Doğal Taşlar

Labradorit Doğal Taşın Özelikleri ve Faydaları neledir?

24 Ekim 2020

Labradorit Taşı

Labradorit taşını daha önce gördünüz veya duydunuz mu? Bu taş, aslında büyülü ve mistik güçleri ortaya çıkaran büyülü bir taş olarak bilinir. Aynı zamanda, hayata şaşırtıcı değişiklikler getirmek için kullanılabilir ve titreşimleri, olumsuzluklara karşı yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır. Bu nedenle, herhangi bir kötü niyet için kullanılamaz.

Labradorit taşının pek çok özelliği vardır. Bu da, onu birçok insanın kullanmayı seçebileceği bir taş haline getirir. Bu yazıda, labradorit taşının faydaları da dahil olmak üzere, hakkında bilmeniz gereken bazı önemli gerçeklerden bahsedeceğiz.

Labradorit Taşı Anlamı

Bu değerli taş, yer kabuğunda bulunabilecek en bol mineral grubu olan bir tür feldspat mineralidir. Bu değerli taş; florit gibi, herhangi birinin aşk hayatını yansıtıcı bir etkiye sahip olabilecek bir taştır.

İsmi, aslen ilk bulunduğu yerden, Kanada’nın Labrador bölgesinden gelmektedir. Genellikle, çeşitli mavi tonlarında ve uçuk yeşil renklerde bulunur ve üzerinde parıldayan mavi ve altın benekler içerir. Mavi tonları; mavi yeşil ve hatta lavanta mavisindedir. Labradorit taşı, ayrıca tüm bu renklerin bir kombinasyonunda da olabilir. Göz alıcı görünmesini sağlayan şey budur. Aynı zamanda, dünyanın her yerinde kendi manevi yolculuğunun her seviyesinde olanlar için de popüler bir taştır.

Spiritüalizm ile bağlantısı yüzyıllar öncesine dayanmasının nedeni, dünyanın çeşitli yerlerinde kolayca bulunmasıdır. Aynı zamanda, oldukça çok yönlü bir taştır. Ham haliyle zarif bir tasarıma sahip mücevhere dönüştürüldüğünde görsel olarak da son derece çekicidir.

Labradorit Taşının Sırrı

Bu bir dönüşüm taşıdır. Kişiye güç ve sebat verdiği için değişim yoluyla faydalı bir arkadaştır. Aurayı dengeler ve korur, bilinci yükseltir ve ruhsal enerjileri temel alır. Bedene psişik yetenekleri teşvik eder ve sezgiyi güçlendirmek için de harikadır.

Labradorit taşı kolye ya da bileklik takarken, korkular ve güvensizlikler ortadan kalkar. Kişi, kendine olan inancı ve evrene olan güvenini güçlendirmeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemi için güçlü bir uyarıcıdır. Aşırı aktif zihinleri sakinleştirir, coşku ve yeni fikirler geliştirir. Bu değerli taşı neden kullanmanız gerektiğini merak ediyorsanız, işte bazı nedenler:

 • Ruhsal gelişim üzerinde çalışanlar için Kalp Çakrasının yeteneklerini arttırabilir.
 • Yeniden şarj olmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan enerjiyi verir.
 • Olumsuzlukların temizlenmesine yardımcı olur ve herhangi bir enerji sızıntısını önlemek için onu mühürler.
 • Aurayı koruma gibi birçok ilginç fiziksel özelliğe sahiptir.

Labradorit Taşı Özellikleri

 • Alternatif İsimler: Spektrolit, Siyah ay taşı
 • Menşei: Rusya, İskandinavya, Madagaskar
 • Mineral Türü: Anortit
 • Sertlik: Mohs değerine göre 6 – 6.5 arası
 • Kristal Sistem: Triklinik
 • Renk: Solu gri- mavi, koyu gri, yeşil-kahverengi, siyah, mavi, altın renkli benekler
 • Burç: Akrep, Aslan ve Yay
 • Çakralar: Kök ve Boğaz Çakrası
 • Element: Toprak ve Su
 • İsminin Kökeni: Kanada’daki Labrador bölgesi
 • Gezegen: Uranüs

Labradorit taşı, hem fiziksel hem de ruhsal bedende çalışan çok boyutlu bir mineraldir. Üzerindeki ışık oyunu, içimize bakmamıza ve kendimizi yansıtmamıza yardımcı olma yeteneğimizin dışa dönük bir göstergesini verir. Aynı zamanda, psişik yeteneklerin tanınmasına yardımcı olur. Hem topraklama hem de koruma sağlar. Böylece, psişik yeteneklerle güvenli ve sağlıklı bir şekilde çalışılmasını sağlar.

Labradorit Taşı Faydaları

İşte, labradorit taşının faydaları arasında bilmeniz gereken şaşırtıcı faydalarından bazıları:

 • Sağlık ve Şifa İçin

Bu değerli taştan alabileceğiniz birçok fayda vardır. Güzelliği ve zarafetinden çok, güçlü bir şifa yeteneğine sahiptir. Yeni başlayan kişilerde stres ve kaygıyı gidermeye yardımcı olabilir. Her gün karşılaştığınız ve uğraştığınız diğer bazı insanlardan gelen bazı zararlı enerjilerden de kurtarabilir.

 • Vücudun sesi olan boğaz çakrasını uyaran bir enerji yayar.
 • Aurayı temizler, dengeler ve koruma yeteneğine sahiptir.
 • Taç Çakra ile iyi çalışır. Stresi ve endişeyi gidererek zihni sakinleştirir.
 • Vücutta akan enerjiyi dengeler.

Mistik enerjilerle dolu olduğu kabul edilen bu taş, kan dolaşımından nefes almaya ve ciğerlerin arkasındaki güce kadar, sağlığı ve zindeliği teşvik etmektedir. Kişiyi, evrene “evet” derken rahatça derin bir nefes almaya davet eder.

 • Servet İçin Faydaları

Tıpkı opalit taşı gibi, labradorit taşı da şansı çekebilir. İyi şans taşı olarak bilinmesinin bir nedeni de budur. Hayatta daha fazla başarı, şans, bolluk ve bereket istiyorsanız, mutlaka bulundurmanız gereken bir taştır. Kişiyi, her türlü talihsizliğe karşı korur.

 • Duygusal ve Zihinsel Faydaları

Bir dönüşüm ve cesaret taşı olarak bilinen labradorit taşı, aradığınız şifalı taş olabilir.

 • Zihni sakinleştirir, düşüncelerin daldan dala konmasını durdurur.
 • Bir rutinde sıkışıp kalmış gibi hissedenler için faydalıdır.
 • Diğer insanların dramaları ve gelecelikle ilgili belirsizlikleri gibi şeyleri zihinden temizler.
 • Ruhu parlak bir enerji patlamasıyla yeniden canlandırır.
 • Dünyadaki olaylar ve kişisel sorumluluklar tarafından ağırlaştırılmak yerine harekete geçirir.

Zorluklara göğüs germek için sizi motive edecek bir şeye ihtiyacınız varsa, bir labradorit taşı kişisel yardımcınız ve arkadaşınız olmaya her zaman hazırdır.

 • Aşk ve İlişkiler İçin Faydaları

Başlangıç olarak, ilişkiler çok zorlayıcıdır. Bununla birlikte, labradorit taşının canlandırıcı enerjisi ile kaybolmanız ve korkmanız zorlaşır. Kişi, kendini asla mutsuz ve güvensiz hissetmez. Kendi ilişkilerinizde değişiklikler yaşarken harika bir arkadaştır.

Labradorit Taşı Nasıl Kullanılır?

Labradorit taşı kolye ve bilekliğin güzel kullanımından evinizin bir köşesinde bulundurmaya kadar, bu değerli taşı hayatınıza koymanın birçok yolu vardır. Günlük yaşamının bir parçası olarak bu değerli taşı seçen kişiler kendilerini daha parlak ve negatif enerjilere daha az bağlı hissedebileceklerini görecektir.

Yüzyıllar boyunca, labradorit taşı bileklik gibi takılarda kullanılmak üzere sevilen bir taş olmuştur. Mücevher olarak kullanmak, güçlü ve iyileştirici özelliklerinden yararlanmanın en iyi yollarından biridir. Labradorit taşı yüzük gibi bir aksesuar ile doğrudan cilde temas etmesi; vücudun titreşimlerine bağlanmasını sağlar ve denge ve uyum getirir.

Üzerinde parıldayan altınlar, morlar ve maviler ahenkle dans ediyor gibi görünür. Bu da, onu çok yönlü ve canlı bir aksesuar olarak ideal bir seçim haline getirir. Büyüleyici bir şekilde göz alıcı olduğu için, özel günlerde parlak mavi bir labradorit taşı kolye takılabilir.

Labradorit taşı bileklik; taşı nabzın yanında tuttuğu için güzel bir seçimdir. Labradorit yüzükler; parmağına zarif bir taş koymak isteyenler için başka bir güçlü seçimdir. Bu taş gümüş ve altın gibi diğer değerli metallerle birleştirildiğinde, iyileştirici titreşimlerinden en iyi şekilde yararlanılabilir.

Labradorit Taşı Temizliği

Labradorit taşı temizliği yapmak ve en yüksek enerji seviyelerini yayabilmesi için onu berrak tutmak önemlidir. Tüm değerli taşlar, negatif enerjileri ortadan kaldırmak ve kötü duyguları temizlemek için düzenli olarak temizlenip şarj edilmelidir.

Bu değerli taş, suyun dokunuşuna uygundur. Bu da, onu temiz tutmanın en iyi yollarından biridir. Taşı suyun altında tutun. İyi duruladığınız sürece, düzgün bir şekilde temizlemek için biraz sabun kullanabilirsiniz. Labradorit, sert bir taştır. Yani, daha kırılgan taşlar gibi kırılmaz ve acı çekmez. Pürüzsüz yüzeyi ile çizilmeye daha yatkın olabilir. Bu nedenle, taşı en iyi durumda tutabilmek için nazik bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Labradorit Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Feldspat minerali grubunun etkileyici labradorit taşı, Şubat ve Mart aylarında doğan kişiler ile bağlantılıdır. Balık burcu ile bağlantılı olduğu gibi, Aslan ve Terazi burcuna mensup kişiler için de doğal bir doğum taşıdır.

 

 Doğal taş hakında daha bilgi edinmek için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Doğal taş satın almak için tıklayınız.

Yorumlar (1)

Gwenda

.

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar