Doğal Taşlar

Doğal Taşlar

25 Aralık 2019

 Doğallığa ve sağlıklı bir hayata adım atmak isteyenlerin tercih ettiği aksesuarlardan birisi de doğal taşlardır. Doğal taşlar, uzun yıllar boyu doğanın döngüsünde yoğurulan ve enerjisi olan taşlardır. İnsanlık tarihinden çok önce dünyada yer alan bu taşlar, yıllar boyunca kavrularak farklı bir enerjiye sahip olurlar. Bu nedenle insan sağlığına faydaları olduğu kadar birçok sorunun da çözümü niteliğindedir. Özellikle de iç bunalımlara karşı tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Dünya üzerinde sayılamayacak kadar doğal taş bulunur ve bu taşlar insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Gelin şimdi doğal taşların özelliklerine ve doğal taş çeşitlerine bir göz atalım.

 

  • Doğal Taş Özellikleri 

Doğal taşların özelliklerini saymakla bitiremeyiz. Ancak en etkili birkaç özelliğinden bahsedeceğiz. Bu özelliğin başında hastalıklara iyi gelmesi yer almaktadır. Örnek olarak azurit taşı, göz sağlığına iyi gelmektedir ve uzun süre araç kullanan ya da bilgisayar başında olanlar için oldukça faydalıdır. Bu gibi özelliklerinin yanı sıra taşların birbirinden farklı anlamları vardır. Örnek olarak turkuvaz taşına göz atabiliriz. Bu taş, sadakat, dostluk ve sevgiyi temsil etmektedir. Aynı zamanda kalp hastalıklarına, sindirim ve tansiyon problemlerine de iyi gelmektedir.

 

Doğal taşların bir diğer özelliği de toksinleri vücuttan atmasıdır. Özellikle de yeşim taşı, insanların vücutlarından toksinleri atmaya faydalı bir taştır. Aynı zamanda bu taş diş ağrılarına da faydalıdır. Yapmanız gereken taşı bir süre ağzınızda tutmak olacaktır.

 

Doğal taşlar, birbirlerinden farklı boyutta ve renktedir. Bu nedenle aksesuar olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Evlerde, ofislerde ve cafelerde süs olarak bu taşlardan faydalanılmaktadır. Taşları hemen hemen her yerde bulabilirsiniz ve uygun fiyatları sayesinde her türlü bütçeye uygun doğal taş yer almaktadır. Bu taşları bir defa satın almanız yeterli olacaktır. Ömür boyu kullanabilirsiniz ve içerisindeki enerji, yanınızda bulundurduğunuz sürece size destek verecektir.

 

Doğal taşlar adı üzerinde doğada doğal olarak bulunan taşlardır. Bu taşlar insan sağlığına herhangi bir olumsuz yan etkide bulunmazlar. Aksine insan sağlığı için çeşitli faydaları bulunmaktadır. Taşlar daha önce de dediğimiz gibi farklı şekillerde ve desenlerdedir. Bu nedenle hoşunuza gidecek taşı mutlaka bulursunuz.

 

Gelin şimdi de taşların isimlerinden ve anlamlarından devam edelim. Yukarıda örnek verdiğimiz taşlara ek olarak değişik birçok taş bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri de mercan, yakut, zümrüt, kuvars, inci, kehribar, safir ve elmastır. Birçoğu doğada az bulunduğu için kıymetli taşlar statüsündedir ve satın almak için büyük bir bütçeniz olması gerekir. Bazı taşlarsa oldukça düşük fiyatlara bolca temin edilebilir. Her bir taşın kendine göre farklı anlamları vardır ve bu taşlar farklı hastalıklara fayda sağlamaktadır.

 Doğal Taşların İsimleri ve Anlamları

 

Bu taşlardan en çok etkiye sahip olanlarının başında ise ametist taşı gelmektedir. Mor ve mavimsi renge sahip olan doğal taşlar, zeka ile ilişkilendirilmiştir. İnsan zihnine dinginlik ve sakinlik vermektedir. Aynı zamanda kanı temizlediğine ve kişiye enerji verdiğine inanılmaktadır. Nitekim bu taşı yanında bulunduran insanlar kendilerini psikolojik olarak daha rahat hissetmektedir.

 

Safir taşı ise mavimsi görünümü sayesinde insanların dikkatini çekmektedir. Özellikle de kalbi ve böbrekleri güçlendirme özelliğine sahiptir. Sakinleştirici bir özelliğe sahiptir ve doğada en çok bilinen doğal taşlardan birisidir.

 

Kehribar taşının ise boğaz ve tiroid bezlerine faydası oldukça bilinen bir bilgidir. Genellikle tespih yapımında da kullanılan bu taş, insanlara çok özel bir enerji vermektedir. Aksesuar olarak sıklıkla tercih edilmesinin nedeni de budur.

 

Bir diğer doğal taşımız da laldir. Lal taşı; huzur, şefkat ve sevgi duygularını canlandırmaktadır. Özellikle de kırmızımsı rengiyle sevgiye çağrışım yapmaktadır. Kan dolaşımını kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Bunun nedenlerinden birisi de kırmızı renge sahip olmasıdır.

 

Zebercet taşı ise kalp, dalak ve ciğerler için olumlu etkilere sahiptir. Genellikle yatakların başucunda yer alır ve insanlar evlerinde sıklıkla kullanır. Beden ve akıl arasındaki dengeyi sağlamasıyla bilinen zebercet taşı, yeşilimsi bir renge sahiptir ve bu nedenle insanların için rahatlatmaktadır.

 

  • En Değerli Doğal Taşlar

 

İnci taşı ise bilinen en pahalı doğal taşlardan birisidir. Beyaz rengiyle sadelik ve alçak gönüllülüğü temsil etmektedir. Genellikle boyuna takılan kolyelerde ve gerdanlıklarda sıklıkla kullanılır. Günümüzden yüzlerce yıl öncesinde ise inci taşının anne sütünü arttırdığı düşünülmüştür.

 

Elmas; bolluk, saflık ve masumluğun simgesidir. Oldukça pahalı bir doğal taş olmasının yanı sıra saydam görünümü nedeniyle sadakatin de simgesi olarak yer almaktadır. Doğada oldukça az bulunur ve genellikle mücevherlerde kullanılır. İşlemeciliği ünlüdür ve insanların lüks göstergesi olarak da bilinmektedir.

 

Zümrüt taşı ise en değerli diğer bir taştır. Bağışıklık sistemi ve sinir sistemlerine faydalı olan bir yapuya sahiptir. Özellikle de kalp, ciğer ve böbreği güçlendirdiği düşünülmektedir. Bu taşı genellikle gerdanlık olarak kullanırlar. Bu nedenle aynı zamanda lüks eşyası olarak da görülmektedir.

 Doğal Taşların Kullanım Alanları

 

Doğal taşlar, evler başta olmak üzere her yerde kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarının başında inşaat ve kozmetik alanı gelmektedir. Değerli birçok takı, bu doğal taşlar sayesinde yapılmaktadır ve bu taşları kullanan kullanıcılar kendilerini daha iyi hissetmektedir.

 

Doğal taşlara sahip olmak oldukça kolaydır. Pahalı taşlar kadar uygun fiyatlı taşlar da bulunmaktadır. Bu nedenle doğal taşlar sadece zengin kesime hitap etmemektedir. İsteyen herkes gerek dükkandan gerekse internet üzerinden doğal taşlar satın alabilir. İstediğiniz taşı satın almadan önce yukarıdan taşları ve özelliklerini bir kez daha kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede ihtiyacınız olan doğru taşı satın almış olursunuz.

 

Doğal taşlar, cafeler gibi dükkanlarda da oldukça sık kullanılmaktadır. İnsanlar bu taşları gerek görmeleri gerekse dokunmaları sayesinde bu taşların enerjilerine sahip olmaktadır. Bu taşların kendi içlerinde farklı frekansta enerjileri bulunmaktadır. Bu enerjiler gerek fizyolojik gerekse psikolojik olarak insanlara faydalı etkilere sahiptir. Özellikle de deri hastalıklarında bu taşların gücünden de faydalanılmaktadır. Yani doğal taşlar bir nevi alternatif tıp özelliği taşımaktadır ve insanlara faydalıdır.

 

  • Doğal Taşları Nasıl Alabiliriz?

 

Doğal taş satın almak isteyenlerin bilmeleri gereken herhangi bir özel bilgi yoktur. Satın aldığınız taşları gerek komidin üzerine koyarak gerekse kolye olarak boynunuzda taşıyarak kullanabilirsiniz. Bu sayede bu taşların enerjilerinden en etki bir şekilde faydalanabilirsiniz. Taşların size vereceği enerji sayesinde kendinizi daha dinç ve daha sağlıklı hissedeceğinizden asla şüpheniz olmasın. Siz de bir doğal taş satın alarak bu durumu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bu taşları süs eşyası olarak kullandığınız zaman evlerinize farklı bir hava ve farklı bir renk kombinasyonu katabilirsiniz.

 

İnsanlar bu doğal taşlara karşı son zamanlarda iyice rağbet göstermektedir. Çünkü bilim ve tıptaki gelişmeler de bu doğal taşların insan sağlığına faydası olduğunu söylemektedir. Yani bu taşların gücü sayesinde sizler de yaşadığınız hastalıklara çare bulabilir ya da psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Taşların size ve ailenize büyük bir katkısı olacağınızı kendi gözünüzle görmek için site üzerinden herhangi bir doğal taşı seçerek birkaç günde taşa sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER