Doğal Taşlar

Burçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri

23 Ağustos 2021

Her gezegen ve burç, enerjisel rezonansını paylaşan doğal taşlara sahiptir. Göklerdeki bu büyük gezegenlerin hayatınızın astrolojik bir yansıması olduğu gibi, yeryüzünde bulunan doğal taşlar da deneyimlerimizin bir evreni gibidir. Her burcun enerjisiyle ilişkili doğal taşlar ile bilinçli bir şekilde çalışmak ruh, beden ve zihne fayda sağlayabilir.

Burçlara göre doğal taşlara duyulan hayranlık binlerce yıldır devam ediyor. Hintliler, Yunanlılar, Romalılar, Mısırlılar ve Persler, bu değerli taşlara, doğum tarihine göre burçlara değer veren eski uygarlıklar arasındadır. Ve bu gelenek, çeşitli nedenlerle günümüzde hala devam etmektedir.

Burca göre doğal taşlar, güzel olduğu kadar semboliktir. Size şans getirdiklerine inanabilir veya sadece görünüşlerini sevebilirsiniz. Ayrıca, doğum günlerinde özel birine bir burç taşı kolye veya bileklik hediye etmek de popülerdir. Ve bu sadece kadınlar için değil, erkeklerin burcuna göre doğal taş takması Uzak Doğu’da zaten popülerdir.

Kendinize “burcuma göre doğal taşım nedir?” diye soruyorsanız, ilk kural doğum tarihinize göre değerli taşınızı bulmaktır. Ondan sonra, satın almak için o mükemmel burç taşı kolye veya takıları seçebilirsiniz. İşte, burçlarla ilişkili doğum taşlarının listesi!

Burca göre doğal taş nedir?

Hangi doğal taşların burcunuzla uyumlu olduğunu bilmek, iyileşme ve denge çalışmalarınızı da besleyebilir.

Doğum taşları, 5.yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Her taşın, kozmik uyumla bağlantılı olduğuna ve doğum ayı ile uyumlu taşları seçenlerin bu taşı hayatlarına getirmenin faydalarını göreceklerine inanılmaktadır.

Burcunuzla bağlantılı olan doğal taşlar, tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bilir ve derin şifa titreşimlerini dünyanıza getirebilir. Ruhsal enerji, zihninizi stabilize etmeye, içinizde hiddetlenen fırtınaları sakinleştirmeye ve o anda neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak size güç veya yumuşaklık vermeye yardımcı olur.

Ayrıca hem ruhunuzla hem de daha geniş dünyayla uyum içinde çalışırlar. Doğum taşınızı kullanmaya başladığınızda, tezahür etme güçlerinizin aniden yükseldiğini görebilirsiniz.

Burç ile uyumlu doğal taş kullanmak zorunlu mu?

Elementler, evrenin dört yaratıcı enerjisini temsil eder. Her biri, kendi özelliklerine ve enerjilerine dayalı olarak belirli şifa taşlarıyla ilişkilidir. Bu taşlar; burcunuzla ilişkili olumlu nitelikleri geliştirir, bu nedenle burçlara göre doğal taşlar hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Örneğin, Boğa burcuysanız ve hayatınızdaki bolluğu artırmak istiyorsanız, Zümrüt taşı takmayı veya taşımayı tercih edebilirsiniz.

Bu elementlerin enerjileri de birbirini dengeler. Hayatınız belirli bir elementin enerjilerinden olumsuz etkileniyorsa, enerjiyi dengelemek için karşı elementten bir taşı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Sevdiğiniz herhangi bir doğal taşı kolye, bileklik veya yüzük olarak takabilecek olsanız da, burç ile uyumlu doğal taşlar kullanmak, burcunuzun özelliklerini geliştirmeye ve dengelemeye yardımcı olabilir.

Koç burcu ile uyumlu doğal taşlar (21 Mart- 19 Nisan)

Elmas, Koç burcu ile uyumlu taşların başında gelmektedir. Ve gücü, uzun süreli sevgiyi ve şefkati temsil etmektedir.

Hırslı ve korkusuz olan Koç, üstlendiği her şeyde en iyi olmaya çalışır. Bu nedenle, onu temsil eden taşın, dünyadaki en sert madde olan güçlü elmas olması da şaşırtıcı değil. Tutku ve güç, bu burçta doğan insanları somutlaştırır ve onları büyük liderler yapar.

Elmas, Koç burcunu temsil eden korkusuz hayvan olan dik başlı Koç gibi, kullanıcının zor durumlarda ilerlemeye istekli olduğunu gösterir. Elmas burç taşı kolye takmak için başka bir nedene mi ihtiyacınız var?

Koç burcu, burç taşı kolye veya takılar taktığında, ilerlemeye devam ederken taşın net bir yol sağlamaya yardımcı olabileceğine inanılır.

Boğa burcu ile uyumlu doğal taşlar  (20 Nisan- 20 Mayıs)

Boğa burcu, astroloji dünyasının en şehvetlileri arasındadır!

Venüs gezegeni tarafından yönetilirler, lüksü ve daha ince şeyleri severler. Bu burçta doğanlar, şımartılmış olma ve dingin hissetme hissini severler. Bu, doğum taşlarının yatıştırıcı özelliklerine de yansıyan bir şeydir. Bir boğa burcu tembel değildir. . Azimlidirler ve rahat ve keyifli bir yaşam hedeflerine ulaşmak için yorulmadan çalışır.

Boğa burcu ile uyumlu taş olan zümrüt; kullanıcısına içgörü, iyi şans ve canlılık getirebilir. Antik çağda, bu doğum taşının yeşilinin Venüs'ün çiy damlaları olduğu söylenirdi. Boğa burçlarının üzerinde bir zümrüt bulundurması, tutkulu doğalarını yatıştırmak için bir huzur ve sükunet dokunuşu ekler.

Bir boğa bir zümrüt taktığında; çevresinin daha fazla farkına varır ve kişisel istek ve arzularına daha az odaklandığı ruhsal türde bir uyanış yaşayabilir. Maddi şeylere yakınlığı olan Boğalar için zümrüt takmak bu takıntılardan kurtulmaya yardımcı olabilir ve daha anlamlı deneyimlerin deneyimlenmesini sağlar.

İkizler burcu ile uyumlu doğal taşlar (21 Mayıs- 20 Haziran)

Çok yönlü İkizler’de çok şey olur! Hobileri, işleri veya arkadaşları olsun, İkizlerin hayatı son derecede doludur ve onlar da buna bayılıyorlar. Eğlenceli ve akıllı İkizler burcu ile uyumlu taş, ışıldayan güzelliğiyle hayranlarını kendine çeken incidir.

Ay şeklindeki inci, okyanusta üretilen en sevilen mücevherler arasındadır. Yüzyıllardır masumiyetin simgesi olmuştur. Yunan mitolojisinde inci, Tanrı'nın gözyaşlarını temsil eder. Araplar, Araplar incilerin okyanus tabanındaki çiy damlalarına ay ışığı düştüğünde yaratıldığına inanır.

Tek bir inci, İkizler burcu için harika bir burç taşı kolye olabilir.

Yengeç burcu ile uyumlu doğal taşlar (21 Haziran- 22 Temmuz)

Yakut taşı ile yapılmış mücevherler çarpıcıdır. Mücevherlerin kralı olarak da bilinen yakut, her zaman kraliyetle bağlantılı olan Yengeç burcu taşıdır. Bu ateşli taş, tipik olarak sevgi ve tutkuyla ilişkilendirilir. Ancak, özellikle Yengeçler için yararlı olan ve göz ardı edilmemesi gereken diğer özellikleri de vardır.

Yengeç burçları; ister bir oda, ister insanlar veya sadece bir kişi olsun, enerjileri kolayca okuma yeteneğine sahiptir. Son derece sezgisel olmalarına rağmen, aynı zamanda çekingen olabilirler. Sert kabukları, çoğu zaman gerçek, yetenekli kişiliklerini dış dünyadan gizler.

Yakut taşını kullanmak, utangaç bir Yengeç burcunun özgüvenini artırarak kariyerlerinde, profesyonel ve kişisel yaşamlarında başarılı olmalarına yardımcı olabilir. Yengeç bir yakut kullandığında tamamen korunur ve kendisi olmaması için herhangi bir baskıyı reddetmesine yardımcı olur! Yengeç Burcu taşların Detayı için Tıklayınız.

Aslan burcu ile uyumlu doğal taşlar (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Bir aslan için eşsiz doğal taş takılar arıyorsanız, Peridot harika bir seçimdir. Bu taş, antik çağlardan beri ağustos ayında doğanların doğum taşıdır. Bu taşın, ormanın kralı aslan tarafından temsil edilen canlı ve tutkulu Aslan burçları için uygun olan gücünü ve etkisini kullanıcısına verdiğine inanılır.

Spinel, Aslan burcu ile uyumlu taşlardan bir diğeridir. İnsanlar, bu taşın cesur ve dramatik Aslanları zarardan koruduğuna inanmaktadır. Aslan burcu ile uyumlu taşlar için daha detaylı yazımız için tıklayabilirsiniz.

Başak burcu ile uyumlu doğal taşlar (23 Ağustos- 22 Eylül)

Safir, Başak burcu ile uyumlu taşların başında gelir. Aynı zamanda, dünyanın en çok arzu edilen değerli taşlarından biridir.

Başak burcunda doğanlar, titiz ve pratik yapıları ile bilinir. Başaklar, her şeyi en ince ayrıntısına kadar analiz eden ve planlayan ünlü mükemmeliyetçilerdir. Bu nedenle, safir taşı kullanmak oldukça faydalı olabilir. Çünkü, safirin, kullanıcısını daha dikkatli hale getirdiğine inanılır. Ayrıca, kullanıcısını kıskançlıktan koruduğuna ve güveni temsil ettiğine inanılır.

Eski zamanlarda, din adamları kutsallıklarının bir sembolü olarak genellikle Safir taşlı mücevherler takarlardı.Başak Burcu ile uyum doğal taşlar yazımızda daha detaylı bakabilirsiniz.

Terazi burcu ile uyumlu doğal taşlar (23 Eylül- 22 Ekim)

Opal, ışık yüzeylerine yansıdıkça renk değiştirebilen muhteşem bir taştır. Çevresindeki herhangi bir kötü enerji alanını emme yeteneğine sahiptir.

Terazi burçları sanatsal ve zevklidir. Simetriye olan gözleri, onları zarif tasarımın bir hayranı yapar. Bu nedenle opal, Terazi burcu ile uyumlu doğal taşlar arasında öne çıkar.

Aynı zamanda, cömert ve arkadaş canlısıdırlar. Durumların dengesini ve uyumunu bozmamaya çalışırlar. Ancak herkes, insanlarda iyiliği görmeyi tercih eden sevimli Terazi kadar iyi huylu değildir. Opal taşı, kullanıcısını çevrelerindeki insanların olumsuzluğundan ve kötü titreşimlerinden korumaya yardımcı olabilir. Terazi burcu ile uyumlu doğal taşlara daha detaylı bakman için tıklayınız.

Akrep burcu ile uyumlu doğal taşlar (23 Ekim- 21 Kasım)

Akrep burcu, sezgisel ve iyi bir insan okuyucudur. Bir akrep burcunun ters tarafına denk gelmek istemezsiniz. Çünkü, her şeyi hesaplayarak gelecekte bunun size geri döneceğini garanti edecektir.

Bu nedenle Akrep burcu doğal taşı, sevgi ve şefkatle ilişkilendirilen bir değerli taş olan topaz taşıdır. Topaz taşı, takan herkese güç ve zeka bahşederek Akreplere olayları diğer insanların bakış açısından görme derinliği verir. Böylece, onları daha donanımlı bireyler haline getirir.

Akrep burcu doğal taşları başlıklı yazımıza göz atın!

Yay burcu ile uyumlu doğal taşlar (23 Kasım- 22 Aralık)

Son derece yaratıcı ve meraklı insanlar olan Yaylar, her türlü macerayı sever. Yeni ve heyecan verici bir şey yaşamak söz konusu olduğunda, her zaman kendini ortaya koyar.

Yay burçları sıcak, misafirperver ve arkadaş canlısıdırlar. Her zaman, sevgi dolu arkadaşlar ve sevgililerle çevrilidirler.

Yay burcu taşı ile uyumlu doğal taşlar arasında öne çıkan zirkonun, tüm yaylara barış ve refah getirdiğine inanılır. Geniş bir renk yelpazesine sahip olan toprak tonlarındaki zirkonlar, takı takımlarının bir parçası olarak oldukça popülerdir.

Oğlak burcu ile uyumlu doğal taşlar (23 Aralık- 19 Ocak)

Yılın ilk ayı, hepimizin yeni bir sayfaya başladığı zamandır. Yeni kararlar alırız, hayatımızı dönüştürmek için söz verir ve yeni hedefler belirleriz. Bu nedenle, garnet taşı, Oğlak burcu ile uyumlu doğal taşlar arasında öne çıkmaktadır.

Bir Oğlak, istekli ve odaklanmıştır. Ve, hedeflerine ulaşmak için engelleri kolaylıkla aşabilir. Bu nedenle, garnet taşı oğlaklar için çok faydalıdır.

Garnet taşı; irade inşa eder, enerji seviyelerini yükseltir ve hatta benlik saygısını artırır. Oğlak burcunda doğanların potansiyellerine daha da hızlı ulaşmalarına yardımcı olur. Garnet'in ayrıca vücut toksinlerini azalttığına ve depresyonu hafiflettiğine inanılmaktadır.

Kova burcu ile uyumlu doğal taşlar (20 Ocak- 18 Şubat)

Antik efsaneye göre; Ametist taşı, şarap tanrısı Dionysos'un gözyaşlarından gelmektedir. Ametist; soğuk, kısa ve genellikle çılgın geçen Şubat ayında doğanlar için mükemmel olan huzur ve ölçülülüğü ifade eden rahatlatıcı bir lavanta tonuna sahiptir.

Özgür ruhlu Kovalar, dünyayı değiştirmek isteyen yaratıcı düşünürler ve filozoflardır. Fikir ve tutkuyla dolup taşan bu kişiler, bazen uyumsuz tavırlara kapılabilirler. Bu nedenle ametist, Kova burcu doğal taşı olarak iyi bir seçimdir. Onların devrimci düşüncelerine pratiklik katmak için mükemmel olabilir.

Rivayete göre bu taş; onu takanı dengede tuttuğuna ve sarhoşluğu önlediğine inanıldığı için eski zamanlarda mücevher olarak sıkça takılmıştır.

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar