Etkili Arınma için Kullanılacak 7 Tütsü Çeşidi

Etkili arınma nasıl yapılır, neler kullanılmalıdır? Etkili arınma için 7 tütsü çeşidi sizlerle... Arınmada etkili tütsülere ve özelliklerine bakabilirsiniz.

Tütsüler çok eski zamanlardan beri arınma için kullanılan ve doğal kokuları ile eşsiz bir rahatlama, mutluluk ve gevşeme sunan ürünlerdir. Tütsüler sayesinde kendinizi daha iyi hissedebilir, mutluluk bulabilir ve ritüellerinizde daha iyi bir arınma elde edebilirsiniz. Etkili arınma için kullanılacak 7 tütsü çeşidi sayesinde en doğru tütsüleri kolayca seçebilirsiniz.

1. Hem Copal lavanta Aromalı Stick Tütsü

Lavanta kokusu tütsüler arasında en çok tercih edilen notaların başında gelmektedir. Çünkü lavanta kokusu özel notaları ile birlikte bulunduğu ortama farklı bir hava katmakta, eşsiz bir deneyim yaşatmakta ve rahatlamaya etki etmektedir. Lavanta kokusunun en büyük özelliği çok kısa süreler içerisinde etkisini göstermesi ve kişinin kendisini rahat hissetmesini sağlamasıdır. Ritüel yapmak için odaklanma ve düşüncelerin berrak olması çok önemli olduğundan bu özel tütsü sayesinde arınma ritüelleriniz daha verimli geçecektir. Lavanta kokusu ortamdaki kötü enerjiyi etkili bir şekilde uzaklaştırır ve kendinizi daha iyi hissetmenize neden olur.

2. Mitr Palo Santo Ağacı (Peru) Tütsü 20 gr

Arınma tütsüleri arasında palo santo tütsü çok eski tarihlerden beri bu amaç için kullanılmaktadır. Köken olarak Aztekler’in geleneksel tıp yöntemlerine kadar giden palo santo, tatlı, odunsu ve yumuşak kokulara sahiptir. Kullanımı ile birlikte ortama yayılan notalar, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlarken aynı zamanda beyinde de özel sinirleri uyarırlar ve kişinin gevşemesine, sakinleşmesine ve mutluluk duymasına yardımcı olurlar. Palo santonun en bilindik özelliklerinden birisi ise başta meditasyon ya da yoga gibi arınma ritüelleri olmak üzere harika bir gevşeme ve odaklanma sunmasıdır. Ritüellerinizde kendinizi daha iyi verebilmenize ve düşüncelerinizi tek bir noktada toplamanıza imkân verecek olan bu özel tütsü, kendinizi iyi hissetmenizin özel bir yöntemi olacaktır.

3. Mitr Beyaz Adaçayı Tütsü Demeti Set

Özellikle antik Yunan ve antik Mısır’da adaçayı tütsü özellikleri ile öne çıkan, sık tercih edilen ve sunduğu şifalı özellikler ile birlikte geniş kesimlere yayılmış bir tütsüydü. Günümüzde de şifalı özellikleri için tercih edilen adaçayı tütsü tamamen doğal yapısı ile birlikte herkesin kullanımı için uygundur. Kullanımı ile birlikte ortama kesif ancak yumuşak bir koku yayar. Bu koku özellikle düşüncelerinizi toplamak, berrak hale getirmek ve kendinizi iyi hissetmek için idealdir. Kendi bedeninizde ve ortamda birikmiş halde bulunan negatif enerjiyi uzaklaştırmak için yararlı olan bu koku, kısa süreler içerisinde kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissetmenize neden olmaktadır. Özellikle ritüellerde kendinizi daha iyi şekilde arınmanıza verebilmeniz için katkı sunar.

4. Hem Sandal Vanilya Stick Tütsü

Sandal ağacı kokusu itibariyle arınma sağlayan tütsüler arasında kendisine yer bulabilmektedir. Hoş ve baş döndürücü kokusu ile genel itibariyle çok tercih edilen bir tütsü olan sandal ağacı, köken olarak Hint ve Çin geleneksel tıbbında kendisine yer bulmuştur. Özellikle kimi sutralarda sandal ağacının arındırıcı özelliğinden bahsedilir çünkü sandal ağacı sunmuş olduğu yumuşak ve hoş kokular ile birlikte negatif enerjinin uzaklaşmasına ve kişinin kendisini daha rahat hissetmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda dengeli kokusu kişinin gevşemesine ve böylece ritüellerinde daha iyi bir odaklanma yapabilmesini de sağlamaktadır. Bu özel tütsü sadece sandal ağacı ile değil aynı zamanda hoş kokulara sahip olan vanilya kokusuyla da desteklendiğinden daha ayrıcalıklı bir kullanım imkânı sunmaktadır.

5. Hem Jasmin (Yasemin) Aromalı Backflow Geri Dönüşümlü Tütsü

Hem koku özellikleri hem de görünüm açısından arınma tütsü çeşitleri arasında kendisine yer bulan bu tütsü, yasemin kokusunun ferahlatıcı ve mutluluk verici notalarını barındırmaktadır. Yasemin kokusu yapısı itibariyle ortamın enerjisinin kısa sürelerde değişmesine neden olur. Dengeli, yumuşak ve saf bir kokuya sahiptir. Kokusu ile ortamda olduğu gibi kendinizde de birikmiş olan negatif enerji uzaklaşmaya başlar. Daha dengeli ve hoş bir ortama sahip olursunuz. Aynı zamanda düşüncelerinizin toparlanmasına ve berrak bir hale gelmesine de katkı sunduğundan, arınma yapmak isteyenler için ideal özellikler göstermektedir. Yasemin kokusu ayrıca her türlü ritüel için kullanılmaya uygun notalara sahiptir. Tütsünün geri akışlı olması yani alışılmış tütsülerin aksine yukarıya doğru değil aşağıya doğru koku özellikleri göstermesi de tütsüyü daha ayrıcalıklı hale getirmektedir.

6. Deepika Yağmur Ormanı Masala Agarbatti Tütsü

Yağmur ormanlarının kokusunu hissetmek yapmış olduğunuz ritüellerde kendinizi daha iyi odaklanma yapmanıza olanak tanıyacak çünkü başarılı bir arınma yapabilmek için en önemli noktaların başında dikkatinizi yeteri kadar toplayabilmeniz gelmektedir. Aynı zamanda arınma hem bedenen hem de zihnen arınmayı da gerektirdiğinden bu özel tütsü yağmur ormanlarının kokusu ile birlikte düşüncelerinizi daha etkili bir şekilde kontrol edebilmenize olanak tanıyacak. Böylece çeşitli arınma ritüellerinizde kendinizi daha iyi hissedeceğiniz gibi odaklanmanızı da doğru şekilde kurarak, etkili bir arınma yapabileceksiniz.

7. Garden Fresh Spiritual Yoga (Manevi Yoga) Masala Stick Tütsü

Dengeli ve hoş kokuları ile birlikte etkili arınma tütsüleri arasında kendisine yer bulan bu özel tütsü, kendinizi yapmış olduğunuz ritüellere daha iyi şekilde odaklamanız için geliştirilmiştir. Hoş kokuları ile birlikte kullanımı itibariyle hemen etkisini göstermeye başlar, enerjinizin dengelenmesine, odaklanmanıza ve ruhsal olarak uyanış göstermenize yardımcı olur. Rahatlık veren kokusu gevşemenize ve böylece arınma törenlerinizin de daha dikkatli bir şekilde geçmesine imkân vermektedir.

BENZER İÇERİKLER

OKUYUCU YORUMLARI

Yorumlar (0)

Yorum Yazın