Doğal Taşlar

Doğurganlığı Arttıran Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

14 Ağustos 2021

Doğurganlığı arttıran doğal taşları hamile kalmak, gebelik veya doğum için nasıl kullanacağınızı mı merak ediyorsunuz? Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Kısırlık, ne yazık ki birçok çiftin anne baba olma hayalini engelliyor. Ve son çalışmalar, stresin kadınların üreme sağlığını olumsuz yönde etkilediğini ve doğurganlığını olumsuz etkilediğini doğruluyor.

Anne ve baba olmak için elinden gelen her şeyi yapanlar, bunun nasıl bir mücadele olduğunu iyi bilir. Neyse ki, modern tıp ve alternatif terapilerin yardımıyla kısırlık sorununu iyileştirme seçenekleri de sürekli artıyor.

Alternatif tıbbın önemli bir parçası olarak, doğurganlık taşları, ebeveyn olma yolunda zihinsel veya fiziksel engelleri kaldırmada önemli bir rol oynar. Doğurganlık ile ilgili sorunlarınızı hedeflemek için doğal taşları nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, bu faydalı kılavuzdan yararlanabilirsiniz. Bu yazıda, doğurganlık taşlarının kullanımıyla gebe kalma şansını nasıl arttırabileceğinize odaklandık. Sağlıklı gebelik ve normal bebek gelişimini desteklemek için bu taşları nasıl kullanabileceğinizi de açıkladık!

Doğurganlığı Arttıran Taşlar Nasıl Kullanılır?

Doğurganlık taşları, bedenlerimizi iktidarsız enerjiden arındırmakta harikadır. Vücudumuzun doğal doğurganlık döngüleri ile hizada kalmasına yardımcı olarak, üreme sistemini taze enerji ile şarj eder. İşte, bu taşların nasıl kullanılacağına dair en popüler yöntemlerden bazıları…

Yeni ay ritüeli

Ayın doğurganlık üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Ve ayın döngülerinin gücünü doğal taşlar ile birleştirmek ritüelin gücünü arttırır. Ay, akan dişil enerjiyi temsil ettiğinden ve adet döngüleri ile ilgili olduğundan, özellikle kadınlar için önemlidir.

Genel olarak, kadın doğurganlığı Yeni Ay sırasında maksimum seviyeye ulaşır. Ancak, daha fazla doğruluk payı için kendi doğurganlık döngünüzü takip edin.

 • Seçtiğiniz doğurganlık taşı için önce temizlik yapın.
 • Ona niyetinizi yükleyin ve gece boyunca Yeni Ay'a maruz bırakın.
 • Bunu bulutlu veya yağmurlu havalarda da yapabilirsiniz.
 • Şarjı bittiğinde, taşı ya rahminizin yanında taşıyın ya da yatağınızın yanına koyun.

Doğurganlık taşlarını takmak

Doğurganlık taşları ile hazırlanmış mala kolye taşımak, enerji alanınızı harekete geçirmenin ve vücudunuzu hormonları düzenlemeye ve hücreleri yenilemeye teşvik etmenin güçlü bir yoludur.

Engelleri ve korkuları ortadan kaldırmaya yardımcı olarak doğurganlık taşları, enerji alanımız ve çevremiz arasında doğal bir enerji alışverişi sağlar. Düşüncelerimiz ve duygularımız hafiflediği için biz de kendimizi daha hafif, genç ve taze hissederiz.

Bileklik olarak doğurganlık taşı takmak veya cebinizde taşımak; alt enerji merkezlerini, özellikle de kök ve sakral çakrayı uyararak üreme sağlığımızı etkileyen durgun enerjiyi ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Unutmayın; onları karın bölgenize ne kadar yakın tutarsanız o kadar iyidir. Mümkünse, pantolon cebinize hatta iç çamaşırınıza sabitlemeyi deneyebilirsiniz.

Doğurganlık artırıcı mistik iksir

Doğurganlık için doğal taşlar ile mistik bir iksir hazırlamak, hem doğurganlığı artırmak hem de daha sonra hamileliği desteklemek için işe yarayabilir.

 • Bu amaç için taşlardan birini seçin ve cam bir kaseye koyun.
 • Enerjinin mümkün olduğunca saf olmasını isteyeceksiniz. Bu nedenle, iksiri hazırlamadan önce kaseyi adaçayı tütsü ile tütsülemek her zaman iyidir.
 • Seçilen taşın suya koyulmasının güvenli olduğundan emin olun. Güvenli değilse, kuru ve kapalı daha küçük bir kavanozda saklayabilirsiniz.
 • Yatmadan önce, bu iksirin suyundan dilinizin altına birkaç damla alın veya içme suyunuza karıştırın.

Bir doğurganlık iksiri, bizi pozitif enerji akışına daha açık hale getirmeye hizmet eder. İçimizdeki ilahi dişil veya eril ile daha fazla akışta olmamıza ve ikisi arasında bir denge oluşturmamıza yardımcı olur. Verimli olmak, alıcı ve açık olmaktır. Ve doğurganlık taşları bu konuda bize yardımcı olabilir!

Doğal taşlar ile enerji detoksu

Enerji detoksu için doğurganlık taşlarını kullanmak için, 7 doğurganlık taşını bir araya getirin ve bunları çakralarınızla eşleştirmek için vücudunuza yerleştirin.

 1. En iyi kök çakra taşlarından biri kaplan gözü taşıdır.

Sizi topraklamaya, tutkuyu uyandırmaya ve eşinizle aranızdaki bağı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Omurganızın tabanına yerleştirin. Diğer kök çakra taşlarının hangileri olduğunu öğrenmek için Kök Çakra Taşları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 1. Sakral çakra taşı için, karnınızın alt kısmına karnelyan yerleştirin.

Bu, tutkuyu ateşlemeye ve eşler arasındaki fiziksel birliği yeni bir seviyeye yükseltmeye yardımcı olacaktır.

 1. Doğurganlık taşı jasper, Solar Pleksus çakra için kullanılabilir. 

Taşı, göbek deliğinin üzerine yerleştirin. Enerjisi doğurganlığı artırır ve solar pleksustan toksik olan her şeyi ortadan kaldırarak gebe kalma şansını artırır. Bu, gebe kalmayı ve sağlıklı fetüs gelişimini destekleyen alışkanlıklara bağlı kalmamıza yardımcı olabilir.

 1. Kalp çakra taşı için pembe kuvars veya unakit gibi bir taşı seçin.

Tüm bu taşlar, eşinizle bağlantı kurmanıza ve kendinize uyum sağlamanıza yardımcı olarak, kadınsı yanınız ve kalp alanınızla temasa geçmenize yardımcı olur. Kalp çakra taşları hakkında daha fazlasını öğrenmek için tıklayın.

 1. Boğaz çakra taşı olarak akuamarin kullanabilirsiniz.

Taşı boğazınıza yerleştirin. Bu, ihtiyaçlarınızı anlamanıza ve ebeveyn olma hedefinizden sizi alıkoyan olumsuz düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

 1. Üçüncü göz çakra taşı olarak lepidolit çok iyidir.

Evrene daha fazla güvenmenize ve zihninizi saran stres ve korkudan kurtulmanıza yardımcı olması için taşı alnınıza koyun.

 1. Taç çakra taşı için ay taşı veya kristal kuvars kullanabilirsiniz.

Seçtiğiniz taşı, saç derinize dokunarak başınızın üzerine yerleştirin. Gelecekteki bir ebeveyn olarak yolculuğunuzun ilahi bir şekilde yönlendirildiğine ve her şeyin ilahi zamanlamasında gerçekleştiğine dair daha fazla inanç kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Doğurganlık taşlarını yastığınızın altına yerleştirin

Hamilelik şansını artırmak ve karnınızda gelişen fetüsü korumaya yardımcı olmak için yatak odanızda doğurganlık taşlarını kullanabilirsiniz.

Bu taşlardan biri veya birkaçını yatağınızın altına yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu taşlar, samimiyeti arttıracak ve eşler arasında bir sinerji yaratmaya yardımcı olacaktır. Taşınızı sezgisel olarak seçebilir ve sizin için doğru olan şekilde düzenleyebilirsiniz.

Doğal taşlar, nerede olursa olsun etkilerini gösterecek olsa da, onları midenize ne kadar yakın tutarsanız o kadar iyidir. Doğurganlık taşları bu şekilde nasıl kullanacağınızı bilmek ve bunları yastığınızın altına yerleştirmek de harikalar yaratır.

Yastığınız veya yatağınızın altına koyduğunuzdan bağımsız olarak, her 10-15 günde bir taşları temizlediğinizden emin olun. Bunu yapmak; hamile kalma şansını artıracak ve bebek için enerjik bir koruma oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Doğal taşlar ile doğurganlık meditasyonu

Hamilelik için doğal taşlar ile meditasyon yapmak için:

 • Sırt üstü yatarken karnınızın altına seçtiğiniz taşları yerleştirin. Sıcak bir battaniyeye uzanıp kendinizi ısıtabilirsiniz.
 • Gözlerinizi kapatın ve enerjinin vücudunuzdan aktığını hayal edin.
 • Ardından, karın bölgenize odaklanın.
 • Rahim veya alt mideyi dolduran ışık ve pozitif enerjiyi gözünüzde canlandırın.
 • Taşların, sizi bir hafiflik ve huzur duygusuyla doldurmasına izin verin. Nefes alırken enerjinin karnınızdan dışarıya nasıl genişlediğini hayal edin.

Doğurganlık meditasyonu, uyum sağlamanıza ve gün boyunca üreme sisteminizde ve karnınızda biriken stresi vücudunuzdan atmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yatmadan önce veya doğru hissettiğiniz zaman yapabilirsiniz.

Doğurganlık taşları kullanımına ilişkin tüm bu yöntemler arasında, size fayda sağlayacak bir veya daha fazla yöntem bulacağınızdan emin olabilirsiniz. İster hamilelik veya doğum, ister doğurganlık için doğal taşlar arıyor olun, bu küçük mucizeler size çok büyük yardım sağlayabilir!

 

Yorumlar (1)

Ayşe

Merhaba Doğurganlık için bir çok taş öneriyorsunuz hangisini kullanmalıyız ? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar