Sarkaç (Pandül)

Bir Sarkaç Nasıl Kullanılır?

16 Ağustos 2021

Sarkaçlar; karar vermemize, geleceği öngörmemize ve zihnimizi, bedenimizi ve ruhumuzu iyileştirmemize yardımcı olabilecek araçlardır. Bu yazıda, bir sarkacı nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz…

Sarkaçlar ilginizi çekiyor ama onları kullanma konusunda kendinize güvenmiyor musunuz? Aslında, hemen herkes böyle başlıyor. Bu yazıda, bir sarkacın nasıl kullanılacağına dair sorularınızın cevabını bulabilir ve kullanımının düşündüğünüzden daha kolay olduğunu görebilirsiniz!

Sarkaç nedir?

Sarkaç, serbestçe hareket edebilmesi için asılı bir ağırlıktır. Dinlenme, denge konumundan yana doğru yer değiştirdiğinde, yerçekimi nedeniyle onu denge konumuna geri hızlandıracak bir geri yükleme kuvvetine maruz kalır.

Sarkaç neden sallanır?

Dünyanın yerçekimi sarkacı çeker. Bu ileri geri sallanma kuvveti, hareketi başlatan kuvvet yerçekiminden daha güçlü olmayana kadar devam eder ve ardından sarkaç tekrar hareketsiz hale gelir.

Bilimde sarkaçlar, yerçekimi tarafından hareket ettirilir. Metafizikte ise, enerjimiz tarafından hareket ettirilir. Bu nedenle, sarkaçlar kehanet için de kullanılır.

Sarkaç için en uygun malzemeler

Bir sarkaç, çok çeşitli malzemelerden yapılabilir. Bu malzemelerin doğası ve kalitesi ya da sarkacın ne kadar iyi olduğunu etkilemektedir.

 • Pirinç sarkaç

Pirinç sarkaç, değişen mekanik ve elektriksel özellikler elde etmek için değiştirilebilen oranlarda bakır ve çinko alaşımıdır.

 • Bronz sarkaç

Esas olarak bakırdan, yaklaşık %12 oranında kalaydan ve alüminyum, manganez ve çinko gibi diğer metallerin eklenmesi ile oluşturulur.

 • Gümüş sarkaç

Gümüş, gezegendeki en enerji iletken metaldir. Sarkaç kullandığınızda, enerji iletimi ile çalışırsınız ve bu enerjiyi ileten metal sarkacın performansında önemli bir faktördür.

 • Bakır sarkaç

Saf haliyle bakır; gümüş gibi, yüksek enerjili, iletken bir toprak elementidir. Ancak bakır değerli bir metal değildir.

 • Altın sarkaç

Altın, gümüş ve bakır ile aynı periyodik tablo sütununda bulunur. Aslında altın, kökeni MÖ 3400'e kadar uzanan Mısırlılar tarafından insanoğlunun bildiği ilk metallerden biridir.

 • Doğal taş sarkaçlar

Sarkaçlar için kullanılan en yaygın doğal taşlar arasında; ametist, kristal kuvars, pembe kuvars, dumanlı kuvars ve siyah turmalin yer almaktadır. Her tür kuvars, sarkaçta kullanıldığında oldukça etkilidir. Çünkü, bir enerji yükselticidir.

Sarkaç nasıl kullanılır?

sarkaç pandül

Sarkaç kullanımı, düşündüğünüzden çok daha basittir.

 1. Size uygun sarkacı seçin

İlk olarak, sizin için en uygun sarkacın türüne karar verin. Bu, doğal taşları seçmek ile benzerdir. Önce, ne tür bir metal veya doğal taştan hoşlandığınıza karar vermelisiniz.

Unutmayın, her zaman belirli bir taşa, metala veya tarot kartına bir nedenden dolayı ilgi duyarız. O yüzden, sezgilerinize güvenin ve devam edin.

 1. Alanı temizleyin

Sarkacı iyi bir şekilde kullanmadan önce, onu kullanacağınız alanı temizlemelisiniz. Tütsü yakmak iyi olabilir.

 1. “Evet veya hayır” sorusu seçin

Sarkaçlar, evet- hayır soruları için iyi sonuç verir. Ancak, sorularınızı mümkün olduğunca basit, açık ve özlü hale getirmelisiniz.

 1. Sarkacı düzgün tutun

Kullanmaya başlarken, sarkacın ucunu başparmağınız ve işaret parmağınız arasında tutarak dirseğinizi düz, sabit bir yüzeye yerleştirin.

Sorunuzu bir harita, çizim, fotoğraf, resim veya tarot kartı üzerinden sorabilirsiniz. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, kolunuzu sabit tutmak ve sormak istediğiniz sorular dışında her şeyi aklınızdan çıkarmak en iyisidir.

Sarkaç cevapları nasıl doğrulanır?

Sarkaç sallanmaya başladığında yönüne dikkat edin:

 • Önden arkaya sallanmak “evet anlamına gelir.
 • Yan yana sallanmak “hayır” anlamına gelir
 • Bir daire içinde hareket etmek “belki” anlamına gelir.

Sarkaçla bağlantı kurmak için sarkacınızdan aldığınız sinyalleri doğrulamanız gerekecek. Bunu yapmak için aşağıdaki gibi sorular sormanız yeterlidir:

“Benim adım ___ mi?”

“Ben '___ burcu muyum?”

“Kan grubum __ mi?”

Cevabını zaten bildiğiniz sorular sorarak sarkacınızın cevaplarını kontrol edebilirsiniz. Sarkacınız doğru cevaplar vermiyorsa, beyaz adaçayı tütsüden geçirerek veya deniz tuzuna batırarak temizleyebilirsiniz.

Sarkaç ile Çakra Şifası

Çakra şifası için bir sarkaç kullanabilirsiniz:

 • Çakraların üzerine bir sarkaç yerleştirin ve ardından sarkaç size cevaplar verirken her çakra hakkında sorular sormaya devam edin.
 • Şifa hakkında daha derinlemesine cevaplar almak için, "sorunlu" çakrayı bulduktan sonra, onu nasıl iyileştireceğiniz veya engeli kaldırmanın en iyi yolları hakkında sorular sorabilirsiniz
 • Bunu yaparken sorularınızı basit ve evet veya hayır şeklinde yanıtlanabilir tutmayı unutmayın.

Dilerseniz, hangi taşların çakralarınızı iyileştirebileceğini de sorabilirsiniz. “Kök çakramı jasper ile iyileştirmeli miyim?” gibi sorular sorarak doğru cevaplar alabilirsiniz.

Kehanet için sarkaç nasıl kullanılır?

Kehanet, gelecek veya bilinmeyen hakkında bilgi aramak için doğaüstü araçları kullandığımız bir şeydir. Kehanet için bir sarkaç kullanırken:

 • Cevabını kesin olarak bildiğiniz sorular sorarak sarkacınızın temizlenip düzgün çalışıp çalışmadığını belirleyin.
 • Ardından kafanızı kurcalayan 'yakıcı soruları' sormaya devam edin.
 • Sorularınızı doğrudan ve kısa tutmayı unutmayın.

Sarkaç kullanmanın keskin yanıtları yoktur. Muhtemelen neyin doğru olduğunu ve neyin işe yaramadığını hissedebilirsiniz. Kendinize, içgüdülerinize ve sezgilerinize ve tabii ki sarkacınıza güvenmelisiniz!

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar