Doğal Taşlar

Inci Doğal Taşın Özelikleri ve Yararları Nelerdir?

04 Kasım 2020

İnci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En güzel değerli taşlardan biri olan inci, ay ile ilgili bir taştır. İnsanın ruhunu temsil eder ve onu kullanan kişiye servet ve şöhret getirir. Duyguları kontrol altında tutmak için iyi bir taştır. Göz rahatsızlıkları, histeri, epilepsi, öksürük, astım, sinirsel güçsüzlük, bağırsak problemleri ve boğaz rahatsızlıklarında faydalıdır. Ayın yaydığı sükunet gibi, incinin de kullanan kişi üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi olduğu bilinmektedir. İnci, özellikle de beyaz çeşidi; saflığın, bilgeliğin, zenginliğin ve bütünlüğün simgesidir.

Okyanus yataklarında bulunan çok ünlü bir değerli taştır. Hem mücevher olarak hem de astrolojik faydalar için taş olarak kullanılır. Gerçek inci taşı; kusursuz, pürüzsüz, parlak ve yuvarlak bir taştır. Yumuşak görünümü ve çekiciliği, çok güzel görünmesini sağlar. Yengeç burcu için değerli bir taştır ve Ay ile ilişkilidir.

Öfkenizi kontrol etmek ve zihinsel stresten kurtulmak istiyorsanız ve kendinizi olduğunuz kişi olarak sevmek istiyorsanız, değerli bir taş olarak İnci, ihtiyacınız olan şeydir! Peki, inci hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? İncinin anlamı, özellikleri, faydaları ve bakımı gibi konular hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

İncinin Anlamı ve Tarihi

İnci, tarihsel olarak saflığın, masumiyetin ve inancın sembolüdür. Kişisel bütünlüğü geliştirir. Bilgelik ve ruhsal rehberlik için zihni temizlemeye yardımcı olur. Bir zamanlar, farklı antik çağlarda, tanrı ve tanrıçaların gözyaşları olduğuna inanılıyordu.

4000 yıl önce Pers kraliçesi tarafından takılan inci kolye, bugün hala hayranlık uyandırmaktadır. Sheba Kraliçesi’nin inci kolye takması yüzyıllar boyunca efsaneleşmiş ve Kleopatra’nın da kendini zehirlenmekten korumak için öğütülmüş incilerle şarap içtiği söylenmiştir. Antik Çin’de, yağmur yaratmak için kullanılmıştır. O zamanlar birçok Çinli, ateşe karşı tılsım olarak da inci kullanıyordu.

İnci Taşı Özellikleri

İnci, kabuklu bir yumuşakçanın yumuşak canlı dokusu ile oluşan organik madde ve mineral karışımıdır.

 • Çakra: Üçüncü Göz Çakrası
 • Doğum Taşı: Haziran
 • Burç: Yengeç ve İkizler
 • Gezegen: Ay
 • Titreşim: 7 Numara
 • Tipik Renkler: Beyaz, siyah ve gri
 • Özellikleri: Saflık, dürüstlük, masumiyet, bütünlük, konsantrasyon, odaklanma, meditasyon ve bilgelik

İnci; inanç ve masumiyet anlamına gelir. Kişisel bütünlüğü arttırır ve kişinin dikkatine odaklanmasına yardımcı olur. Saflığı sembolize eder ve “samimiyet taşı” olarak bilinir. Şiddetli davranışları engeller.

Fiziksel bedense ise; sindirim bozukluklarını ve vücudun yumuşak organlarını tedavi eder. Şişkinliği hafifletir, doğurganlığı artırır ve doğumu kolaylaştırır. Bugün, incilerin çoğu Japonya’da üretilmektedir. İncinin kalitesi, yüzeyin parlaklığı ve doğası ve yansıtıcılığı ile değerlendirilir. İnce incilerin herhangi bir kusuru ya da lekesi yoktur. Kalitesini ve değerini etkileyen diğer faktörler; şekil, boyut ve renginin düzenliliğidir.

İnci Nasıl Kullanılır?

İnci taşı, astrolojiye ve burçlara bakılmaksızın çoğu insan tarafından mücevher olarak kullanılır. Astrolojik faydalarından yararlanmak için uzman bir astroloğa danışmalı ve kullanma amacına göre enerjilendirilmelidir.

Öncelikle, Ay’ın doğum haritanızda ne durumda olduğunu öğrenmek için bir astroloğa danışmanız gerekir. Doğum haritanızda zayıflamış durumda olduğunu öğrendiyseniz, hangi gün ve nasıl kullanılacağını da öğrenebilirsiniz.

İnci taşı takılar Pazartesi günü takılmalıdır. İnci taşı yüzük takacaksanız, sağ elinizin küçük parmağına takılmalıdır. Takmadan önce maksimum fayda elde etmek için; taze süt ile yıkanmalı ve mantra ile büyülenmelidir. İnci taşı kolye ve yüzükler, gümüş ile birlikte kullanılabilir. Unutmayın, inci gibi değerli bir taşı takmadan önce her zaman deneyimli bir astrolog tarafından enerjilendirmeniz gerekir. Aksi takdirde faydası olmaz ve kullanan kişiyi olumsuz etkileyebilir. Yani, önce danışmanız gerekir!

Sorunlu bir hayatınız varsa, öfkenizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız ya da stresinizi kontrol edemediğinizi düşünüyorsanız; doğum haritanızı alın ve nasıl doğru kullanabileceğiniz konusunda doğru tavsiyeler alın.

İncinin Fiziksel, Ruhsal, Manevi Faydaları

Bir inci, gücü vurgulamaya yardımcı olur:

 • Zihni sabit tutmaya yardımcıdır.
 • Gergin zihni sakinleştirir.
 • Kaygı ve depresyonun üstesinden gelmede faydalıdır.
 • Öfke problemi olan insanlar için sakinleştiricidir.
 • Boğaz ve gözle ilgili problemlerin tedavisinde faydalıdır.
 • Hafızayı ve beyin gücünü arttırır.
 • Sağlık sorunlarını iyileştirmek için diğer değerli taşlarla birlikte kullanılabilir.
 • Kadınların özgüvenini ve güzelliğini arttırır.
 • Duygusal olarak güçlenmeye yardımcıdır ve stresi azaltır.
 • Gerçek kimliğinizi keşfetmenize yardımcı olur.
 • Kişinin içindeki duygusal kargaşayı ve öfkeyi dengelemede faydalıdır.

Fiziksel ve Ruhsal Sağlık İçin Faydaları

İnci beynin, genel refahın ve servetin lideri olan Ay ile ilişkilidir. Aynı zamanda vizyon, duygular ve zenginlikle ilgilidir.

 • Soğukluk, ateş, göz hastalıkları, boğaz ağrısı, adet problemleri ve bağırsak sorunları gibi rahatsızlıklarda faydalıdır.

Fiziksel rahatsızlıkların dışında; zihinsel güven problemleri, üzüntü ve olumsuzlukları giderebilir. İnci, sağlık sorunlarını önleyebilir. Çok kaliteli bir inci kolye, tüm bunları gerçekleştirmek için harikadır.

 • Kararsızlık, depresyon ve istikrarsızlık yaşayan kişiler için iyidir.
 • Çabuk sinirlenen ve öfke problemi yaşayan kişilere tavsiye edilir.
 • Ayın kötü etkilerini ortadan kaldırır ve zihni güçlendirir.
 • Uyku problemlerini azaltmaya yardımcı olur.
 • Olumsuz gezegensel etkileri etkisiz hale getirmeye yardımcıdır.
 • Hafızayı ve beyin gücünü arttırmaya yardımcı olur.
 • Servet getirdiği söylenir.
 • Karı koca arasındaki uyumu arttırır.

Kimler İnci Kullanmalıdır?

İnci taşı takmanın kimse için olumsuz bir etkisi yoktur. Bu nedenle, herkes inci bir kolye, yüzük, küpe ya da bileklik takabilir. Ancak, özellikle Aslan, Balık ve Yay burçları için iyidir. Kullanıcısına Ay’ın gücünü verir ve kişiye huzur, güven, cesaret ve sakinlik getirir. İnci, aynı zamanda Yengeç burcuna mensup kişilerin doğum taşıdır. Yengeç burçlarına huzur, güven, cesaret ve sakinlik getirir.

Gerçek İnci Nasıl Anlaşılır?

Piyasa, değerli taşların taklitleri ile dolu ve inci endüstrisi bir istisna değil. Eskiden, inci yalnızca vahşi doğada bulunurdu. Bu da, onu çok nadir yaptı. Günümüzde, sahte inciler oldukça gerçekçi görünmektedir. Bu da, sahte inci satın alma olasılığının oldukça yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

Sahte bir inci, birkaç yıl önceki görünümü ile aynı özelliklere sahip olmayabilir. Bu nedenle, gerçek bir inci ile karşı karşıya olup olmadığınızı anlamanın en iyi yolu, gerçek incinin özelliklerini bilmektir. Peki, gerçek inci nasıl anlaşılır?

 • Diş testi

İnciyi yavaşça dişinize değdirin. Doğal veya kültürlü ise, yüzeyi pütürlü hissedilir. Sahte olduğunda, yüzeyi pürüzsüz hissettirecektir.

 • Kusurlar

Gerçek bir inci, nadiren mükemmel görünür. Genellikle hafif kusurları ve düzensiz bir şekli olacaktır. Döndürüldüğü zaman ışığı farklı şekilde yansıtacaktır. Ancak, sahte bir inci genellikle mükemmel görünür ve yüzeyinde hiçbir kusur görünmez.

 • Parlaklık

İncinin parlaklığı, onu bu kadar cazip kılan şeydir. Yüksek kaliteli bir inci güçlü ve berrak bir parlaklığa sahip olacaktır. Üzerine ışık çarptığında, neredeyse içinden gelen ışık gibi parlayacaktır.

İnci Bakımı ve Temizliği

İnci, bir kötü enerji mıknatısı gibidir. Mücevher ne kadar küçükse, yararlı olmaya devam etmek için o kadar sık temizlenmesi gerekeceğini unutmayın. Temizliği için; metal, cam, kil gibi doğal malzemelerden yapılmış bir kasede tuzlu suya koyun. Bunu yaptıktan sonra, taşınızı güneş veya ay ışığında şarj etmeniz temizlenmesi için yeterli olacaktır.

 Doğal taşlar hakında daha fazla bilgi edinmek için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Doğal taş satın almak için tıklayınız.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar