Doğal Taşlar

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir?

14 Ağustos 2021

Doğal taşlar hakkında bilgi edinmeye başlayan herkesin sorduğu en yaygın sorulardan biri, “doğal taşlar nasıl temizlenir?”. Onları doğru şekilde temizlemek, doğru çalışmalarını sağlamak ve şifalı etkilerinden yararlanmak için oldukça önemlidir. Çünkü doğal taşlar, doğal frekanslarında titreştikleri sürece bize sürekli olarak iyileştirici enerjilerini sağlayan araçlardır.

Doğal taş temizliği ile ilgili karşılaşılan sorunlardan biri, doğal frekanslarının kırıcı olabilmesidir. Örneğin; bir şifa çalışması yaparken kullandığınız doğal taş, doğal frekansı yerine iyileşme sürecinde salınan enerji ile uyum içinde titreşmeye başlayabilir. Ve bu, parazit olduğunda akordu bozulan bir radyo istasyonu gibidir.

Doğal Taşlar Neden Temizlenmeli?

Bir doğal taşın kendi doğal frekansının akordu bozulduğunda; düzgün salınım yapmaz. Yani, iyileştirme işini etkili bir şekilde yapamaz. Bu olduğunda, doğal taş temizliği gerekir. Onları temizleyerek; zaten akordu bozuk bir doğal taşın sesini açmaya çalışmak yerine, onu doğal frekansına geri getirmiş olursunuz. Bu, taşları şarj ettiğinizde olan şeydir.

Yani, doğal taş temizliği yaptığınızda, en etkili işlerini yapabilmeleri için doğal frekanslarını korumalarını sağlıyoruz. Peki, doğal taşınızı hangi zamanlarda temizlemeniz gerekiyor?

 • Bir başkası onu eline aldığında
 • Şifa için kullanılmadan önce ve sonra
 • Onu satın aldıktan sonra
 • Tartışma, kaos, yoğun duygular gibi negatif enerjiler olduğunda
 • Bakım için düzenli olarak

Doğal Taşları Temizleme Yöntemleri

Doğal taş temizliğinin amacı, onu yeterince titreşecek bir enerjiyle tanıştırmaktır. Böylece, onun "akordunun bozulmasına" neden olan şeyle rezonansa girmesini durdurur. Aynı zamanda, onu tekrar bozacak daha fazla parazite neden olmadığından emin olmak istersiniz.

Vokal tonlama

Doğal taş temizliği yapmak için en iyi seçeneklerden biri sestir. Bu, hem ses hem de taşın titreşimler üzerinde çalıştığı düşünüldüğünde oldukça mantıklıdır. Aradaki fark; taşların ışık titreşimleri ile ve sesin de ses titreşimleri ile titreşmesidir.

Taşınızı temizlemek için sesi kullanarak, doğru sesleri kullandığınız sürece ona başka parazitler sokma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bunun nedeni, sesin yeterince yüksek sesle çalındığında nesnelerdeki molekülleri hareket ettirebilen fiziksel bir enerji olmasıdır. Ancak, ses durduğunda fiziksel nesneler, doğal titreşim durumlarına geri dönerler.

Sesi kullandığımızda, doğal taşlar aslında çalınan ses ile rezonansa girmez. Çünkü, taşlar ses titreşimlerini değil ışık titreşimlerini kullanır. Sesin yaptığı şey, taştaki molekülleri hareket ettirerek enerjiyi serbest bırakmak ve onları temel rezonans frekanslarına geri döndürmektir. Peki, vokal tonlama ile doğal taşlar nasıl temizlenir?

 • Derin nefes alın. Nefes alırken karnınızın bir balon gibi şişmesine izin verin.
 • Sizi arınma duygusuyla dolduran bir şey hayal edin.
 • Nefes verirken, o arınma enerjisini temsil eden bir ses çıkardığınızı hayal edin.
 • İsteğe bağlı olarak, taşınızı ağzınızın önüne yerleştirin. Bunu yapmak, taştaki titreşimleri hissetmenizi sağlayacaktır.
 • Şimdi, üç derin nefes alın ve nefes verirken düşündüğünüz sesi çıkarın.

Bu alıştırmayı yaparken, sesi yükseltmek veya alçaltmak istediğinizi hissetmeye başlayacaksınız. Böylece, taşınızın temizlendiğini anlayabilirsiniz.

Sesi kullandığınızda, tüm doğal taşları aynı anda temizleyebilirsiniz. Ve vokal temizlik, ses yüksek olduğu sürece sadece birkaç dakika sürmektedir.

Ametist ile doğal taş temizleme

Ametist taşı, diğer taşları temizlemenin başka bir kolay yoludur. Ametist taşının üzerine bir veya daha fazla doğal yerleştirin ve gece boyunca bırakın.

Ametist, negatif enerjiyi çekerek taşınızı doğal frekansı ile rezonansa geri getirecektir.

Dört element yöntemi ile doğal taş temizleme

Doğal taşları temizlemek için bir diğer yöntem, onları dört elemente sunmayı içerir.

 • Hava

Taşınızı doğaya sunun ve birkaç dakika boyunca yanan tütsü dumanından veya bir rüzgar esintisinden geçirin. Tütsü ile doğal taş temizleme de popüler bir yöntemdir.

 • Su

Bir kase su veya bir su birikintisine koyarak taşınızı birkaç dakika boyunca yıkayın.

 • Ateş

Taşınızı yakmamaya dikkat ederek, bir ateşten veya gece boyunca ay ışığından ya da gündüzleri güneşten geçirin.

Doğal taşınızı ay ışığı veya güneşe yerleştirmek, genellikle doğal taşları şarj etme yöntemi olarak düşünülür. Ancak, bu işlemin bir parçası olarak yapıldığında temizlik olarak kabul edilir.

Uyarı: Bazı taşların güneşte solacağını unutmamak önemlidir. Solduklarında, iyileştirici özelliklerinin gücü de azalır. Bu nedenle, taşınızın güneş yöntemini kullanmaya uygun olup olmadığını önceden araştırın.

Tuzlu su ile doğal taş temizliği

Tuzlu su son derece temizleyicidir ve başka bir basit doğal taş temizleme yöntemidir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Taşınızı 1-24 saat arasında herhangi bir yerde tuzlu suya daldırın
 • Daha sonra temiz akan su altında durulayın
 • Tuzlu suyu atın

Her taş tuzlu su temizliği için uygun değildir ve taşınıza zarar verebilir. Örneğin; gözenekli, metal içeren, opal gibi su içeriğine sahip olanlar, pirit, lapis lazuli ve hematit gibi taşlar tuz ile doğal taş temizleme için uygun olmayabilir.

Tütsü ile doğal taş temizleme

Tütsüleme, tütsü çubuklarının yakılmasını ve ardından taşınızı 20-30 saniye boyunca dumanın içerisinden geçirmenizi içeren eski bir enerji temizleme yöntemidir.

Tütsü yakmak, çevreden ve taşlardan gelen negatif enerjileri uzaklaştırır. Adaçayı, sandal ağacı ve sedir, doğal taş temizliği için kullanılacak en iyi bitkileridir.

Tütsü yakmak ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevapları için “Tütsü nedir, nasıl yakılır ve ne işe yarar?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Düşünce enerjisi ile temizlik

Düşünceler; duyguları ve enerjik gerilimi dönüştürebilen ve hatta doğal taşları temizleyebilen son derece güçlü bir enerji kaynağıdır.

Burada, yapmanız gereken tek şey, taşınızın temizleyici ışıkla çevrili olduğunu hayal etmektir. Daha sonra, taşta bulunan tüm negatif enerjinin çekilip nötralize edildiğini hayal edin. Bu kadar basit!

Doğal taşlar nasıl programlanır?

Doğal taşları programlamak, belirli bir konuda yardımını alabilmeniz için onlarla iletişim kurmanın harika bir yoludur. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Tutmak için çekildiğini hissettiğiniz elinizde taşı tutun.
 • Taşınıza odaklanın ve programlamak istediğiniz enerjiyi zihninize getirin.
 • Belirlediğiniz niyetin, o taşın iyileştirici özellikleriyle uyumlu olduğundan emin olun. Örneğin; kristal kuvars, herhangi bir amaç için programlanabilen bir taştır.

Artık, doğal taş temizliği ve programlaması hakkında bilmeniz gerekenleri öğrendiniz. Şimdi, uygulama ve şifalı güçlerinden maksimum oranda faydalanma zamanı!

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar