Doğal Taşlar

Dumortierit Doğal Taşın Özelikleri ve Yararları nelerdir?

24 Ekim 2020

Kişiye ayağa kalkmayı öğreten şifalı bir taş olan dumortierit taşı; kullandığınızda kendi hayatınızın kontrolünü ele geçirmenizi ve sabır seviyelerinizin artmasını sağlar. Beyin için son derece uyarıcı bir taştır. Hem matematik hem de dil temelli tüm zihinsel becerilere yardımcı olduğu için, gelişmiş entelektüel yetenekler sağlar. Epifiz bezi için oldukça uyarıcı bir taştır.

Psişik güçler geliştirme potansiyeline sahipseniz, psişik yönlerinizi güçlendirmek için güçlü bir taştır. Astroloji ile ilgileniyorsanız ya da tarot kartları okuyucusuysanız, bir dumortierit taşı sizin için şifalı bir taştır. İlahi zihinden alınan bilgileri yorumlamadaki yeteneğiniz, bu taş tarafından desteklenecektir. Dumortierit taşı hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Dumortierit Taşı Anlamı

Kuvars içinde kütleler veya küçük prizmatik kristaller şeklinde bulunan, çok nadir bir silikat mineralidir. Rengi koyu veya laciverttir. Ancak yeşil, kahverengi, açık pembe ve hatta menekşe renginde olabilir. İlk kez, 1881 yılında Fransa’da keşfedilmiştir. Adını, onu keşfeden Fransız bir paleontolog olan E. Dumortier’den almıştır. Amerika, Kanada, Rusya, Sri Lanka, Brezilya ve Avustralya gibi ülkelerde zengin kaynakları bulunur.

Dumortierit Taşı Özellikleri

 • Menşei: Özellikle Brezilya
 • Mineral Grubu: Silikatlar
 • Sertlik: Mohs değerine göre 7-8
 • Renk: Mavimsi- mor, pembemsi kırmızı, kahverengi, yeşil
 • Burç: Aslan burcu için burç taşıdır
 • Çakra: Boğaz Çakrası
 • Element: Su ve hava
 • İsmin Kökeni: 1881 yılında onu keşfeden Fransız paleontolog E. Dumortier’den almaktadır.

Son derece sakinleştirici bir taştır. Endişeleri ve kafa karışıklığını gidermeye yardımcı olur. Özellikle, yeni bir projeye çalışırken kendine olan güveni arttırır. Netlik getirir. Görevler daha az yük görünür; çünkü, basit çözümler daha belirgin hale gelir. Ve beyin, artık gereksiz düşünce ve endişelerle tıkanmaz.

Dumortierit taşı, bor içerir. Bu nedenle, bağışıklık sisteminde dengeyi yeniden sağlarken, çakraları da temizler. En güçlü odak noktası Boğaz Çakrası’dır. Özellikle, tiroit problemlerini tedavi etmek için kullanılabilir.

Dumortierit Taşı Faydaları

Fiziksel Sağlık İçin Faydaları

 • Bağımlılıkların ve zorlamaların altında yatan kalıplar için faydalıdır.
 • Baş ağrısı, aşırı duyarlılık, epilepsi, ishal, mide bulantısı, kusmak ve kramplar için yardımcı olduğu düşünülmektedir.
 • Etkilenen bölgeye yerleştirildiğinde, güneş yanıklarına iyi gelir.
 • Mide ağrısı, bağırsak problemleri, depresyon, kusma, safra kesesi problemleri, boğaz ağrısı, Karpal Tünel Sendromu, hamilelik, stres ve mide bulantısına faydalıdır.
 • Vücuttaki iltihapları yatıştırmaya yardımcı olur.
 • Bir iltihaplanma reaksiyonu yaşıyorsanız bu taşı elinizde tutarak iltihabı yatıştırmaya konsantre olabilirsiniz.

Bu değerli taşın enerjisi; zihinsel olarak bulanık hisseden, odaklanma sorunu yaşayan veya konsantre olamayan kişilerde, engelleri aşmaya yardımcı olur.

Duygusal İyileştirici Özellikleri

Düzensiz bir hayatınız varsa; hayatınızın kontrolünü ele geçirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda; utangaçlık, stres, fobiler, sahne korkusu, panik ve depresyonun üstesinden gelmenize yardımcı olur.

 • Haksız muamele gördüğünüzü hissettiğinizde, sizi konuşmaya teşvik ederek girişkenliği ve kendinize olan güveninizi arttırır.
 • İletişim için açıklığı ve dil yeteneklerini teşvik eder.
 • Öz disiplini arttırır, organizasyon becerilerini geliştirir, düşünce süreçlerini sıralamaya izin verdiği söylenir.
 • Zorlu bir ilişkiyi stabilize eder, ruh eşini çeker.
 • Size zorluk çıkaran kişilere, karmik öğrenme sürecinizdeki rolü için teşekkür etmenize yardımcı olur.

Zihinsel İyileştirici Özellikleri

Kendinize güvenle ayakta durmanıza, gerçekliğe uyum sağlamanıza, sabır ve cesaret kazanmanıza yardımcı olan bu taş, sarsılmaz bir özgüven aşılayarak kendini koruma içgüdünüzü harekete geçirmenize yardımcı olur.

 • Sakinleşmek, pozitif öz sevgi için iyidir.
 • Hayata yapıcı bir tavırla yaklaşmanıza yardımcı olur.
 • Sakinlik yaratır ve yardım çabalarına odaklanır.
 • Travmatik durumlarda, krizle başa çıkmanız için gerekli araçları verdiği söylenir.
 • Zihinsel keskinliği arttırır.
 • Hedeflerinize ulaşmaya odaklanmanızı sağlamak için bu taşı bir araç olarak kullanabilirsiniz.
 • Hem iş hem de akademik alanında, bir dumortierit taşı beyin gücünü arttırabilir.

Dumortierit Taşı ve Çakralar

Yukarıda, meditasyon sırasında derin bir duygu rahatlığı ve denge ürettiğinden bahsetmiştir. Beşinci çakra için kullanıldığında; fiziksel enerjileri düzenlemeye ve dengelemeye yardımcı olur. Böylece, yüksek çakralar ve alt çakralar arasındaki iletişimi geliştirir. Bu çalışma, aynı zamanda Göksel Gözü açarak, kişinin ruh rehberleri ile iletişim kurmasına yardımcı olacaktır.

Dumortierit Taşı Nasıl Kullanılır?

Psişik yeteneklerin kilidini açmak ve geliştirmek için, elinizde bir parça dumortierit taşı tutarak meditasyon yapmanız faydalı olacaktır. Bu değerli taşın, İlahi sesi duymanıza yardımcı olacak çok güçlü bir titreşimi vardır. Düzenli kullanıldığında, psişik yetenekleri geliştirebilecek bir güce sahiptir.

Dumortierit taşının titreşimleri, Boğaz Çakrasının enerjisini arttırdığından, çevrenizle daha net iletişim kurma konusunda yetenek geliştirmenizi sağlayacaktır. Bu değerli taşı boğaz çakrasına yakın tutmanın en iyi yolu, Dumortierit taşı kolye takmaktır.

Bu şekilde, boğaz çakrasındaki tıkanıklıkları gidermek çok daha kolay olacaktır. Taşın enerjisinden yararlanmanın bir yolu da, dumortierit taşı bileklik takmaktır. Cilt ile doğrudan teması, psişik iletişim yeteneklerinizi geliştirmenize de yardımcı olacaktır.

Yastığınızın altında bir parça dumortierit taşı bulundurmak, günün stresini atmanıza ve rahatlama sağlamanıza yardımcı olur. Dumortierit taşı kolye ile enerjisini aura alanınızda tutmak; harika titreşimlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Enerjisini gün boyunca vücudunuza yakın tutmak için, onu çantanıza ya da cebinize de koyabilirsiniz.

Gerçek Dumortierit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek dumortierit taşı, yarım saydam ile opaktır. Rengi; lapis lazuli, azurit ve sodalit taşlarının rengi ile karıştırılabilir. Ancak, dumortierit taşı, diğerlerine göre çok daha sert ve dayanıklıdır.

Rengi, açık mavi, koyu mavi ve mor arasında değişebilir. Ancak, en yaygın renk koyu mavidir. Bazı versiyonlarında, mavi rengine eşlik eden beyaz çizgi ve noktalar da olabilir. Hemen hemen her dumortierit taşı opaktır. Ancak, çok nadir olarak yarım saydam da görünebilir. Ayrıca, mumsu bir parlaklığa sahiptir. Çok güzel görünen bir taş için fiyatı çok düşükse, muhtemelen sahtedir.

Dumortierit Taşı Bakımı

Dumortierit taşı, çok sıcak havalarda doğrudan güneş ışığından uzak tutulmalı, aranın torpido gözünde bırakılmamalı, saunaya girerken çıkarılmalıdır. Kumaş kaplı bir kutuda, nazikçe muhafaza edilmelidir.

Bahçe işleri ile uğraşacaksanız, dumortierit taşı kolye ve bileklik gibi takılarınızı çıkarın. Gübreli topraklar, takınızın görünümünü etkileyebilir. Günlük egzersiz sırasında da takmaktan kaçının. Ter tuz içerdiğinden, cilt de amonyak üretebilir. Terlemeye başlamadan önce çıkardığınızdan emin olur. Duşta da takmaktan kaçının. Çok fazla sabun taşa zarar verebilir.

 

Doğal taşlar hakında daha fazla bilgi edinmek için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Doğal taş satın almak için Tıklayınız

Yorumlar (1)

Şule pasin

Çok güçlü bir titreşimi olan bir taş kolye olarak boynuma taktım inanılmaz bir enerji yüklendim birde safirle taktım. Aman aman yavaş yavaş uyumlanılabilir bu titreşime çiddi güçlü sezgisel gücü olanlar için .

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar