Doğal Taşlar

Bağışıklık Sistemini Destekleyen Doğal Taşlar

04 Eylül 2021

Doğal taşlar; onları şifa, manevi ve büyüleyici uygulamalarla birleştiren zengin bir geçmişe sahiptir. Biyokimyasal özellikleri, titreşim frekansları veya toprak ana ile bağlantıları olsun, iyi bir sağlık için doğal taşlar, insan zihnindeki yerini sabitlemiştir.

Vücudun koruma mekanizması olan bağışıklık sistemi, bizi bakteri ve virüs gibi dış etkenler ve çevresel ajanlardan korur. Bağışıklık sistemimiz güçlü değilse, basit bir çizik bile tehlikeli olabilir. Bağışıklık sistemi, onu zayıflatabilecek veya güçlendirebilecek duygularımızdan, olumlu ve olumsuz düşüncelerimizden de etkilenir.

Bu nedenle, bağışıklık sistemimizin ve zihnimizin sağlıklı olduğundan emin olmamız çok önemlidir. Dengeli bir yaşam tarzı, iyi bir diyet, egzersiz ve bağışıklık sistemini güçlendiren doğal taşlar kullanmak, vücudun bağışıklık tepkilerini iyileştirmemizi sağlayabilir.

Bu salgın günlerinde, virüslerle savaşmak ve sağlık sorunlarıyla başa çıkmak için en iyi bağışıklık destekleyen taşlar hakkında pek çok soru alıyoruz. Ancak zorunlu mesafeyi korumanın, el yıkamanın, maske takmanın ve evde kalmanın önemi hala geçerli! Ancak, korkutucu dünyada size taze bir umut ve rahat bir zihin vermenize yardımcı olabilecek bağışıklık için doğal taşlar hakkında bir liste de hazırlamak istedik…

Bağışıklığı destekleyen taşlar hangileridir? 

Ametist

Ametist, çok koruyucu bir taş ve güçlü bir şifa kristalidir. Negatif çevre enerjilerini bloke eder ve güçlü bir temizleme gücüne sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca, organları temizlemede de etkilidir.

Ametist, mükemmel bir kan temizleyicidir. Fiziksel, duygusal ve psikolojik acı veya stresi gidermede çok iyi iş çıkarır. Baş ağrılarını hafifletir ve uykusuzluğu giderdiği de bilinmektedir.

Ametist, bağışıklık sistemini olduğu kadar temizleme organlarını da güçlendirir. Kaygı ve sinir sistemi rahatsızlıklarını gidererek dinginliği destekler. Uykusuzlukla mücadelede yardımcı olur ve dinlendirici bir uyku üreterek kötü rüyalara karşı korur. Ametist taşı ayrıca, duygusal iniş ve çıkışlarımızı dengeleyerek öfke, korku ve stresi ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Siyah Turmalin

Siyah Turmalin, her türlü negatif enerjinin inanılmaz bir kovucusudur. Bağışıklık sistemini destekleyen taşlar arasında yer almasının nedeni; fiziksel canlılığı arttırmanın yanı sıra kök çakrayı dengelemesi ve enerji vermesidir.

Siyah turmalin takmak, sizi zayıflatıcı hastalıklara karşı korur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Ağrı kesici bir etki sağlar ve koşullar ne olursa olsun olumlu bir tutuma sahip olmanıza yardımcı olur.

Kan Taşı

Kan taşı, başka bir güçlü şifacı ve mükemmel bir kan temizleyicidir. Mükemmel bir topraklama ve koruyucu özelliği ile bilinen bu taş, aynı zamanda akut enfeksiyonlar için güçlü bir canlandırıcı, enerji temizleyici ve bağışıklık uyarıcıdır.

Lenf akışını ve metabolik süreçleri uyarır. Toksinleri uzaklaştırır ve kanı arındırır. Karaciğeri, bağırsakları, böbrekleri, dalağı ve mesaneyi detoksifiye etmede de etkili olduğundan, bağışıklığı güçlendiren taş olarak kullanılabilir.

Kristal Kuvars

Kristal kuvars, diğer doğal taşların şifa enerjisini de yükselten usta bir şifacıdır. Bağışıklık sisteminizi uyarır, vücudunuzu dengeye getirir ve sizi radyasyona karşı korur.

Kristal kuvars, ayrıca tüm çakraları uyumlu hale getirir ve enerji alanı gibi spiritüel bedenleri de hizalar. Çakralara enerji verir ve onları harekete geçirir. Manevi bilgeliği arttırdığı ve konsantrasyona yardımcı olduğu söylenir ve hafızanıza yardımcı olur. Ayrıca organlarımızı temizlediği ve yatıştırdığı için bağışıklığı güçlendiren doğal taşlar arasında yer alır.

Kunzit Taşı

Kunzit taşı, bağışıklık sisteminizi de uyaran çok yüksek titreşime sahip son derece ruhsal bir taştır. Çok koruyucu bir taş olduğundan, duygusal stresle başa çıkmanıza da yardımcı olur.

Dolaşım sistemini ve kalbi güçlendirir. Kunzit, vücudunuzun etrafındaki enerji alanını güçlendirir. Enerji alanını, istenmeyen enerjilerden korur ve olumsuzlukları giderir. Onu kullanmak, kalabalığın içinde bile kendi kendine yetebilme yeteneğini geliştirir.

Lapis Lazuli

Çok koruyucu bir diğer taş olan lapis lazulinin, bağışıklık sistemini güçlendiren taşlar arasında yer almasının nedeni; organları ve kanı temizlemesidir.

Tansiyonunuzu düşürebilir. Solunum ve sinir sistemleri, boğaz, gırtlak, tiroid, kemik iliğine fayda sağlar. Hastalıkların etkilerini tersine çevirebilir. Aynı zamanda, ruh koruyucularınızla iletişim kurar, stresi azaltır ve derin bir huzur getirir

Bağışıklık sistemi için lapis lazuli'nin birçok yönden yardımcı olabileceğini duymuş olabilirsiniz. Bu taş, aynı zamanda vücudun işlevini kontrol etmede yardımcı olur. İnsanlar bunu içgörülerini geliştirmek için kullanırlar. Meditasyona daha kapsamlı bir şekilde girmek için de kullanabilirsiniz. Tansiyonu düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir ve migren baş ağrılarını ve uykusuzluğu hafifletebilir.

Pirit Taşı

Çok koruyucu bir başka taş olan pirit, enfeksiyon hastalıkları da dahil olmak üzere her düzeyde olumsuz titreşimleri ve kirleticileri önlemeye yardımcı olan mükemmel bir enerji kalkanıdır.

Yakınızdaki herhangi bir alana enerji veren çok pozitif bir taştır. Enerjinizi artırır, yorgunluğu giderir, kana oksijen tedarikini artırır ve dolaşım sistemini güçlendirir. Enerji, titreşim ve frekansınızı yükselttiği için meditasyon yaparken kullanmak için mükemmeldir. Diğer taşların enerjisini uyarmak için de kullanılabilir. Pirit taşının depresyon, stres ve genel refaha yardımcı olduğuna da inanılmaktadır.

Sodalit taşı

Sodalit, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve metabolizmanızı dengeler. Ayrıca, lenfatik sistemi ve organları temizlediği ve metabolizmanızı dengelediği düşünülmektedir. Bu taş ayrıca; elektromanyetik kirliliği temizler, epifiz bezini ve Üçüncü Göz Çakrasını uyarır. Tüm bu özellikleri ile, bağışıklık sistemini güçlendiren doğal taş olarak üzerinizde taşınılabilir.

 

Yorumlar (0)

KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER

Benzer Yazılar