Mistisizm ile İlgili Kitap Önerileri

Ciddi bir bütünsel bilgeliğe ihtiyacınız varsa; bu manevi kitaplar, havaya yükselen kendi yardımcınız olarak hizmet edebilir.

Mistisizm, son yıllarda yeniden yükselişe geçti. Dünya yeni bir düzen kurmaya hazırlanırken, büyük bir değişimin ortasındayız. Ve, kolektife daha iyi hizmet etmek için mistik kitaplara sahip olmanın zamanı geldi!

Bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen ruhunuzdan gelen çağrıyı duymuşsunuzdur. O halde, siz de ışıl ışıl bir modern mistiksiniz. Modern mistikler; eski geçmişin bilgeliğine sıkı sıkıya bağlı olan ve bu zamansızlığı modern dünyaya yansıtan kişidir. Sezgileriyle uyum içindedir ve başkalarına gerçeklerini bulmaları ve takip etmeleri için ilham verir.

Ruhunuzu gıdıklayacak, kalbinizi açacak ve sizi tepeden tırnağa karıncalandıracak mistisizmle ilgili okunması gereken kitapların bir listesini hazırladık. Sezginizi güçlendirmeden Ay ile çalışmaya, kendinizi sevmeden içinizde büyütmek için bir kap yaratmaya, servet gibi unsurlarla çalışmaktan çok daha fazlasına kadar, mistisizmle ilgili kitap listesi, kesinlikle ruhunuzu besleyecektir!

Mistisizm ve Felsefe

Walter T. Stace tarafından 2004 yılında kaleme alınan bu kitap, son yıllarda mistik olana artan ilgiyle birlikte en çok ilgi gören kitaplardan biridir. Hem kişisel gelişim hem de kişinin mutluluk arayışıyla ilgili olan bu kitap, derinlerde bulunan mistik olanla irtibat ve Felsefe ile Mistisizmin birbiriyle olan ilişkisine eğiliyor.

Felsefe ve mistisizm arasında nasıl bir ilişki olduğunu öğrenmek isteyenler için dikkat çekici çözümlemeleri ile okumaya değer bir kitap. Mistisizm ve Felsefe, duyu deneyimini özümsemek için okunabilir.

Don Juan’In Öğretileri

Carlos Castaneda tarafından kaleme alınan Don Juan’ın Öğretileri Yaqui Yerlilerinin Bilgelik Yolu kitabı, 2014 yılında yayımlandı. Dünyaya farklı bir gözden bakmayı öğrenen bu kitap, bazen korkutucu ve bazen muhteşem olan başka bir dünyanın daha varlığına değiniyor.

Başlangıçta bir antropoloji tezi olarak yazılan bu kitap, günümüzde eleştirmenler tarafından mistik bir eser olarak kabul ediliyor. Bir Yaqui büyücüsü ile Carlos arasında meydana gelen olayları kaleme alan kitap, 1960’lı yıllarda gerçekleştiği söylenen olayları belgeliyor. Kitapta ilgi çekici cümlelerden biri;

“Her seçenek, milyonlarca seçenekten biridir. Bu nedenle, bir yolun tek yol olduğunu düşündüğünüz her seferinde bunu aklınızda bulundurmalısınız. O yoldan gitmemeniz gerektiğini düşünüyorsanız, hiçbir şekilde orada kalmamalısınız”

Prometheus Yükseliyor

Robert Anton Wilson tarafından kaleme alınan kitap, 1983 yılında yayımlanmış, Doğu felsefelerinde öncü kitaplardan biridir. Wilson, en sevilen kurgu yazarlarından biridir. Ayrıca, günümüz Illuminati mitinin de yaratıcısıdır.

Bu kitapta Wilson’ın çabası, okuyucunun "gerçeklik tünelleri" dediği şeyi sorgulamasıdır. Bir bakıma, düşüncelerin son derece aydınlatıcı ve sınırlayıcı olabileceği üzerine bir meditasyon pratiği yapmayı sağlar. İngilizce biliyorsanız, orijinal kaynaktan okuyabilirsiniz.

Holografik Evren

Michael Talbot tarafından 1991 yılında kaleme alınan Holografik Evren kitabı,

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER

OKUYUCU YORUMLARI

Yorumlar (0)

Yorum Yazın