Doğal Taşlar

Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

12 Ocak 2021

 

Doğal taşları nasıl seçeceğinizi, onları nasıl temizleyeceğinizi ve niyetinize göre nasıl programlayacağınızı öğrendiyseniz, artık onları kullanabileceğiniz yöntemleri de öğrenmenin zamanı geldi. Bu başlangıç kılavuzu, size doğal taşlar ile nasıl çalışmaya başlayabileceğiniz ve onların özelliklerinden nasıl yararlanabileceğiniz konusunda 6 farklı yöntem sunmaktadır.

Niyetiniz Önemli

Doğal taş kullanımı için çok çeşitli yöntemler vardır. Bazıları basitken, diğerleri daha karmaşıktır. Net bir niyete sahip olmak; yalnızca elinizdeki taşın enerjisine erişmenin değil, aynı zamanda sahip olduğunuz etkileri ve sonuçları daha iyi izleyebilmenin de en iyi yoludur.

Taşları tamamen sezgisel olarak seçmeyi tercih ediyorsanız, daha sonra taşın özelliklerine bakmanızı ve taşın neden sizi çağırdığına dair onay almanızı öneririz.

Doğal Taşlar Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Doğal taşların meditasyon ve şifaya yardımcı olabileceğine dair bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Aslında, genel olarak doğal taşlar hakkında çok az bilimsel kanıt vardır. Bazı bilim adamları, taşların yalnızca bir plasebo etkisi olduğunu savunmaktadır.

Ancak, tarih boyunca kadim uygarlıkların enerji, barış, güç, koruma için doğal taşlardan yardım aldıkları göz önünde bulundurulduğunda, bunun yalnızca plasebo etkisi olduğunu söylemek doğru olmayacaktır.

Doğal Taşlarla Çalışmanın 6 Yolu

Artık, taşınızı neden seçtiğinizi ve size hangi konuda yardımcı olmasını istediğinizi bildiğinize göre, onu harekete geçirme zamanı. Durumunuza uyan ve sizin için en uygun olan aşağıdaki yöntemlerden birini seçebilirsiniz. Bu yöntemler, yalnızca bir giriş niteliğindedir, şifalı taşlarla çalışmanın pek çok farklı yolu vardır.

Doğal Taş Taşımak

Bu, doğal ve şifalı taşları günlük yaşamınıza dahil etmenin en basit ve ekonomik yollarından biridir. Taşınızı korumaya yardımcı olması için küçük ve yumuşak bir torba ya da kese içine koymanızı tavsiye ederiz. Doğal taş taşımayı düşünüyorsanız, cilalı taşları tercih etmenizi öneririz. Çünkü, bu taşlar daha sağlamdır ve hasar görme riskleri daha düşüktür. Bazı yumuşak taşlar, kolay kırılabilir ve cebinizde rahatsız hissedebilir.

Taşınızı, enerji alanınızda olması için cebinizde taşıyabilirsiniz. Bazı kadınlar, taşları sütyenlerinde taşımak gibi başka yaratıcı yolları da tercih ediyorlar. Ayrıca çantalarına, cüzdanlarına ya da montlarına taşı koyarak, belirli zamanlarında yanlarında taşıyorlar.

Doğal Taşları Takı Olarak Takmak

İnsanlar, eski çağlardan beri metafiziksel özellikleri nedeniyle doğal taşları kullanmışlardır. Bunu yapmak, enerji alanınızdaki taşın enerjisine ve ayrıca gün boyunca çakralarınıza sahip olmanızı sağlar.

Bu nedenle, taşın doğru çalışması için cildinize temas etmesi faydalı olacaktır. Ayrıca, kullandığınız takının metallerinin, taşın özelliklerini engellemediğini ve geliştirebileceğini de unutmayın. Kalay, bakır, gümüş ve altın, yeryüzünde diğer doğal taşlar ile birlikte gelişen minerallerdir.

Doğal taşlar, her takıldığında bilinçli ya da bilinçsiz olarak niyetimizi bize hatırlatır. Günümüz şifacılığında, bunların pahalı olması şart değildir. Basit bir taş boncuklu bileklik ya da bir ip üzerindeki doğal taş kolye de iyi iş çıkaracaktır.

Doğal Taşlar ile Meditasyon

Birçok insan, meditasyon yaparken doğal taşları kullanmayı sever. Meditasyon, 10 dakika kadar kısa bir süre için yapılabilir. Taş, daha kısa bir süre için enerji alanınızdadır. Ancak, şifa seanslarında olduğu gibi, bağlantı daha da yoğunlaşır.

Zaten meditasyon yapmaktan hoşlanıyor ya da bu ruhani uygulamaya açıksanız, en iyi sonuçları görebilirsiniz. Doğal taşlar ile meditasyon yapmanın bir yolu, taşı elinizde ya da kucağınızda tutarken bağdaş kurup veya lotus pozisyonunda oturmaktır. Gözleriniz kapalıyken nefesinize odaklanın ve meditasyon yapmaya başlayın.

Daha sonra, taşa odaklanın ve bilinçli bir şekilde onun enerjisine bağlanın. Bunu yaparken, açık ve anlayışlı olmalısınız. Taşın parladığını hissedin. Işığını ve enerjisini enerji alanınıza ve bedeninize gönderdiğinizi hayal edin.

Bunu gerektiğinde tekrarlayabilir ya da günlük olarak yapabilirsiniz. Doğal taşlar ile meditasyon yapmak, doğal taşları günlük hayatınıza dahil etmenin etkili yollarından biridir.

Doğal Taşları Vücuda Yerleştirme

Bu yöntemde birkaç farklı doğal taş, vücudun çevresine ya da üzerine yerleştirilir. Ayrıca, çakralara yedi ya da daha fazla taşın yerleştirildiği doğal taş setleri ile çalışmayı da içerir. Bu tip bir uygulama için, daha küçük taşlar daha idealdir.

Doğal taşları vücuda yerleştirme pratiğini, bir şifacıya yaptırabilir ya da evinizde kendi kendinize yapabilirsiniz. Bir doğal taş ile çalışırken, onu tek bir çakranın üzerine yerleştirebilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, taşın çakra ilişkisine rengine bakmaktır. Gerekirse, daha fazla bilgi için kristal şifa kitaplarına bakabilirsiniz.

Özgüven oluşturmak için kullanmak istediğiniz bir kaplan gözü taşınız olduğunu varsayalım. Burada, ilgili çakra Solar Pleksus Çakradır. Taşı, Solar Pleksus Çakranızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Ardından, gözlerinizi kapatın, birkaç derin nefes alın ve taşın işini yapmasına izin verin. Bunu, en az 10-15 dakika boyunca sürdürün.

Ev Dekorasyonunda Doğal Taşlar

Bu, Feng Shui’nin modern gelişimi ve benzer bütünsel uygulamalarla ilgilidir.

Çevremizin değiştirilebilen bir enerji alanı ve atmosferi vardır. Herhangi bir boşluğa veya evimize kristaller ekleyerek bu enerjileri çevremize ve yaşamımıza davet edebiliriz. Çevremiz, bizi zamanla etkilemektedir.

Bu yöntem, diğerleri kadar doğrudan etkili değildir. Onu, diğer yöntemlerle birlikte kullanmak daha iyi olabilir. Ev dekorasyonunda doğal taş kullanımı için, genellikle daha büyük taşlar daha iyi bir seçimdir. Ancak, küçük olanları da kaselere ya da vücudunuza yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, herhangi bir şekil ya da formdaki taş kullanılabilir.

Örneğin; yatağınızın yanına veya bilgisayarınızın yanına sakinlik için bir kristal yerleştirebilirsiniz. Koruma amaçlı taşlar ön kapının yanına yerleştirilebilir. Konumu, oradayken ne yaptığınızı ve orada olmasını istediğiniz enerji türünü düşünmeniz gerekir.

Yoga Pratiğinde Doğal Taş Kullanımı

Doğal ve şifalı taşları yoga matının üzerinde tutmak, yoga yapmak için sakin bir alan yaratmanıza yardımcı olacaktır. Daha derin bir meditasyon durumunu teşvik etmek için savasana sırasında bu taşları vücudunuza bile yerleştirebilirsiniz.

Kişisel Bakımda Doğal Taş Kullanımı

Doğal taşlar, birçok kişisel bakım rutinine dahil edilebilir. Evde, kendin yap kaplıca tedavisi yapmak için; taşınızı yanınıza alın ve yüzünüzü yıkamak için kullandığınız suyun içine daldırın.

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir?

Doğal taşları kullanmaya başlamadan önce, onları temizlemenizi tavsiye ederiz. Doğal taş temizliği, aşağıdaki şekillerde yapılabilir:

  • Taşı tütsü, özellikle adaçayı tütsüsü içinden geçirebilirsiniz
  • Şarkı ya da müzik gibi sesler kullanabilirsiniz
  • Taşı, birkaç saat güneşe ya da ay ışığına maruz bırakabilirsiniz
  • Taşınızı akan suyun altına koyabilirsiniz
  • Tuzlu suya batırabilirsiniz
  • Bir kase esmer pirinç içine gömebilirsiniz

Bazı doğal taş temizleme yöntemleri belirli taşlar için uygundur. Bu nedenle, başlamadan önce hangi taşın nasıl temizleneceği konusunda araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar