinleştirebilir ve duyularınızı arındırabilirsiniz. Uzun süreli canlandırıcı kokusu ve temizleyici nitelikleri ile Palo Santo yağı, duygusal denge ve ruhsal iyileşme sağlamak için en iyi yağlardan biridir.

Sonuç olarak…

Atmosferde uçuşan her türlü enerjiyle, enerji temizliği önemli bir konu haline geldi. Ve, Palo Santo’nun büyülü enerjisi ile, meditasyon ve alan temizliği yoluyla kendi dünyanıza tatlı bir kaçışın tadını çıkarabilirsiniz. Bir Palo Santo tütsü; sizi günümüz dünyasının tüm kaosunun ortasında tazelenmiş, daha sakin ve pozitif hale getirebilir!

 

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER

OKUYUCU YORUMLARI

Yorumlar (0)

Yorum Yazın