Kova Burcu Doğal Taşları

Kova burcu doğal taşları yardımıyla doğal hediyelerinizi geliştirebilir ve zayıf yönlerinizi iyileştirebilirsiniz!

Zodyak’ın en yaratıcı ve idealist insanları olan Kovalar, Oğlak ve Balık arasında, her ikisinin de bazı özelliklerini taşıyan, çalışkan, hassas bir denge kurak, özgünlüğü ve hayal gücünün genişliği ile bilinen, yeniliklere her zaman hazır bir burçtur.

Bunlar, yeni teknolojiler icat edebilen ve kimsenin değiştirmeye cesaret edemediği şeyleri değiştirmek için yola çıkan cesur insanlardır. Her zaman bir amaç için savaşmaya hazırlardır. Ayrıca gerçeğe, bağımsızlığa ve zekaya çok değer verirler.

Kova burcu doğal taşları yardımıyla Kovalar, doğal hediyelerini geliştirebilir ve zayıf yönlerini iyileştirebilir. Kova burcu taşları, sizi desteklemek ve dengelemek için kişisel enerji alanlarınızla birlikte çalışabilen benzersiz frekanslar yayar.

20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğal Kovalar için bu Kova burcu doğal taşları, daha fazla denge kurmak, hedef ve hayallerini daha kolay gerçekleştirmelerine yardımcı olabilecek güçlü birer araç olacaktır!

Kova Burcunun Özellikleri

  • Doğum Tarihi: 20 Ocak- 18 Şubat
  • Elementi: Hava
  • Yönetici Gezegeni: Uranüs ve Satürn

Kova burcuna mensup olanlar insan refahına ve adalete önem verirler. Geleceği öngörme yetenekleri, hem kendi hayatlarını hem de çevrelerindekilerin hayatlarının iyileştiren seçimler yapmalarını sağar.

Tüm burçlar gibi, Kovalar da zorluklarla karşı karşıyadır. Bağımsızlığına düşkün ve bazen öngörülemez olan Kovalar, bazen de mesafeli veya duyarsız görünebilirler. Doğal taşlar, Kova özelliklerinizi yeniden dengelemenize yardımcı olabilir. İşte, en sevilen Kova burcu doğal taşları

Kova Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

kova burcu doğal taşları

Akuamarin taşı

Kova burcu doğum taşı ve yükselen Kovaların taşı olan akuamarin, sakinleştirici enerjisi ile boğaz çakrasını uyarmak ve dengelemek için harikadır. Aynı zamanda, Kalp çakrası için de bir köprü oluşturur. Bu bağlantı, Kova burcuna mensup olanların stres eğilimlerini hafifletmeye yardımcı olur.

Kovalar, fazla sorumluluk altında ezildiklerini hissettiklerinde sinirli ve kızgın hissetme eğilimindedir. Bu, onlarda hayal kırıklığı yaratır ve başkalarına yardım etme arzularını zorlaştırır. Akuamarin taşının serin renkleri, kovaların zihnini sakinleştirerek netlik ve huzur kazandırır. Bu, olumsuz düşüncelerini temizlemeye ve hayal kırıklığı duygularını yatıştırmaya yardımcı olacaktır.

Akuamarin taşı, stresli durumlarda sakinleşmek için harikadır. Stresi azaltmak için, avcunuza bir akuamarin doğal taş kütle alın ve taşı başparmağınızla ovalayın

Ametist taşı

Ametist, hava elementi olan Kovalar için doğum taşıdır. Bu nedenle onun, Kovalar için bir güç taşı olduğunu söyleyebiliriz.

Güzelliği ve estetik duruşu ile doğal taşlar arasında öne çıkan bu mor kuvars çeşidi, Kovaların sezgileriyle iletişim halinde kalmasına yardımcı olabilir. Bunu yaparak, hedeflerine doğru daha düşünceli bir şekilde hareket edebilirler.

Ayrıca, onların başkalarından gelen öneri ve tavsiyelere daha açık olmasına yardımcı olabilir. Sonuç olarak, daha uyumlu kişisel ve profesyonel ilişkilere sahip olmalarını sağlayabilir.

Ay taşı

Ay taşı, Kova burcu doğal taşları arasında en sevilen seçeneklerden biridir. Ayın döngüsü ve dişil olan her şeyle olan bağlantısıyla, hayatın sürekli değişen ritimleriyle nasıl akacağını öğretir.

Bu, Kovalar için önemlidir. Çünkü, dünyanın belirli bir şekilde olmasını arzuları bazen sorunlara neden olabilir. Duyguları dengeleyen ay taşı, tıpkı ayın büyüyüp küçülmesi gibi bizim de yaşam döngülerine saygı duymamız gerektiğini gösterir.

Bir burç taşı kolye olarak ay taşı doğal taş kolye takarak, yenilenmiş bir güvenle akışa devam edebilir, duygusal olarak sakinleşen kalbinizi şefkate yeniden açabilirsiniz!

Manyetit taşı

Kova ile uyumlu büyüleyici bir doğal taş olan manyetit, doğal olarak manyetiktir. Bu nedenle, hem enerjileri çekebilir hem de itebilir. Vücudun meridyenleri aracılığıyla çalışır, Çakraları hizalar ve duygusal bir istikrar sağlar.

Manyetizması nedeniyle, bu taş zıt kutupları ve zıt özellikleri dengelemek için harikadır. Örneğin; gevşeme sağlarken enerji verebilir ya da beynin her iki tarafını dengeleyebilir. Ayrıca, sakin ve etkili kalabilmeniz için aşırı enerjileri topraklar.

Manyetit, tezahür etmek için güçlü bir taştır. Bu nedenle, hayatta istediğiniz şeyleri çekmek için yatak odanıza ve oturma odanıza bir parça manyetit taşı yerleştirebilirsiniz.

Selestit taşı

Selestit, güzel bir Kova burcu doğal taşı ve Ay taşıdır. Gökse titreşimi, sizi melek alemlerine bağlar ve ruhsal gelişimi teşvik edecektir.

Yönetici gezegenler olarak Satürn ve Uranüs ile ruhsal gelişim zorlayıcı olabileceğinden, bu taş özellikle Kovalar için faydalıdır.

Satürn, uyumlu ve daha katı bir görünüme doğru çekilirken, Uranüs kaotik olmakla ilgilidir. Selestit, bu iki gücün dengelenmesinde yardımcı olabilir. Yatıştırıcı enerjisi ile selestit; Satürn’ün sıkı tutuşunu gevşetir ve Uranüs’ün düzensiz doğasını sakinleştirir. Sağladığı bu yumuşak etki, Kovaların esnek ve dengeli kalmasını sağlayacaktır.

Selestit taşı kullanırken, solma riskine karşı onu doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçının.

Kristal kuvars taşı

Taç çakra ile ilişkili bir taş olan kristal kuvars, Kova burcunun doğum taşıdır. Enerji yükseltici kristal kuvars, net bir odaklanma ve düşünceye ilham veren güçlü bir araçtır.

Usta Şifacı olarak bilinen bu güçlü taş, çakraları hizalayarak enerjiyi düzenler. Bu, Kovaların kendine olan inancını arttırırken, değişim korkusunu azaltır. Gerçek potansiyeline nasıl ulaşacağı konusunda da daha fazla fikir edinmesini sağlar.

Bolluk ve bereket için ideal olan kristal kuvars, insanlara yardım etme niyetini büyütmek için de harikadır. Ayrıca, sizi daha büyük başarılara doğru iten yeni fırsatlar getirme konusunda da çok iyi işler çıkarır.

Bu güçlü taşın programlanması kolaydır. Ayrıca, diğer doğal taşlar için iyileştirici özellikleri arttırmak için de kullanılabilir.

Ametist taşı

Şubat ayı doğum taşı olan Ametist, zodyak’ın bu bağımsız ve özgür burcu için de özel bir burç taşıdır. Hafıza oluşumunu uyaran yüksek titreşimli bir taştır. Bir barış ve dönüşüm taşı olarak, aynı zamanda içsel yansımayı da teşvik ederek meditasyon yaparken kullanmak için de harikadır.

Uranüs’ün etkisi nedeniyle, Kova burçları bazen gergin hissedebilir. Özellikle, gelecek için planlar yaparken bazen ani veya inatçı görünebilirler. Ametistin titreşim ve frekansı, daha rahat olmanız için kararlarınızı ve davranışlarınızı analiz etmenize yardımcı olacaktır.

En manevi doğal taşlar arasında yer alan ametistin sakinleştirici etkisi, iç rahatlığınızı yeniden kazanmanızı sağlayacaktır. Duygusal dengeyi destekler ve yeni zorluklar üstlenirken odaklanmanıza ve motive olmanıza yardımcı olur.

Ametistin büyülü etkilerinden yararlanmak için onu bir kolye olarak üzerinizde taşıyabilirsiniz!

Kova Burcu Doğal Taşları Nasıl Kullanılır?

Kova burcu doğal taş bileklik

Yukarıda saydığımız tüm Kova burcu doğal taşları, Kovaların enerjisine uyum sağlar. Kovalar ile özel bir bağları olsa da, burcu ne olursa olsun herkese yardımcı olabilirler. Önümüzdeki günlerde en iyi benliğiniz olabilmeniz için olumlu özelliklerinizi güçlendirmeye ve olumsuz özelliklerinizi yumuşatmaya yardımcı olabilirler.

Enerjik titreşimleri cildinizle temas ettiğinde kendi enerjinizle daha iyi çalıştığından, etkilerini en üst düzeye çıkarmak için her zaman bu taşları takabilirsiniz. Hepsi sezgiseldir ve takan kişinin özel titreşim ve frekansına uyum sağlarlar.

Bir Kova burcu doğal taş bileklik, onu kimin taktığına bağlı olarak farklı çalışacaktır. Bu nedenle, onu vücudunuzla doğrudan temas halinde olacak şekilde bileklik ya da kolye olarak takmak en etkili kullanım şeklidir.

Bu Kova burcu doğal taşlarını özellikle belirli bir amaç için kullanmak istiyorsanız, onları kullanmadan önce bir niyet belirlemeniz de önemlidir. Kova burcu taşlarının da dahil olduğu aksesuar koleksiyonumuza göz atın ve size hitap eden parçaları seçmeyi unutmayın! 

BENZER İÇERİKLER

OKUYUCU YORUMLARI

Yorumlar (0)

Yorum Yazın