Doğal Taşlar

Dolunayda Doğal Taş Ritüeli

13 Ocak 2021

Dolunayda Doğal Taş Ritüeli

Dolunay, derin bir onarıcı enerjiye sahiptir. Bu derin enerjiyle çalışma pratiği yapmak; bolluk, bereket, aşk ve şifa alanlarında çok daha etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir. Elimizdeki taşlar ile dolunay ritüelleri gerçekleştirmek, mümkün olduğunca enerjik olarak berrak olduklarından emin olmanın harika bir yoludur.

İster inanın ister inanmayın, doğal ve şifalı taşlar, sizden ve çevresinden aldığı enerjilere tutunurlar. Titreşim ve frekanslarını düzenli olarak saflaştırmak, özellikle de sık sık kullanıyorsanız iyi bir uygulamadır.

Şifacılar ile konuşur ya da internette şifalanma konusunda biraz araştırma yaparsanız, doğal taş temizleme için birkaç farklı yöntem olduğunu bulabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntemler ise, genellikle su kullanılıyor ve dolunayda şifalanmayı içeriyor. Dolunayda şifalanma, taşlara derin bir enerji temizliği sağlamanın en etkili yoludur. Bizler de tıpkı taşlarımız gibiyiz. Optimum frekansımızla çalışmak için, kendimize sürekli olarak dikkat etmemiz gerekir.

Dolunayda Şifalanma Öncesi Taş Temizleme

Doğal taşlar, günlük kişisel bakım ve şifa uygulamalarında kullanılan araçlardır. İyileşme için en iyi durumda olduklarından emin olmak için, bazı ritüellerden yardım alınabilir. Dolunay olduğunda, ay en parlak halindedir. Bu da, artık size hizmet etmeyen şeyleri serbest bırakmanız için en güçlü zaman olduğu anlamına gelir.

Dolunayda şifalanma için; dolunaydan bir gün önce taşlarınızı dolunayda temizlemek için yerleştirmeden önce, biraz temiz su ile nazikçe yıkayın. Müzik dinleyerek ya da onlara mantra söyleyerek temel oluşturucu bir uygulama yapmış olursunuz. Bu dolunay ritüeli; dişil enerjisi süper güçlü tutar ve anda kalmanıza yardımcı olur. Mantra söylemek, elbette tamamen isteğe bağlıdır.

Taşlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra, dolunayda yapılacak ritüeller için onu dışarıda bırakın. Ertesi gün, sabah güneş ışığında birkaç saat şarj olmalarına izin verin. Ancak; ametist, sitrik, florit, gül kuvars ya da dumanlı kuvars gibi bazı taşlar, doğrudan güneş ışığında solabilir. Bu nedenle, bu taşları sadece gün doğumunda şarj etmelisiniz.

Dolunayda Yapılacak Ritüeller

Ay, dolunayda en büyük ve en parlak halindeyken, tüm doğa üzerinde derin bir etkiye sahip olan güçlü bir enerjiye sahiptir. Dolunay, kendi hayatlarımıza oldukça sık yansıtılan doğadaki dinamik değişimleri vurgulayan bir ay döngüsünün sonunu simgelemektedir. Bu etkiler; hem fiziksel hem duygusal hem zihinsel hem de ruhsal olarak hissedilir.

Dolunay, tamamlanma ve salıverilme anıdır. Dolunay altında gerçekleşen her şeyin bir kutlama ritüeli olabilir. Bırakmak ve hayatınızdan çıkarmak istediğiniz her şeyi yazın ve dolunayın gücü altında güvenle yakın.

Kapana kısılmış duygularınız varsa, ritüelleri serbest bırakarak ya da kendi inançlarınızı sınırlandırabilirsiniz. Dolunay, aynı zamanda doğal taşları temizlemek ve şarj etmek için de mükemmel bir zamandır. Bu nedenle, onları güçlü ay enerjilerimi emebilmeleri için dışarıya ya da pencere kenarına koyduğunuzdan emin olun.

Dolunayda Şükran Ritüelleri

Bir parça kağıt ve mum kullanarak şükran ve bereket ritüelleri gerçekleştirilebilir. Bunun için, bırakmak istediğiniz her şeyi bir kenara yazın. Bunlar korkular, negatif enerjiler, şüpheler, kötü alışkanlıklar, kin olabilir. İstediğiniz her ayrıntıyı yazın. İstenen enerjik sonucu geliştirmek için, bu kağıda korkuları salıvermenin sembolü olarak “zibu sembolü”nü de çizebilirsiniz.

Bir mum yakın. Siyah bir mumunuz ya da siyah turmalin taşınız varsa, daha iyidir. Daha sonra, ateş unsuruyla bağlantı kurun ve kağıda az önce yazdığınız listedekileri okumaya başlayın. İhtiyaç duymadığınız her şeyin, önünüzdeki kutsal ateşte yakıldığını hayal edin. Bir süre, mum ile meditasyon yapın. İsterseniz, herhangi bir mantra söylemeyi de tercih edebilirsiniz. Daha sonra, kağıdı bu mumun alevinde yakın ve küllerini de atın.

Dolunayda Bereket Ritüeli

Ayın enerjisini kullanarak titreşimlerinizi yükseltmek, bolluk ve bereketinizi arttırmak için de dolunayda bereket ritüeli gerçekleştirebilirsiniz. Bir kağıda, başarmak istediğiniz şeyleri ve minnettar olduğunuz şeyleri yazın. Yaşamdaki bu şeyler için, evrene ve tanrıya minnettarlığınızı iletin.

Bolluk ve bereketinizin artması ve titreşiminizin yükselmesi için, bu kağıdı ay ışığının altına koyun. Dilerseniz, bu kağıdın üzerine berrak bir kuvars taşı koyabilirsiniz. Ya da, kağıda bolluk, sağlık, bereket, evrensel sevgi ve neşe sembolleri de ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak, bereketinizi ve enerjinizi arttıracaktır. Dolunayda bereket ritüelini, yukarıdaki şükran ve minnet listesi için belirtildiği şekilde, kağıda yazarak yapın.

Ay ve Su Ritüeli

İhtiyacınız Olanlar: Kapaklı bir cam kavanoz, arıtılmış su

Kavanozu, arıtılmış su ile doldurun ve gece boyunca ay ışığının doğrudan çizgisine koyun. Suyu dışarıya yerleştirirken, niyetinizi göz önünde bulundurarak birkaç dakika geçirin. Sabah kavanozu geri alın ve istediğiniz şekilde kullanın. İşte, onunla neler yapabileceğinize dair birkaç fikir:

 • Her gün 1-2 yudum içerek, kendinize niyetinizi ve ayın gücünü hatırlatın.
 • Taşınızı bu suda yıkayın. Bu, her türlü enerjiyi emerek taşınıza ferahlık verir ve gücünü arttırır.
 • Suyu bir sprey şişesine koyun. En sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla ekleyin ve sabahları tonik olarak kullanın.

Dolunay Ritüeli İçin Kullanılacak Taşlar

 • Dolunay ritüeli için hazırlık yaparken evinizi ve odanızı temizleyin. Dağınık bir ev, zihni de dağıdır. Arzularımızı tezahür ettirmek için ise, mutlak bir netliğe ihtiyacımız vardır.
 • Biraz mum satın alın. Adaçayı kullanmayı seviyorsanız, dolunay ritüeli için adaçayı da alabilirsiniz.
 • Güzel ve rahat bir yer planlayın. Biraz minder ya da sandalye, elinizde de bir fincan çay bulundurun. Dolunayda şifalanma için herhangi bir doğal taşınız varsa, onları kullanmak için iyi bir zaman olacaktır.

Dolunay ritüelleri için aşağıdaki taşları kullanabilirsiniz:

 • Niyetinizi belirlemek için kristal kuvars
 • Daha fazla aşk getirmek için gül kuvars
 • Denge için ametist
 • Bereket, iyi şans ve maddi faydalar için labradorit
 • Mutluluk ve neşeyi hayatınıza getirmek için sitrin

Dolunay ritüeli zamanı geldiğinde ;

Sakinleştirici müziklerden hoşlanıyorsanız, fazla dikkat dağıtmayacak yumuşak bir parça seçebilirsiniz. Oturun ve rahatsız edilmeyeceğinizden emin olun. Derin bir nefes alın ve rahatlayın.

Zihninizin dolaşmasına izin verin. Hazır olduğunuzda, artık size hizmet etmeyen ve ilerlemenizi engelleyen şeyler hakkında düşünmeye başlayın. Bu gece, bunları dolunaya bırakacaksınız. Böylece, tüm güzel şeylerin gelmesi için yer açabilirsiniz. Evren ve ay, birlikte çok iyi çalışır. Hayatınızda alan sağlamak için, olumsuzluk ve dağınıklıkları temizlemeniz gerekir.

Dolunayda Aşk Ritüeli

Dolunayda aşk ritüeli yapmak için, “aşk taşı” olarak da bilinen pembe renkli gül kuvars taşı öne çıkmaktadır. Duygusal ritüeller için, romantik ilişkilerinizde bir dengesizlik yaşıyorsanız, dolunayda aşk ritüeli yaparken gül kuvars taşını yakınızdan tutun. Bu taş, yalnızca başkalarından sevgi çekmek için değil, aynı zamanda kullanıcısının kendisine olan sevgi ve saygısını geliştirmek için de kullanılabilir.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar