Doğal Taşlar

Kalp Çakrası Taşları Hangileridir?

04 Ağustos 2021

Duygusal yaşamınızı iyileştirmek, duygularınızı anlamak ve daha mutlu olmak ile ilgileniyorsanız, kalp çakrası kesinlikle odaklanmaya değer! Kalp çakrası, ne kadar sevgi ve şefkat yaşadığımızı belirleyen enerji merkezidir. Onu kalp çakrası taşları ile dengelemek, hem kendimizle hem başkalarıyla sağlıklı ilişkiler kurmamıza yardımcı olur.

Vücudun 4.enerji merkezidir ve göğsün ortasında bulunur. Peki, kalp çakrası nasıl açılır? Kalp çakrası meditasyonu ve kalp çakrası taşları ne işe yarar? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Kalp çakrası nedir? Kalp çakrası nerededir?

Kalp çakrası, kalbin tüm meselelerini yönetir. Bu nedenle, ne kadar sevgi ve şefkat deneyimlediğimiz ve başkalarıyla kurduğumuz bağlarla doğrudan bir bağlantısı vardır. Bu çakra, alt ve üst çakralar arasında köprü görevi görür. Bu nedenle, hayatımızın dünyevi ve ruhsal yönlerini ne kadar iyi bütünleştirdiğimizi kontrol eder.

Rengi: Yeşil ve pembe renklerle ilişkilidir

Kalp çakrası nerededir: Doğrudan kalbin üzerinde

Element: Hava

İlişkili hayvan: Antilop

Tıkalı kalp çakrası belirtileri: Diğer insanlarla ilişki kurmada zorlanır, normalden daha az şefkatli ve sabırsız olursunuz. Güvenmeyi zor bulursunuz ve kendinizi huzurlu hissetmezsiniz. Fiziksel boyutta ise; yüksek tansiyon ve düşük bağışıklık sistemi işlevi gibi sorunlarla bağlantılı olabilir.

Kalp Çakra Nasıl Açılır?

Kalp çakrası açma egzersizleri öğrendikten sonra, öz bilginizi arttırabilir ve duygusal kaynaklarınızı yenileyebilirsiniz. Açık bir kalp çakrası, ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamanızı ve karşılamanızı ve başkalarına sevgi vermenizi sağlar. Ayrıca yoğun duyguların giderek daha az korkutucu hale geldiğini de gözlemleyebilirsiniz. Duygularınızı bastırmak zorunda kalmadan kabul etmenin ve onları geride bırakmanın yeni yollarını geliştirebilirsiniz.

Kalp çakrasını açmak, aslında her türlü çakra şifası için faydalıdır. Zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz birlikte çalıştığında, tüm bedeninizde uyum yaratmak daha kolaydır. Peki, kalp çakrası nasıl açılır ve yeniden hizalanması nasıl yapılır? Kalp çakrası taşları ve meditasyon uygulamaları gibi teknikleri deneyin!

Kalp Çakra Meditasyonu

Kalp çakrası dengelemek istiyorsanız, günlük meditasyon pratiği yapmak çok akıllıca olacaktır. Derin nefes alma ve vücut taraması gibi basit farkındalık egzersizlerinin tümü, çakralarda hizalanmayı destekler. Bununla birlikte, bir tıkanıklığın geliştiğini hissettiğinizde kullanabileceğiniz belirli kalp çakrası meditasyon teknikleri de vardır. İşte yeni başlayanlar için en iyi kalp çakra meditasyon tekniklerinden biri:

 • Rahatsız edilmeyeceğiniz rahat, dinlendirici bir yer bulun.
 • Oturun ve birkaç dakika burnunuzdan nefes alın ve ağzınızdan verin.
 • Bunu yaparken vücudunuzun rahatladığını hissedin.
 • Omurganın tabanından başlayıp yukarı doğru hareket ederek yeşil enerjiyi vücudunuzdan kalbe doğru çektiğinizi hayal edin.
 • Bu enerjinin, kalp çakrası seviyesinde oturan parlak bir yeşil enerji topuna dönüştüğünü hayal edin.
 • Nefes alıp verirken, topun daha büyük ve daha parlak hale geldiğini görün.
 • Yeşil enerjinin tüm vücudunuza yayılmasına izin vererek, kendiniz ve başkaları için sevgi duygularına dönüşmeye odaklanın.

3-5 dakika sonra meditasyondan çıkın. Şimdi, isterseniz doğal taşlar arasında kalp çakrası ile bağlantılı olan taşlara birlikte bir göz atalım..

Kalp Çakra Taşları

Kalp çakrası taşları kullanımı çok kolaydır. Bazen tek yapmanız gereken, bir pembe kuvars kolye takarak onu vücudunuza yakın tutmaktır. Dilerseniz, kalp çakrası meditasyonu sırasında elinizde tutmayı da deneyebilirsiniz.

Pembe Kuvars taşı ve kalp çakrası

Kalp taşı” olarak bilindiği için, kalp çakrası taşları denildiğinde çoğu kişinin aklına gelen ilk taştır. Pembe kuvars, hayatımızda daha fazla koşulsuz sevgi ve şefkati teşvik eden nazik, sevgi dolu, besleyici, kadınsı bir enerji yayar.

Bu kalp çakra taşı ile kendimizi kabul etmeyi, bağışlamayı ve daha derin seviyelerde bağlantı, güven ve samimiyet deneyimleyebiliriz. Duygularımızı yatıştırabilir ve kontrol edici davranışların üstesinden gelebiliriz.

Pembe kuvars hayatımızdaki korkuları, kırgınlıkları ve öfkeyi detoks ederek yerine sevgi ve şükran getirir. Aynı zamanda sağlıklı bir kalp ve dolaşım sistemini destekler.

Pembe kuvars taşı kolye takarak onu kalbinize her zaman yakın tutun!

Yeşim taşı ve kalp çakrası

Yeşim taşı, yeni aşkı çekmek için en iyi kalp çakra taşlarından biridir. Ayrıca, mevcut ilişkilerimize güven ve sadakat getirir. Yeşim taşını kullanmak, duygularımızı yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olur, iç gücümüzle bize huzur verir. Bizi aldatmaya ve iyi niyetimizin suiistimal edilmesine karşı korur. Özgünlüğümüzü benimsememize yardımcı olarak güçlü bir kimlik duygusuna erişmemize yardımcı olur.

Zümrüt taşı ve kalp çakrası

Zümrüt taşı; koşulsuz sevgi, umut ve şefkati teşvik etme yeteneği nedeniyle kesinlikle en iyi kalp çakra taşları arasındadır. Güvenli ve şükran duyan bir kalbi destekler, bize dostluğu ve romantik ilişkileri güçlendiren birleştirici bir enerji sağlar.

Bu taş, refahı çekmemize ve olumsuz kalıpların üstesinden gelmemize yardımcı olan bir yenilenme, büyüme ve bolluk taşıdır. İşbirliği, sabır ve sükunet enerjisi yayar. Duyguları yatıştırmaya ve kalp ağrısını yatıştırmaya hizmet eder. Zümrüt ayrıca sağlıklı bir kalp, akciğerler, karaciğer ve böbrekleri destekler.

Yeşil Kuvars taşı

Bu kalp çakrası taşı; kullanıcısında empati, şefkat ve sevgi uyandırır. Kendimizi ve başkalarını kabul etmemizi artırmak için çalışır ve sonuç olarak bize duygusal istikrar getirir.

Bu taş tamamen bütünlükle, ilişkilerimizi dengelemeyle, duygusal iyileşme sağlamayla ve açılmamıza yardım etmeyle ilgilidir. Kalp ağrısı, yalnızlık ve terk edilme duygularının yanı sıra öfke, bencil eğilimler ve kontrol etme ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur. Yeşil kuvars aynı zamanda refah ve sağlıklı bir kalp için kullanılacak bir taştır.

Unakit taşı

Unakit taşı, kalp çakra renkleri olan yeşil ve pembenin her ikisini de içerir. Bu nedenle, hayatınıza daha fazla sevgi, şefkat ve nezaket getirmek için en iyi kalp çakra taşlarından biridir.

Bu, duygusal denge için harika bir taştır ve bizi yükseltmek ve derinlere yerleşmiş duygusal blokları nazikçe serbest bırakmak için çalışır. Kalbin tüm meselelerinde bize yardımcı olur ve sağlıklı ve uyumlu ilişkileri teşvik eder.

İş ortaklılıklarında da etkilidir. Nazik bir kalp merkezli kişisel güç deneyimlemek istiyorsanız kullanacağınız taş budur. Aynı zamanda sağlıklı bir kalp ve akciğerleri destekler.

Unakit taşı, kalp çakrası meditasyonu yaparken etrafınızda bulundurmak isteyeceğiniz bir taştır.

Diğer kalp çakrası açma yöntemleri

Kalp çakra taşları dışında, kalp çakrasını optimize etmenin birçok ek yolu vardır. Bazıları şunlardır:

 • Gül, yasemin, ylang ylang, lavanta, bergamot, melisa gibi uçucu yağlar kullanın
 • Kalbi yatıştıran özbakım uygulamaları yapın
 • Kalp açıcı yoga pozları deneyin
 • Minnettarlık hissedin, kabul edin ve güzelliklere odaklanın
 • Gönüllü olun ve bağış yapın
 • Yeşil renkli yiyecekler tüketin
 • Aşk meditasyonu yapın
 • Temiz hava alın ve doğada vakit geçirin
 • Nefes egzersizleri yapın
 • Aşk ve denge hakkında olumlamaları kullanın

Kalp çakranızı dengelemek için bu yöntemlerden herhangi birini deneyerek kalbinize daha fazla huzur getirebilir, daha anlamlı ilişkiler deneyimleyebilirsiniz. Ve yukarıda bahsettiğimiz kalp çakra taşları, bunu yapmanın en etkili yollarından biridir!

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar