Meditasyon Yoga

Bebeklere İyi Gelen Doğal Taşlar

16 Aralık 2020

Doğal taşlar, yeni doğmuş bebekler de dahil olmak üzere herkes için en iyi korumayı sağlayabilir. Bebekler, herkese bir coşku duygusu verir ve anne-babalara, gelecek daha iyi zamanlar olduğuna işaret eder. Erken dönemlerde çocuğunun sağlığı konusunda endişelenmek, her anne-babanın aklına gelecektir. Tıbbi bakım yeterli olsa da, bebeklerin ruhsal ve manevi iyilikleri de dikkate alınmalıdır. Ruhsal ve duygusal sağlık söz konusu olduğunda, doğal taşlar bebekler için harikalar yaratabilirsiniz. Eğer bir bebek bekliyorsanız, şimdi onun için biraz taş satın almanın tam zamanı!

Bebekler İçin Doğal Taşların Etkileri Nelerdir?

Doğal taşlar, çocukları koruyabilen ve çevredeki ortam çok uyarıcı olduğu için içlerinde dengeli enerjiyi koruyabilen şifalı materyallerdir. Yeni doğmuş bir bebek söz konusu olduğunda, etrafındaki her şey onun için yenidir. Dolayısıyla her sese, dokunuşa, kokuya, görüntüye ve tada uyum sağlaması gerekir.

Bebeklere iyi gelen taşlar olarak aşağıda listelediğimiz taşlar, yeni doğmuş bir bebeğin dünyaya sorunsuz bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı olan enerjilere sahiptir. Herhangi bir değerli taş burada etkili olabilirken, bebekler için en iyi aşlar, yeni doğanların gelişen sinir sistemlerini uyarıcı enerjilerini sakinleştirebilen taşlardır. Ayrıca, bebeğinizin yatak odasının her köşesine veya bol zaman geçirdiği herhangi bir odaya bir değerli taşı yerleştirebilirsiniz. Bu yazıda, bebekler için şifalı taşlardan bahsedeceğiz!

                                                                    Güllü Kuvars

 • Renk: Pembe
 • Şifalı Etkisi: Koşulsuz sevgi taşı

Nazik ve yatıştırıcı enerjilere sahip olan gül kuvars taşı, bebekler için harikadır. Sevgi dolu bir kucaklama hissi veren varlığı ve sıcak enerjisi ile, bebeğiniz annesinden uzaktayken bile kendisini güvende hissedecektir.

Gül kuvars, karanlıktan korkan ve uyku sorunu yaşayan bebekler için de faydalıdır. Bebekler için şifalı taşlar arasında yer alan bu taş ayrıca, bebeğinizle güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olabilir. Bebeğinizi bu taşın yanındayken emzirmek ya da sallamak, şifalı bir etki yaratabilir. Gül kuvarsı bebeğinizin odasına yerleştirmek de iyi bir fikirdir. Bu taşı, bir süre doğrudan güneş ışığının taşın üzerine düştüğü bir pencerenin yanına yerleştirmek de iyi bir seçim olacaktır.

                                                                    Pirit Taşı

 • Renk: Berrak
 • Şifalı Etkisi: Koruyucu

Parlak aynaya benzer bir görünüme sahip olan bu değerli taş, aynı zamanda bir şans taşı olarak da bilinir. Bebekler için şifalı taşlardan biri olarak pirit, bebeğinizin sizinle birlikte olmadığı zamanlarda bile kendisini güvende hissetmesini sağlar. Negatif enerjileri, yerleştirildiği yerden saptırdığı bilinir. Hatta, herhangi bir negatif enerjiyi, bebeğinizin hayatının ilk aylarında çok önemli olan pozitif veya sevgi dolu enerjiye dönüştürebilir.

Pirit taşı, hem fiziksel hem de duygusal refahı destekler. Bebeklerin soğuk algınlığı ve griple savaşmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Kolik problemi olan bebekler için ya da korkmuş bir şekilde uyanan bebekler için de harika etkilere sahiptir. Bu taşın şifalı etkilerinden yararlanmak için, onu bir lamba gibi bir ışık kaynağının ya da bir pencereden gelen güneş ışığının yanına yerleştirebilirsiniz. Pirit taşı, aynı zamanda bebek gazına iyi gelen taşlar arasında da yer almaktadır.

                                                                    Kehribar Taşı

 • Renk: Kahverengi
 • Özelliği: Bebekleri sakinleştirir

Bebekler, genel olarak zamanlarının yarısından fazlasında huzursuzluk durumunda kalma eğilimindedir. Diş çıkarmaya iyi gelen taş olarak bilinen kehribar taşı, onu hayatına dahil eden herkese huzur ve sakinlik getirmesi ile dünya çapında popüler bir taştır. Peki, bebekler için şifalı taş olarak nasıl kullanılır?

Doğal taşların çoğu, boğulma tehlikesi nedeniyle bebekler tarafından takı olarak takılmasını önermiyoruz. Onun yerine, onları uyudukları yerin yakınına yerleştirmek daha güvenli olabilir. Bebeğinizin beşiğinin yakınlarına bir parça kehribar yerleştirerek, onun şifalı etkilerinden bebeğinizin de faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Diş çıkaran bebeğe kehribar taşı kullanmak da faydalı olabilir.

                                                                    Siyah Turmalin Taşı

 • Renk: Siyah
 • Özelliği: Bebeği olumsuz etkilerden korur

Güçlü bir yatıştırıcı taş olan siyah turmalin taşı, bebekler için şifalı taşlar listesinde popülerdir. Negatif enerjileri uzaklaştırabileceği için bir koruyucu olarak da bilinir. Bebeklerde, karanlık korkusunun hafifletilmesine yardımcı olur.

Bebeğinizin uyuduğu ya da zamanının çoğunu geçirdiği odada koruyucu enerji yaratmak için; siyah turmalin taşını odanın köşesine, çocuğunuzun erişemeyeceği bir yere güvenle yerleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, taşı bebeğinizin yatağının altına da yerleştirebilirsiniz.

                                                                   Mavi Şeritli Akik Taşı

 • Renk: Mavi, deniz mavisi
 • Özelliği: Çocukları korumak için

Yenidoğan bebeklerin korunması konusunda endişe duymayan bir ebeveyn olması pek mümkün değildir. Kötü etkiler, herhangi bir uyarı olmadan gelir. Ve, insanların hayatlarını ciddi şekillerde etkileyebilir.

Mavi şeritli akik taşı, bu konuda bebekler için mükemmel bir koruma taşıdır. Bebekler için şifalı taş olarak koruma özelliğinin dışında, aynı zamanda bebekleri sakinleştirmek için de iyidir. Yani, tam bir kazan-kazan durumu! Taşı, bebeğinizin oyun oynadığı ya da dinlendiği odaya yerleştirin. Bunu yaparken, bebeğinizin gözünden uzak tuttuğunuzdan emin olun.

                                                                   Ametist Taşı

 • Renk: mor, pembe
 • Özelliği: çocukların pozitif enerjilerini yükseltir

Bebeğinizi kötü etkilerden uzak tutacak ve onu sıkıntılardan uzaklaştıracak pozitif enerjiler önemlidir. Ametist taşı, bu şeyleri sağlayacak en önemli taşlardan biridir. Bebekler için şifalı taşlar arasında yer alan ametist, dünya genelinde bebekler ve onları getirdiği iyilikler ile tanınır. Koruma sağlamak ve pozitif enerjileri yükseltmek istiyorsanız, aradığınız şey bu taş olabilir. Taşı, bebeğinizin oyun onadığı odaya yerleştirin. Oyun oynadığı sırada yanlarında olması, enerjisini son derece arttıracaktır.

                                                                   Ay Taşı

 • Renk: Beyaz, kirli beyaz, nadiren mavi
 • Özelliği: Ayın ışığı ve enerjisini getirir

Ay taşı, ayın enerjilerini taşıyan ve onu kullanıcısına getiren şifalı taşlardan biridir. Bebekler için şifalı taşlar arasında yer alan bu taş; Ay’ın Dünya’daki gelgitleri değiştirmesi gibi, aynı şeyi duygularda da yapabilir. Bebeğinize ayın ışığını getirecek bu taş, daha büyük ruhsal şifalar için tüm çakraların aydınlatılmasına yardımcı olacaktır. Bu taşı, çocuğunuzu uykuda iyileştirebilmesi için yatağının ya da beşiğinin altına yerleştirmeyi deneyin.

                                                                  Mavi Kalsit Taşı

 • Renk: Mavi, beyaz
 • Özelliği: Yatıştırır ve huzur getirir

Bebekler, genel olarak huzursuz bir tavır sergileme eğilimindedir. Ağlamayı durdurmayan bir bebeğiniz olabilir. Bebekler için doğal taş olarak kullanabileceğiniz mavi kalsit; çocuğunuzu rahatlatarak, hayatına çeşitli pozitif enerjilerin girmesine yardımcı olacaktır. Bebeğinizin acı çektiği şey her ne ise, mavi kalsit kullanmaya başladıktan sonra kaybolacaktır. Peki, bebek için şifalı taş olarak mavi kalsit nasıl kullanılır? Bu taş, en iyi şekilde bebeğinizin yatak odasında çalışır. Ancak, çocuğunuzun ulaşmasını zor olduğu bir yere koymayı unutmayın.

Bebeklere Doğal Taş Kolye

Doğal ve şifalı taşları kolye, bileklik, yüzük gibi takılar olarak takmak, bu taşların enerjilerinden faydalanmak isteyen yetişkinler arasında oldukça popülerdir. Ancak, söz konusu özellikle de bebekler olduğunda, boğulma tehlikesi söz konusu olabileceğinden, bebeklere doğal taş kolye takmak çok iyi bir seçim olmayabilir. Onun yerine; oyun oynadıkları ya da uyudukları odaya, gözünden uzak ve ulaşamayacağı bir yere bir parça taş yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. 

 

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar